Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Traim in Romania, tara lui Papura Voda !!!!

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Te-ai gandit ca poate omu era angajat de curand? Nu cred ca e obligat de vreo lege sa invete totu ca papagalul. Daca m-as angaja in politie chiar nu mi-as incarca capul cu tot felul de legi si articole. As deschide tacticos cartulia si as cauta incadrarea. Cred ca poti sa retii lucruri mai importante decat art20, paragraful x, alineatul y...etc
    http://www.clubmercedes.ro/vand-w210...cdi-t2324.html

    Comment


    • #32
      Nu m-am gandit la asta, omu ala e politist de cand il stiu, e si prieten de pahar cu tata!!!!
      .
      Mai stii de ce nu-i inghit eu pe ei? ... pentru ca ii vad cum le steclesc ochishorii...vor M I T A...asta e adevaru...nu o data mi s-a cerut pur si simplu 'de o sticla de vin' si am refuzat spre surprinderea lor!!!
      Last edited by pneu; 04-01-2008, 09:20 AM.
      W110-2.0 D 1966
      W115-2.0 D 1971
      W123-2.4 D 1982

      Comment


      • #33
        Atunci nu te mai contrazic...poate nu il duce capu pe om(e o problema la multi asta :P). Chestia cu "mita" e nasoala, e naspa, e de kkt, e urata, imorala....da si cand ne opreste unu si zice: da talonu, da permisu...fugi acasa pe jos..."mita" se transforma in "dar" sau "atentie" si culmea devine: sansa, noroc, bulan.

        De cate ori nu ai auzit oameni care zic:
        - cand dau mita pt ochestie minora: frate m-a taxat bulangiu de m-a rupt...nenorociti, curcani , mita, sange, creieri....
        - cand dau mita pt permis, talon: frate sa-i dea Dumnezeu santate ca ma lasa fara serviciu...da ai dracu nenrociti cum fac ei bani pe carca mea :O
        - cand nu primeste agentu pt ceva minor: bai..n-a vrut sa ia si mi-a dat 3 pcte de peris si amenda. Da ce ma murea dc isi lua si el de o bere bulangiu si nu imi lua puncte
        - cand nu primeste agentu pt permis, talon etc: eh aici totu se rezuma la: mama agentului, ceva raniti si cateva fatalitati.
        http://www.clubmercedes.ro/vand-w210...cdi-t2324.html

        Comment


        • #34
          Originally posted by pneu View Post
          Bun bun da acuma pietonii nu prea stiu daca nu sunt soferi, tin minte cand eram mic, stiam ca pe verde se trece, in familie nu erau masini....de unde draqu sa stiu io ca tre sa ma uit dupa un curcan analfabet????
          Exemplu eu!!! nu mi place sa ma uit la televizor si gata...deci nu stiu ce legi se schimba in circulatie....
          In Constitutia Romaniei scrie ca "necunoasterea legilor, nu inlatura raspunderea in fata lor".
          Legile se publica in Monitorul Oficial si este datoria fiecarui cetatean sa ia la cunostinta de existenta acestora.
          In concluzie, esti obligat, in calitate de pieton, sa respecti senmele si indicatiile "analfabetului".
          http://goo.gl/YDT4L

          Comment


          • #35
            Eu unu nu am vazut nicodata pe vreunu sa faca semn la pietoni, poate nu m-am uitat destul de atent.
            Offtopic:
            In alta ordine de idei, nu stiu daca respectivu ar trebuii sa stie toate legile, mi se pare o aberatie sa-l pui sa memoreze tot, dar macar aia rutiera, ca doar acolo e, aia trebe sa o stie.Si nu in ultimu rand, sa fie "om", nu sa-ti caute nod in papura: prina data actele, masinii, daca alea is in regula trecem la alcool, daca si ala ii bine, de ce nu purtam centura...si cica "stai in masina pana scriu procesu vb", adica de cand ma ia el cu "ma", indiferent cine as fi trebe sa se adreseze respectuos, sau poate pt ca eram in salopeta si murdar?si cand i-am zis ca sun pe "cineva", zice: "pai de ce nu zici de la inceput ca esti pe pile sa nu tot lungim atata".Sincer mie unu nu-mi prea place sa tot sun, pe unu, pe altu, pentru kacaturi din astea, da se pare ca altfel nu se poate in tara asta.
            Exista doua tipuri de masini :
            1. care au fost lovite
            2. care vor fi lovite

            Comment


            • #36
              Hai sa fim seriosi ca toti "ne descurcam". Si atata timp cat si noi incurajam lucrul asta de ce ne-am plange. Daca nu s-ar pune "ceva" in talon, nu cred ca ar mai cauta atat..in acte, in centuri. Totul s-ar rezuma la: ati depasit viteza - poftim actele -ia-ti amenda - pa. Dar nu e asa si serios acu, nici nu am vrea sa fie asa
              http://www.clubmercedes.ro/vand-w210...cdi-t2324.html

              Comment


              • #37
                Sunt de aceeasi parere cu tine Juve !
                Primul vinovat este cel care ofera !
                http://goo.gl/YDT4L

                Comment


                • #38
                  Ei asta e punctu lovit....eu nu dau mita...sunt impotriva ei!!!
                  Am patzit la Bacau unde m a oprit unu pac se uita la mine el fara cuvinte asa poate sar, nu domne mi am luat amenda prefer sa dau la stat 3 milioane decat un milion unui individ care s-a angajat in politzie deaiurea!!!
                  W110-2.0 D 1966
                  W115-2.0 D 1971
                  W123-2.4 D 1982

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by pneu View Post
                    Ei asta e punctu lovit....eu nu dau mita...sunt impotriva ei!!!
                    Am patzit la Bacau unde m a oprit unu pac se uita la mine el fara cuvinte asa poate sar, nu domne mi am luat amenda prefer sa dau la stat 3 milioane decat un milion unui individ care s-a angajat in politzie deaiurea!!!
                    Felicitari si daca ar face toata lumea asa, s-ar schimba si lucrurile. Eu nu dau vina pe politisti. Si eu as face la fel in locul lor....ce pana mea...dc se poate de ce nu.
                    http://www.clubmercedes.ro/vand-w210...cdi-t2324.html

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by carmine View Post
                      Oh my god. Estii fiica de politist? Militienii sunt retarzi, iar aia 3 sunt de-a dreptu' imbecili. E de competenta lor sa cunoasca legile ca doar uniforma pe care o poarta reprezinta statul si legea.

                      da ,sunt fiica,nepoata si verisoara de politist,si nu e asa usor cum cred majoritatea.daca nu ai pile te chinui foarte mult sa ajungi sua.ma uit la varu-miu ca a tocit pe rupte,stie totul "ca papagalul", a facut sport ca sa poata lua probele si a tinut regimuri pana nu a mai putut..si astea doar ca sa intre in scoala de politie,nu la academie!plus munca d-acolo!pt ce?ca sa iasa agent in strada,sa vina unu' ca tine si sa rada de el in caz ca se pierde pe moment.iti place colegu' sa stai in strada zilele si noptile in uniforma aia de rahat,pe frig,pe caldura,sa te duci sa ii amendezi pe unii care fac scandal si sa te calce in picioare pana apuca sa vina colegii tai?sunt multe altele.vrei exemple?iti mai dau,no problem,ca ma stiu pe mine,drept copil cum stateam cu frica pana ajungea taica-miu acasa..asa ca la tine toti sunt retarzi..asa e colega.sunt niste idioti,stii cum au ajuns sa fie politisti?s-au dus,au depus cv-ul si a doua zi au fost chemati la munca,sa iti dea tie amenzi!!!!
                      si spropo,e de competenta lor sa cunoasca legile si sa fie politisti.atat.nu medici,s-o salveze pe fata.nu judecatori s-o condamne pe tipa cu audi..
                      “Alaturi de hidrogen, prostia este cea care se gaseste in cantitatea cea mai mare in Univers.” (Thomas Edison)

                      Comment


                      • #41
                        1. nimeni nu-i obliga sa faca meseria asta, ei au ales; poate sa vina cu mine pe santier sa ma ajute la spart de pereti si facut de instalatii electrice de exemplu(nu-mi permit sa-mi bat joc de client).
                        2. UNii din ei isi cam depasesc atributiile si se cred zeii, sau cepoate mai mari.
                        Exista doua tipuri de masini :
                        1. care au fost lovite
                        2. care vor fi lovite

                        Comment


                        • #42
                          Poate sti mai bine daca in academie se predau si cursuri de prim ajutor. Daca nu ar trebui sa se introduca. Sunt oamenii cei mai dispusi sa aiba de a face cu oameni raniti pe strada si cred ca ar trebui sa aiba cunostine despre primul ajutor. Nu ii invinuiesc de nimic pentru ca nu stiu daca exista astfel de pregatire.
                          Si totusi omeneste( si asta e valabil si pentru politisti si pentru ceilalti de acolo, inclusiv cel cu camera daca altii nu) ar fi fost sa se duca sa stea cineva langa saraca fata in loc sa discute despre ce ar trebui sa faca x si y
                          http://www.clubmercedes.ro/vand-w210...cdi-t2324.html

                          Comment


                          • #43
                            Bai colega, hai ca exagerez si io acuma ma dau oleak la FUND, ca nah....
                            Daca e asa periculos sa si ia domne alt servici nu?!
                            W110-2.0 D 1966
                            W115-2.0 D 1971
                            W123-2.4 D 1982

                            Comment


                            • #44
                              imi pare rau ca am zbierat,dar exagerati pana la extreme uneori!!!
                              “Alaturi de hidrogen, prostia este cea care se gaseste in cantitatea cea mai mare in Univers.” (Thomas Edison)

                              Comment


                              • #45
                                Suntem al naibii de rai la off topikkk!!
                                W110-2.0 D 1966
                                W115-2.0 D 1971
                                W123-2.4 D 1982

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF