Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Adevarul despre lumea in care traim...

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by adidc View Post
    ...eu sunt si caut sa fiu credincios, nu religios... Nu inchizitia, nu indulgentele, nu afacerile bisericesti.
    De acord cu tine! In plus, cred ca spiritual poti sa fi in armonie cu credinta ta, fara intermediarii lipsiti de scrupule. Cred ca religiile nu trebuie sa aibe nimic in comun cu fastul si opulenta, cu haine in fir de aur, cu locasuri impresionante si masini de lux. Legatura cu D-zeu poti sa o faci doar spiritual, fara ajutorul luxului si fara ajutorul unor ticalosi demagogi. Daca exista un loc in care spiritul omului, poate ajunge dupa moarte, ce poate lua cu el? Amintirile unor fapte bune, ale unor realizari importante si amintirea celor dragi. Nu haine de firma, nu vile de lux, nici masini exclusiviste.
    PS -am scris D-zeu, dar poate fi si Allah, sau Buddha, sau un alt nume a aceleeasi entitati care ne priveste. Poate!

    Comment


    • Nu conteaza ce esti : crestin , mahomedan , mozaic , papuas sau nihilist religios . Daca comportamentul este decent / civilizat , si nu incerici sa-ti impui ideile in mod violent , fizic si verbal , din partea mea totul este ok .

      Si eu dezaprob , in principal , comportamentul capilor bisericii , care se afiseaza la diverse ceremonii oficiale , imbracati cu mult fast - ostentativ .
      Ce dumnezeu , te mai uiti si la vremurile care sunt , si mai ales la cele care vor veni .

      Invataturile lui Iiisus si al celor patru Evanghelisti erau cu totul altele , dar , de .......

      Totusi , oare cei care neaga religia , cand vor veni momente fericite in viata lor , vor merge la biserica pentru cununia religioasa , sau pentru sf . botez al copiilor lor ? .

      Sau cand vor veni acele momente triste , din viata oricarui muritor , le vor face o slujba de inmormantare parintilor lor si le vor aprinde o lumanare pentru iertarea pacatelor si vesnica aducere aminte ? .

      Ar fi interesant de aflat . Nu credeti ? .

      Comment


      • Originally posted by nstoe View Post
        Nu conteaza ce esti : crestin , mahomedan , mozaic , papuas sau nihilist religios . Daca comportamentul este decent / civilizat , si nu incerici sa-ti impui ideile in mod violent , fizic si verbal , din partea mea totul este ok .

        Si eu dezaprob , in principal , comportamentul capilor bisericii , care se afiseaza la diverse ceremonii oficiale , imbracati cu mult fast - ostentativ .
        Ce dumnezeu , te mai uiti si la vremurile care sunt , si mai ales la cele care vor veni .

        Invataturile lui Iiisus si al celor patru Evanghelisti erau cu totul altele , dar , de .......

        Totusi , oare cei care neaga religia , cand vor veni momente fericite in viata lor , vor merge la biserica pentru cununia religioasa , sau pentru sf . botez al copiilor lor ? .

        Sau cand vor veni acele momente triste , din viata oricarui muritor , le vor face o slujba de inmormantare parintilor lor si le vor aprinde o lumanare pentru iertarea pacatelor si vesnica aducere aminte ? .

        Ar fi interesant de aflat . Nu credeti ? .

        Chiar daca nu sunt de acord cu "popii" si cu banii luati de biserica voi face toate acele ceremonii de care pomeneati mai sus pentru ca asa am fost crescut{au avut grija ai mei sa bage pe hardul meu astfel de informatie}

        Nu pot sa fiu de acord cu popii care isi cumpara S-uri cu facelift din banii oamenilor.Nici cu ditamai catedrala neamului ce vor sa o faca in Bucuresti.Mor oameni cu zile in spitale,copii in maternitati si ei fac ditamai constructia...sa ma ierte Dzeu dar parca nu e corect.

        E deja 29 iulie si va reamintesc tuturor care inca mai spera:

        SA MERGETI LA VOT!!!

        sigpic

        "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

        Comment


        • [QUOTE=mircea600sel;257807]Chiar daca nu sunt de acord cu "popii" si cu banii luati de biserica voi face toate acele ceremonii de care pomeneati mai sus pentru ca asa am fost crescut{au avut grija ai mei sa bage pe hardul meu astfel de informatie}

          Nu pot sa fiu de acord cu popii care isi cumpara S-uri cu facelift din banii oamenilor.Nici cu ditamai catedrala neamului ce vor sa o faca in Bucuresti.Mor oameni cu zile in spitale,copii in maternitati si ei fac ditamai constructia...sa ma ierte Dzeu dar parca nu e corect.../QUOTE]

          Bine spus ( mai ales chestia cu hardul )!

          Comment


          • Un aspect poate, mai putin stiut. Popa Daniel, cand era la Iasi, a cumparat zeci de HA din zonele CUG si FUSU, pe bani destui justificat de realizarea de locuinte sociale, pt. tineri, crese, scoli, gradinite. Era in discutie la un moment dat si un PUZ aprobat care i-a permis sa faca asta. Au trecut vreo 5-6 ani de atunci. Rezultatul?
            Nimic acolo, marirea pretului diverselor servicii bisericesti pentru Catedrala.
            nclusiv colecta publica.
            ??? Se gandeste ca, in viitor sa introduca chitantiere inregistrate fiscal.
            Pana atunci, vedem "echipamentul de aur" de multe Kg, vile si masini la toti popii din Romania.
            Si acest lucru a fost, este si va fi valabil la TOATE RELIGIILE SI SECTELE MAI IMPORTANTE DE PE GLOB.

            Comment


            • In legatura cu acele ceremonii , de care pomeneam mai sus , intrebarea mea era adresata celor care neaga religia si biserica , in totalitatea ei ( "biserica si religia au facut numai rau" , sau , "religia a facut din noi niste oi") si nu celor care considera popii , niste afaceristi murdari , care vad in religie si biserica un mod de a se imbogati ; bata-i Sf. Cruce , de nenorociti ! .

              Nu-mi aduc aminte ca la Rovine , Calugareni , Vaslui , Codrii Cosminului , Marasesti , Grivita , etc , romanii sa fi fost "niste oi" .
              Raman la parerea mea , nestramutata , ca politicul este responsabil in proportie de 75% de educatia unui popor . Fara educatie nu poti avea discernamant civic si moral .

              In legatura cu parintii , ai mei nu m-au indoctrinat in nici un fel , nu m-au invatat nici Tatal Nostru si nici Crezul . Cred ca fibra mea de Roman adevarat m-a facut sa nu neg religia in care m-am nascut .

              Este 29 Iulie 20012 .

              DA , am fost la Vot ! .

              Comment


              • Nici la Odessa Romaneasca, nici la Bug, nici la Cotul Donului nici la... Acolo am trei unchi morti pe undeva, tatal prizonier 5 ani jumate in Siberia. Nici la Pesta, nici la Buda, nici la Praga etc. Pseudo-comunistii gen Ana Paukar&Walter Roman&CO au bagat in puscarii preotii ROMANIEI. Derbedeii au bagat elita intelectuala la Canal. Urmasii tip MRU au zilele astea mai mult in TUR decat in cur. Scuze. Incerc sa postez sub 1 Gb.
                Last edited by epurare_coco; 07-29-2012, 13:27 PM.

                Comment


                • Originally posted by nstoe View Post
                  In legatura cu acele ceremonii , de care pomeneam mai sus , intrebarea mea era adresata celor care neaga religia si biserica , in totalitatea ei ( "biserica si religia au facut numai rau" , sau , "religia a facut din noi niste oi"...Nu-mi aduc aminte ca la Rovine , Calugareni , Vaslui , Codrii Cosminului , Marasesti , Grivita , etc , romanii sa fi fost "niste oi" ...
                  Da o sa-i neg pe toti cei care prin diverse mijloace incalca dezvoltarea unui om liber. Tot ce este dresura si nu este educatie, este impotriva individului asupra caruia este aplicata. Conducatorii religiosi ii numesc oi pe supusii lor probabil din cauza ca asemeni oilor pot fi usor manipulati. De ce au luptat romanii in diverse razboaie? Manipulati de conducatorii religiosi si politici si insufletiti de promisiunea ca vor primi pamant. Intotdeauna romanul, de rand, a visat sa aibe pamant, pamant care garanta o viata putin mai buna. Pe baza acestui vis a putut fi impins la jertfa in razboaie. Razboaie din care au avut de castigat numai conducatorii, taranii ramanand cu jertfele si cu birurile. O persoana credincioasa poate sa intre in legatura cu spiritualul fara ajutorul popilor bogati si viciosi. Si cat de sacra este o ceremonie facuta de un popa beat? Sunt ptr. credinta, nu ptr. religie fanatica, sunt ptr. ceremonii care sa-i faca pe participanti sa simta o legatura cu spiritualul, nu ptr. mascarade, sunt ptr. oameni sfinti nu ptr. betivi imbuibati si nesimtiti!

                  Comment


                  • off topic

                    Pentru ca mi te-ai adresat direct , iti voi raspunde la fel de direct .
                    Putin in pasa daca crezi sau nu crezi in ceva , daca negi sau nu negi altceva .

                    Daca citeai atent ce am scris , observai ca de la inceput pana la sfarsit tot pentru educatie am pledat si eu ; la fel , sunt impotriva fanatismului de orice natura ar fi el .

                    Comment


                    • Azi am fost membru intro sectie de vot din Timisoara.Am aflat cifrele...fenomenal!!!Suntem cei mai prosti oameni de pe planeta asta.Ne meritam soarta 100%!!!!

                      sigpic

                      "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                      Comment


                      • Originally posted by mircea600sel View Post
                        Azi am fost membru intro sectie de vot din Timisoara.Am aflat cifrele...fenomenal!!!Suntem cei mai prosti oameni de pe planeta asta.Ne meritam soarta 100%!!!!
                        Subscriu!

                        Sent from my ST18i using Tapatalk

                        https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                        Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                        Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                        Comment


                        • Din pacate , nu pot fi de acord cu o apreciere facuta la modul general .
                          La acest referendum , Regatul si-a facut datoria .

                          Nici o opinie despre cetatenii romani , care au ascultat indicatii pretioase de la buda , si nu au iesit la vot ? .

                          Comment


                          • Am o problema mare cu referendumul asta. Ar fi interesant de vazut ce a insemnat in cifre toata harababura asta.
                            Stiu din surse sigure ca primaria localitatii unde stau acum (comuna Sandra) a cheltuit peste 200 de mii de lei (2 miliarde de lei vechi) pentru aceste alegeri. Politia, jandarmeria, protocolul si cei care au lucrat in sectii, toti sunt platiti din bani de la bugetele locale. Cu banii astia se putea face orice altceva.
                            Ca atare toti cei care au initiat acest referendum imi sunt foarte antipatici.
                            E220 cdi W210, 2001

                            E320 W210, 1997
                            C180 W202, 1994
                            W123 200D, 1978 cu inima de W124


                            Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

                            Comment


                            • Mie-mi sunt antipatici cei care l-au zãdãrnicit. Independent de opþiunea politicã a fiecãruia, apatia civicã a unora dintre noi a mai consemnat un episod ruºinos dar relevant pentru cei care ne privesc. Trãim într-o societate stranie, în care cei care nu fac nimic, hotãrãsc ºi pentru cei care vor sã facã ceva. Despre pasivitatea ca argument care spune destule despre calitatea celor care vor sã câºtige fãrã sã lupte, n-are rost sã vorbesc.

                              Comment


                              • De cat sa ne fie antipatici initiatorii referendumului , mai bine am face socoteala miliardelor de euro furate in ultimii trei ani ; sau unde sau dus "euroii" imprumutati de la banca mondiala si f m i .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF