Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Traim in Romania, tara lui Papura Voda !!!!

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Fiecare dintre noi reactionam diferit daca santem implicati direct in asemenea evenimente, in schimb politisti nu au nici o scuza.
    .. ________ ..
    o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
    (Oo\==/oO)
    ..U...............U.
    Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
    http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

    Comment


    • #17
      Originally posted by ionutz_ng View Post
      Intrebare intrebatoare:daca ati vedea o astfel de femeie murind pe jos si ati sti ca este riscant pt voi sa o luati si sa o duceti la spital,v-ar pasa?Eu unul,sunt medic,si din cate stiu,atata timp cat accidentatul nu are leziuni grave in zona gatului,este recomandat sa fie transportat cat mai repede la spital sa nu moara din cauza hemoragiei interne.
      Vb lui Creanga,nu stiu altii cum sunt,dar eu intr-o situatie de asta nu m-as mai gandi ce as putea sa patesc eu daca cumva moare pana sa ajung cu ea la spital,as lua-o as pune-o cat mai atent pe bancheta din spate eventual cu un insotitor care sa o tina si as duce-o cat de repede pot la spital.Daca as intalni din fericire o ambulanta pe drum m-as pune in fata lor si le-as da-o sa ii bage mai repede lichide intravenos.
      O fi bine,o fi rau cum gandesc?
      Bun ma coleg, da cum imi dau seama daca are gatu rupt sau nu?! nu ma pricep si ar fi indicat sa mia aflu una alta!!!
      W110-2.0 D 1966
      W115-2.0 D 1971
      W123-2.4 D 1982

      Comment


      • #18
        Originally posted by pneu View Post
        Bun ma coleg, da cum imi dau seama daca are gatu rupt sau nu?! nu ma pricep si ar fi indicat sa mia aflu una alta!!!
        Pai trebuie sa aiba leziuni osoase cervicale.Adica vertebrele cervicale sa fie deplasate si/sau fracturate.Daca gatul este in pozitie normala si pui mana pe ceafa ei si vertebrele sunt la locul lor si sunt in regula atunci..ii tii capul in acea pozitie si o misti usor...apoi te mai uiti si cum a fost lovita si unde.daca a fost lovta in abdomen sau torace e clar ca nu are ce lovituri cervicale sa aiba,decat cauzate de caderea sau lovirea cu capul de masina si asfalt,dat in astfel de situatii e greu de crezut ca se dizloca vertebrele cervicale.Orice ar fi trebuie palpate cu grija apofizele spinoase de pe ceafa ei(adik oasele alea de se simt).
        Last edited by ionutz_ng; 03-29-2008, 12:53 PM.
        MÃREAȚA COBRA

        Comment


        • #19
          Originally posted by ionutz_ng View Post
          Intrebare intrebatoare:daca ati vedea o astfel de femeie murind pe jos si ati sti ca este riscant pt voi sa o luati si sa o duceti la spital,v-ar pasa?.....
          Am trecut prin asa ceva acum cativa ani. Am dus o tipa la spital lovita pe trecerea de pieton de un nesimtit de italian.Pentru ca n-am acceptat sa confirm ca tipa NU era pe trecerea de pietoni ( de, politistul fusese uns bine) m-am plimbat vre-o 2 luni pe la politie pentru declaratii .In final a luat-o de nevasta(norocul meu) si s-a stins ancheta ca altfel luam si amenda dupa cum mi sa sugerat direct. Daca as face la fel intr-o situatie similara ? Da ! Consider ca viata unui om are prioritate in fata confortului personal .
          Last edited by doktor4carz; 03-31-2008, 10:11 AM.

          Comment


          • #20
            daca nenorocita aia care a lovit o cu masina, o lua si o ducea la spital ,insotzita de 2 militieni motociclisti si dusa la urgentza ,poate se mai putea face ceva ,....timpul pierdut a costat o viatza pe saraca fata !!!lipsa de bun simtz si profesionalism de k ka o aa celor de la circulatie,...uhaaaa rusine !!!

            Comment


            • #21
              In momentul in care sa produs accidentul traficul era dirijat de politia rutiera, asta inseamna ca exista posibilitatea ca tanara accidentata sa fi sarit in fata autoturismului si soferita sa nu fie vinovata, chiar daca era trecere de pietoni nu uitati ca atunci cand un politist dirijaza circulatia, semnele de circulatie, culoarea semaforului, prioritatile, etc. nu mai au nici o valoare.
              .. ________ ..
              o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
              (Oo\==/oO)
              ..U...............U.
              Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
              http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

              Comment


              • #22
                Da, sigur se va gasi o scuza pt crva aia umflata cu S 6 sau S 8 ce avea

                Comment


                • #23
                  Bun bun da acuma pietonii nu prea stiu daca nu sunt soferi, tin minte cand eram mic, stiam ca pe verde se trece, in familie nu erau masini....de unde draqu sa stiu io ca tre sa ma uit dupa un curcan analfabet????
                  Exemplu eu!!! nu mi place sa ma uit la televizor si gata...deci nu stiu ce legi se schimba in circulatie....
                  Last edited by pneu; 03-31-2008, 16:53 PM.
                  W110-2.0 D 1966
                  W115-2.0 D 1971
                  W123-2.4 D 1982

                  Comment


                  • #24
                    Militistii nu sunt ptr noi, sunt ptr ei. Iar lipsa de reactie, nepasare, indiferenta, a lor si a femeii, sunt inca o dovada, a cat valoram in ochii lor. Sa vina alegerile.
                    Last edited by timisoreanul; 03-31-2008, 21:29 PM.
                    Prostia si Hotia au cucerit Romania.

                    Comment


                    • #25
                      Din pacate cum zicea cineva de aici cei din intersectie sunt legati cu sforicele. Daca trecea coloana si nu aveau liber isi riscau meseria. Partea a 2-a: din 3 oameni putea unu sa stea langa ea...macar de impresie. Vina cea mai mare o atribui cucoanei cu Audi: putea sa stea langa ea sa incerce sa faca ceva. Chiar daca nu sti dar vezi si tu ce are omu ala...traieste sau nu.
                      Pe de alta parte tind sa cred ca vina accidentului nu a fost a masinii. La cum dirijau ei probabil incercau sa faca masinile sa treaca mai repede sa elibereze zona. Probabil ca tanara nu s-a uitat sau a procedat ca multi pe care i-am vazut: e trecere deci trec. De multe ori ma intreb cum functioneaza instinctul de conservare la unii.

                      Oricum in pacate un om a murit si asta conteaza.
                      Dumnezeu sa o ierte! O lumanare pentru tanara
                      http://www.clubmercedes.ro/vand-w210...cdi-t2324.html

                      Comment


                      • #26
                        de ce sariti pe politisti nu inteleg...c vina au ei?ce puteau sa faca?..intr-adevar,viata unui om e foarte importanta..chiar voi ati zis ca in primul rand nu sunt medici,nu stiau daca e bine sa o miste,pt ca poate ii faceau mai mult rau,si dup-aia dadeau de belele..si ca in al doilea rand ei erau acolo cu un scop:sa dirijeze nenorocita aia de circulatie,si "traim in romania,tara tuturor posibilitatilor" -daca trecea vreun cacacios mai mare in grad ii zbura instantaneu ca nu isi fac treaba,si il durea in fund de biata fata,si de ei..a fost chiar cu 2 zile inainte un accident aproape de blocul meu-a murit o femeie,in chinuri pe trecerea de pietoni,spulberata de un tir-is mort de beat..unde a sunat lumea?la politie frate,nu la salvare..au venit aia si se uitau la ea,ce ii puteau face?decat sa sune si ei inca de 10 ori la salvare..

                        si pt colegul pneu care a zis:unu a scos din masina o cartzulie de-a lor sa citeasca el ce contraventie mi se cuvine, era subliniata cartea aia si erau trasate sageti ca sa-l ghideze, saracu e retardat, ce sa ne mai miram de colegii lui?!

                        colegu',pacat ca nu stai aproape,ca te rugam sa inveti si tu codul penal,codul de procedura civila+inca 'nspe cartzulii,toate legile cu toate articolele si toate alineatele,si dup-aia sa iti pun intrebari din ele,sa vedem daca ii mai consideri asa "retardati"!nu mai vb in general,ca e deranjant,sunt si specimene,dar sa nu ii bagam pe toti in aceeasi oala,ok?
                        o seara buna
                        “Alaturi de hidrogen, prostia este cea care se gaseste in cantitatea cea mai mare in Univers.” (Thomas Edison)

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by kryssa_rja View Post
                          colegu',pacat ca nu stai aproape,ca te rugam sa inveti si tu codul penal,codul de procedura civila+inca 'nspe cartzulii,toate legile cu toate articolele si toate alineatele,si dup-aia sa iti pun intrebari din ele,sa vedem daca ii mai consideri asa "retardati"!nu mai vb in general,ca e deranjant,sunt si specimene,dar sa nu ii bagam pe toti in aceeasi oala,ok?
                          o seara buna
                          Oh my god. Estii fiica de politist? Militienii sunt retarzi, iar aia 3 sunt de-a dreptu' imbecili. E de competenta lor sa cunoasca legile ca doar uniforma pe care o poarta reprezinta statul si legea.
                          Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                          http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                          http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                          Comment


                          • #28
                            Curcanii dirijeaza tarficu, circulatia, ce o fi -- bun, foarte de acord cu asta, doar ca, din cate am observat eu ei dirijeaza doar "masinile", de pietoni ii doare in cot, daca nu altundeva; pietonii nu fac parte din trafic?ei n-ar trece strada aia imputita?
                            Exista doua tipuri de masini :
                            1. care au fost lovite
                            2. care vor fi lovite

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by claub79 View Post
                              Curcanii dirijeaza tarficu, circulatia, ce o fi -- bun, foarte de acord cu asta, doar ca, din cate am observat eu ei dirijeaza doar "masinile", de pietoni ii doare in cot, daca nu altundeva; pietonii nu fac parte din trafic?ei n-ar trece strada aia imputita?
                              Tot timpul am vazut cum politistul din intersectie face semn si pietonilor sa astepte cand lasa masinile sa treaca dupa ce s-a pus rosu. Si aproape tot timpul apare cate un breaz care fuge printre masini ca de..."e verde domne". Si pietonul e obligat sa se conformeze cu indicatiile politistului. Cati nu traverseaza total aiurea prin fata unui politist si daca zice omu ceva: "hai domne ca m-am uitat"..."uite colea trecerea"(la 20 de metri). Eu sunt de parere ca ar trebui facuta o campanie de amendare a pietonilor care traverseaza aiurea. Si sa puna niste amenzi calumea.

                              PS: Sunt de parere ca in cazul de fata tipa din Audi ar trebui sa scape fara nici un fel de probleme. Ea trecea la indicatiile politistului. Tanara a traversat fara sa se asigure si contrar indicatiile politistilor din intersectie
                              http://www.clubmercedes.ro/vand-w210...cdi-t2324.html

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by kryssa_rja View Post
                                de ce sariti pe politisti nu inteleg...c vina au ei?ce puteau sa faca?..intr-adevar,viata unui om e foarte importanta..chiar voi ati zis ca in primul rand nu sunt medici,nu stiau daca e bine sa o miste,pt ca poate ii faceau mai mult rau,si dup-aia dadeau de belele..si ca in al doilea rand ei erau acolo cu un scop:sa dirijeze nenorocita aia de circulatie,si "traim in romania,tara tuturor posibilitatilor" -daca trecea vreun cacacios mai mare in grad ii zbura instantaneu ca nu isi fac treaba,si il durea in fund de biata fata,si de ei..a fost chiar cu 2 zile inainte un accident aproape de blocul meu-a murit o femeie,in chinuri pe trecerea de pietoni,spulberata de un tir-is mort de beat..unde a sunat lumea?la politie frate,nu la salvare..au venit aia si se uitau la ea,ce ii puteau face?decat sa sune si ei inca de 10 ori la salvare..

                                si pt colegul pneu care a zis:unu a scos din masina o cartzulie de-a lor sa citeasca el ce contraventie mi se cuvine, era subliniata cartea aia si erau trasate sageti ca sa-l ghideze, saracu e retardat, ce sa ne mai miram de colegii lui?!

                                colegu',pacat ca nu stai aproape,ca te rugam sa inveti si tu codul penal,codul de procedura civila+inca 'nspe cartzulii,toate legile cu toate articolele si toate alineatele,si dup-aia sa iti pun intrebari din ele,sa vedem daca ii mai consideri asa "retardati"!nu mai vb in general,ca e deranjant,sunt si specimene,dar sa nu ii bagam pe toti in aceeasi oala,ok?
                                o seara buna
                                .
                                Pai ba colega esti vreo ruda cu vreunu din ei?!, prea le iei apararea....
                                Ala trebuia sa stie ce sa-mi dea mie pentru ca nu aveam centura pusa nu?!
                                W110-2.0 D 1966
                                W115-2.0 D 1971
                                W123-2.4 D 1982

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF