Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Fun :d

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ... aaaaaa......aaaaa........ fara cuvinte!
    L-am vizionat de trei ori si tot nu imi vine sa cred ca un om a facut asa ceva cu Paint-ul!
    Sau poate ca nu era om, era extraterestru... ca nu se vedea cine deseneaza!!!
    DON'T DRIVE FASTER THAN YOUR GUARDIAN ANGEL CAN FLY !!!

    Comment


    • Fatalitate http://www.romaniavideo.com/Cauciucul_ucigas.html
      Diagnoza Star, reparatii mecanica si electrica pentru auto fabricate dupa 1995.

      Comment


      • Un tip foarte cochet observa intr-o zi ca este bronzat pe tot corpul cu exceptia penisului.
        Asa ca se duce la plaja, se ingroapa tot sub nisip cu exceptia zonei albe.
        Doua batrane se plimbau pe plaja si observa ciudata excrescenta in nisip. Una din ele ii spune celeilalte:
        - Nu exista dreptate pe lumea asta! La 20 de ani ma intrigau, la 30 imi placeau, la 40 umblam dupa ele, la 50 plateam, la 60 ma rugam. La 70 m-am resemnat in sfarsit fara… Acum, am 80 de ani, nenorocitele: cresc ca buruienile si eu nu ma mai pot apleca…
        Diagnoza Star, reparatii mecanica si electrica pentru auto fabricate dupa 1995.

        Comment


        • Asta da politician, nu Basescu care-i copil de mingi pe langa... http://www.youtube.com/watch?v=acVqH...eature=related
          YouTube - Italian Prime Minister - Silvio Berlusconi
          .. ________ ..
          o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
          (Oo\==/oO)
          ..U...............U.
          Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
          http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

          Comment


          • E tampit rau omu'!!! Daca Baselu facea asa ceva, era belea mare... si cand te gandesti ce scandala iesit pentru un amarat de "gaozarule!" sau pentru un telefon mobil al unei ziariste... Uneori cred ca suntem mai catolici decat Papa.
            DON'T DRIVE FASTER THAN YOUR GUARDIAN ANGEL CAN FLY !!!

            Comment


            • Într-o seara friguroasa de iarna o tânara statea pe unul din podurile Dâmbovitei si se gândea cum sa scape de viata asta amara.
              La un moment dat Mos Craciun se apropie si-i zice:
              -Ce faci tu aicea, fata mosului?
              -Ce sa fac, mosule, iaca sunt suparata, ca n-am servici, n-am casa, n-am bani si ma gândesc sa ma omor sa scap de toate necazurile.
              -Ei, fata mosului, stai ca nu-i dracu’ asa de negru.. . Uite, eu pot sa-ti îndeplinesc trei dorinte, acum, pe loc. Spune, ce-ti doresti?
              -Pai, as vrea sa am o vila în Cotroceni…
              -S-a facut, asta e adresa, si astea sunt cheile de la noua ta casa. Altceva?
              -O masina, mi-ar fi de mare folos…
              -Nici o problema, în garajul casei un Mercedes te asteapta. A treia dorinta?
              -Pai, as vrea sa am un cont în banca ca sa-mi nu-mi mai fac griji din cauza banilor..
              -În casa o sa gasesti un carnet de cecuri, ai un milion de dolari în banca. Dar stii fata mosului ca toate astea sa se îndeplineasca trebuie sa îndeplinesti o conditie…
              -Spune, Mos Craciun, ce trebuie sa fac?
              -Pai, as vrea sa te asezi in genunchi si sa-ncerci un sex oral.
              -Vai, mosule, nu pot sa fac una ca asta!
              -Cum, pentru toate dorintele care ti le-am indeplinit?
              Pina la urma fata se lasa convinsa si se apuca de treaba. Dupa vreo 5 minute, mosu’ o întreaba:
              -Câti ani ai tu, fata mosului?
              Luând o scurta pauza, fata raspunde:
              -28, mosule.
              -Si la vârsta asta, mai crezi în Mos Craciun?!!
              Diagnoza Star, reparatii mecanica si electrica pentru auto fabricate dupa 1995.

              Comment


              • Un Mercedes pe gustul meu...

                Iata ce sa imi faceti cadou de ziua mea....

                Nu conteaza culoarea...
                Attached Files
                The stars will light my way

                Comment


                • De pastrama asta ce spune-ti ???
                  Attached Files
                  http://goo.gl/YDT4L

                  Comment


                  • Originally posted by last View Post
                    De pastrama asta ce spune-ti ???

                    deliciossss....D
                    The stars will light my way

                    Comment


                    • Inca un Mercedes in Ms Paint!
                      DON'T DRIVE FASTER THAN YOUR GUARDIAN ANGEL CAN FLY !!!

                      Comment


                      • Originally posted by pharaonu75 View Post
                        Inca un Mercedes in Ms Paint!
                        http://uk.youtube.com/watch?v=Ej_czKZInyU
                        Tot respectul pentru autor...Am mai vazut pe net cateva...
                        W123 280E Blue Green Metallic

                        W126 280SE Champagne Metallic
                        W126 280SE Black Blue Metallic
                        W126 500SE Lapis Blue Metallic
                        W126 500SE Midnight Dark Blue

                        W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
                        W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

                        Comment


                        • Intr-un sat soseste o învatatoare noua si tânara. In întâmpinarea ei este trimis un tânar aratos. Acesta îi pune frumos bagajele în caruta, si se aseaza în fata, lânga domnisoara. La marginea satului vad ei o vaca care se împerechea cu un taur. Venita de la oras, învatatoarea este profund marcata, si-l întreaba pe tânar:
                          - De unde stie taurul, ca... stii tu... deci, când este momentul potrivit?
                          - Dupa mirosul vacii...
                          Merg ei mai departe si vad un cal si o iapa facând acelasi lucru.
                          - Si calul de unde stie...? întreaba din nou curioasa femeie.
                          - Tot dupa miros, la fel si câinii, si oile.
                          Ajung ei la noul domiciliu al învatatoarei, descarca bagajele si baiatul îsi ia ramas bun:
                          - Toate cele bune!
                          - Multumesc pentru ajutor, spune tânara. Mai treci pe la mine cand ti se desfunda nasul
                          .

                          Trei prienteni ies la o bere si printre alte discutii, vorbesc despre cele mai bune pozitii in timpul actului sexual.
                          Unul dintre ei zice: - Mie-mi place cel mai mult 69!
                          Altul: -Nu se compara cu pozitia misionarului cu femeia legata de pat!
                          Ultimul zice: - Nu e nimic mai provocator decat "rodeo salbatic"!!!
                          Ceilalti doi prieteni il privesc surprinsi rodeo salbatic ?!? Ce-o mai fi si asta ?
                          El explica: - Sa vedeti... spuneti-i sotiei sa se aseze in patru labe... si incepeti prin spate, stil capra.... O data ce lucrurile se incalzesc, lipiti-va pieptul de spatele ei si soptiti-i delicat la ureche: "pozitia asta o innebuneste pe secretara mea !!!" Dupa aceea, incercati sa va mentineti deasupra mai mult de 8 secunde.
                          .. ________ ..
                          o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
                          (Oo\==/oO)
                          ..U...............U.
                          Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
                          http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

                          Comment


                          • Poza facuta zilele trecute:
                            Attached Files
                            W124.E200D
                            Intek-M120 plus+Sirio Performer 5000.

                            Comment


                            • Inchiderea centralizata la W124 E-Klasse... Da e un model mai rar...

                              Comment


                              • De astea ce parere aveti?



                                O Gagica Sexy Foarte Frumoasa Super Beton Cool Nice Sexi Fete Fata



                                Intr-o seara, un om se plimba prin cimitir.
                                Nefiind atent, cade intr-o groapa.
                                Omul incepe sa strige:
                                -Ajutor!!! - Ajutooor! - Imi este frig!
                                La care, apare un betiv si acoperind groapa spune:
                                - Pai daca te-ai dezvelit!


                                O baba mergea linistita pe strada, cand, dintr-o data, in fata ei cade unu tocmai de la etaju zece;
                                Asta se ridica de jos si da sa plece.
                                Baba, speriata il intreaba : Maica, da' nu ai patit nimic ?
                                Tipul: Mamaie, eu sunt parasutist profesionist, sunt antrenat !!
                                Baba: Pai si un' ti-e parasuta ?!?!
                                Tipul: E sus, o bate barba'su...


                                Merge un om la seful sau de 8 Martie cu un buchet de flori.
                                Seful intreaba mirat:'Dar ce faci, mai, omule, ai nebunit? Azi e 8 Martie. Ziua Femeilor! De ce-mi daruiesti mie flori?'
                                Omul:'Stiu,sefu', dar asa esti o curva de om!'
                                Last edited by pharaonu75; 01-15-2008, 20:20 PM.
                                DON'T DRIVE FASTER THAN YOUR GUARDIAN ANGEL CAN FLY !!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF