Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Fun :d

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by w124researcher View Post
    Kuwait Sand Storm: Friday, March 25 2011

    Zici ca-i poluarea din Bucuresti .


    At approximately 5.30 PM (GMT +3) a dust storm swept through Kuwait turning the setting evening sun to immediate darkness reaching minimal visibility in mere...


    ce noapte s-a facut)
    Low Mercedes Benz w202 C180 Classic

    Comment




    • ))

      sigpic

      "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

      Comment



      • Asa-i trebuie da-l in ma-sa . Cat ma enerveaza farsele astea ratate.
        Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

        Comment


        • Originally posted by w124researcher View Post
          Asa-i trebuie da-l in ma-sa . Cat ma enerveaza farsele astea ratate.
          Da' nu i-a dat cum trebe, că ăla mai stătea în picioare ... Oricum, îmi place, ce l-a servit pe ăla ...
          Lord W126 500SE -> 2.5D
          Lady W123 230C -> 240D
          W124 -> 200D
          W208 CLK200 -> 2.0

          W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
          Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
          Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

          Comment







          • Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.


            sper ca n'au mai fost postate...
            Oo\=|=/oO

            Comment


            • Cele mai tari glume sunt glumele proaste facute bine!http://www.youtube.com/watch?v=iP254owyXgI&NR=1

              Comment


              • Cu capota ridicata prin oras (w124)



                "In Rusia, un sofer amator de senzatii tari s-a decis sa nu mai inchida capota motorului la al sau Mercedes, si sa mearga asa cu masina. Poate ca ii batea soarele in ochi si avea nevoie de un parasolar, poate s-a stricat incuietoarea capotei, nu stim. Insa cert este ca soferul merge linistit cu masina prin oras, chiar in spatele unui Logan romanesc. "
                Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                Comment


                • eu http://www.youtube.com/watch?v=VlFeIxjR0z8

                  Comment


                  • Originally posted by Yasmina View Post
                    eu
                    Serios ????
                    Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                    http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                    http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                    Comment





                    • Cearta intre doi bebelusi!
                      Last edited by mircea600sel; 03-31-2011, 23:46 PM.

                      sigpic

                      "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                      Comment


                      • Originally posted by mircea600sel View Post

                        Cearta intre doi bebelusi!
                        Vreau translator !
                        Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

                        Comment


                        • Originally posted by mircea600sel View Post
                          Cearta intre doi bebelusi!
                          Originally posted by w124researcher View Post
                          Vreau translator !
                          Varianta 1. Dă pe gugăl translet
                          Varianta 2. Lasă aşa, că vorbesc mai coerent pruncii ăştia decât mulţi alţii care "lucrează" în clădirea aia mare-mare de tot, din centrul Capitalei.
                          Lord W126 500SE -> 2.5D
                          Lady W123 230C -> 240D
                          W124 -> 200D
                          W208 CLK200 -> 2.0

                          W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                          Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                          Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                          Comment


                          • Sigur este vorba despre singura sticla de lapte din frigider ) ) !!!!!
                            Cu S-ul nu te pui.

                            Comment


                            • Gigi Becali: "Da cine e dom'ne Nichita Stanescu asta? A adus mai multi bani decat mine in Romania?"

                              Gabi Bostina: "Nu stiu cate goluri ar trebui sa marcam ca s-o eliminam pe Betis. Cat mai multe ar fi suficiente"

                              Adi Ilie: "Daca ar fi sa scoatem primele 30 de minute, cred ca am fi putut fi castigatori"

                              Gheorghe Hagi: "Omul este o persoana umana"

                              Gigi Becali: "Becali e un brand. Eu la Avicola Iasi pot sa fac pui Gigi Becali, daca vreau"

                              Gigi Becali: "Eu in tinerete eram amfitrion pe oriunde ma duceam"

                              Gheorghe Hagi: "Copii, mergeti la scoala, ca si scoala e buna la ceva!" (in vizita la o scoala generala)

                              Cornel Dinu :"Muncitor Nicolita, foarte muncitor, dar terenul de fotbal nu e santier"

                              Gigi Becali: "Sunt in silenzio stampa. Dar doar pentru ziaristi. Vorbesc numai cu televiziunile"

                              Cornel Dinu: "Filosofia este o transcedentala propedeutica pentru sufletul bantuit de moarte al romanului."

                              Dumitru Dragomir: "Familia e sfanta, pe cand patria.... cum sa va spun, patria e sacra"

                              Gigi Becali: "Eu am inteles ca vorbim despre afaceristii adevarati. Acest Cocos este un papagal"

                              Gheorghe Stefan: "Eu prin presupuneri deduc"

                              Ionut Popa: "Sincer, mie nu-mi place sa ma duc la Vaslui! Pai, la ultimul meci au venit cu un tablou de-al meu si scria "Popa prostu"

                              Gigi Netoiu: "Puteau sa castige ambele echipe, dar important este ca noi am luat 6 puncte"

                              Adrian Mititelu: "Eugen Trica este un pisat de vaca uscat de vant"

                              Gigi Becali: "Becalizarea Romaniei inseamna ca Romania este intr-un cancer moral si spiritual din care se va salva prin becalizare"

                              Marin Condescu: "Cu privire la reaparitia blaturilor in campionatul nostru, nu mi-e frica, dar ma tem"

                              Gabi Stan: "Pase scurte si pe sus, ai n-ai mingea, tragi la poarta"

                              Rica Raducanu: "La examen mi-a cazut Comuna din Paris , dar le-am spus sa-mi schimbe subiectul, ca nu prea le am cu geografia"

                              Gigi Becali: "Daca marcam un gol la inceput, pe urma putem sa jucam si la 0-0"

                              Gheorghe Stefan: "Am puterea sa recunosc ca nu sunt vinovat"

                              Dumitru Dragomir: "Dom'le, eu muncesc 24 de ore pe zi, iar uneori chiar si noaptea"

                              Gigi Becali: "Becali e un brand. Eu la Avicola Iasi pot sa fac pui Gigi Becali, daca vreau"

                              Dumitru Dragomir: "Am ajuns la o varsta la care mi-am dat seama ca trebuie sa fiu cinstit"

                              Cornel Dinu : "Doar prin hazardul inconstient social nu se putea ajunge in sfere atat de aureolate si in plan financiar"

                              Cornel Dinu: "Gestul domnului Mihai Stoica a fost unul de premeditare intempestiva"

                              Marius Maldarasanu: "Este un meci de care pe care, dar nu este decisiv"

                              Marian Iancu: "Ionel Ganea, ca om, e capabil sa infecteze pana si penicilina!"

                              Gigi Becali: "Am vorbit chiar zilele trecute cu mai multi parteneri de afaceri. Oameni seriosi, din lumea interlopa."

                              Gigi Becali: "M-am certat si cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat."

                              Gigi Becali: "Meritul pentru titlul castigat de Steaua e 50% al lui Olaroiu si 50% al lui Protasov, dar cel mai mare merit e al meu."

                              Gigi Becali: "Dumnezeu e cel mai tare serviciu de informatii din lume - stie tot, chiar si-un fir de par"

                              sigpic

                              "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                              Comment


                              • Mertzedes,mertzedes,mertzedes.........

                                http://www.youtube.com/watch?v=Sgbt1Rl5pN0

                                I love Mercedes!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF