Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Reclame Mercedes!

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Uploaded by http://www.BenzInsider.com--The Super Bowl is just around the corner. And during the game, we're going to unveil the first Super Bowl commercial ...
    Invata nu de dragul cunoasterii, ci ca sa te aperi de dispretul in care lumea ii tine pe ingnoranti. Charlie Chaplin. "Il faut apprendre, non pas pour l`amour de la connaissance, mais pour se défendre contre le mépris dans lequel le monde tient les ignorants." Charlie Chaplin.

    Comment


    • Cea mai tare reclama cu Mercedes pe care am am vazut-o!

      Comment


      • It's ready!
        Mercedes Benz commercial for the MB GL - with original anthem rock composed by TONAL. www.tonalsound.com - www.tonalsound.blogspot.com

        Comment


        • Daca suntem la categoria reclame,atunci sa vizionam urmatorul clip.Undeva a mai fost postat.... http://www.youtube.com/watch?v=_p1c8d_Hieg
          W202 elegance / 1.8 benzina,1993

          Comment


          • Din aceeasi categorie, numa' ca asta e stupida :

            Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
            http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
            http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

            Comment


            • Ce parere iti poti face despre o marca, care face astfel de reclame ?
              Cat de pinibili sunt ))))))))))).

              Comment


              • Originally posted by ionut_90 View Post
                Ce parere iti poti face despre o marca, care face astfel de reclame ?
                Cat de pinibili sunt ))))))))))).
                Da, aici ai perfecta dreptate, niciodata nu poti demigra un produs concurent, dar se pare ca ei cat de destepti sunt asa de prost stau la capitolul markenting.Asa ceva fac doar oameni slabi....
                Toate cele bune.
                Last edited by MS77XXS; 02-09-2011, 18:15 PM.
                Sunt un om pe care daca nu ajungi sa-l cunosti, inseamna ca ai pierdut ceva in viata...

                Comment


                • Nu e rea reclama...In momentul de fata A8 e peste S-class la interior si gadgeturi.Pacat ca la exterior nu fac A8-ul un pic mai aparte fata de celelalte segmente ale marcii.

                  sigpic

                  "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                  Comment


                  • N-as zice ca sunt notabile imbunatatirile (ca si gadgeturi) pe care la aduce Audi fata de Mercedes.

                    De foarte prost gust sunt toate reclemele lor. Am urmarit mai multe documentare ale Audi USA despre noul A8 si in toate se leaga cumva de Mercedes: La cel despre eficienta si motor ziceau ca are un consum apropiat de motorizarea hibrida de la Mercedes (probabil se refereau la S400Hybrid), la dinamica masinii la fel. Tot timpul au avut niste reclame foarte aiurea care se bazau pe comparatii cu marcile rivale. Uite ce de cacat is marcile rivale si ce grozav sunt eu ca Audi.

                    Nu e cu nimic mai grozav noul audi are acel touchpad pe care poti scrie cuvintele in loc sa le caut cu rotita atata timp cat Mercedesul are Linguatronic. Parca mai usor mi-e sa dau din gura decat sa tot sterg pe cuvinte ca a interpretat el gresit scrisul meu.

                    In alta ordine de idei Mercedesul nu sta deloc rau la Gadgeturi doar ca nu le-a pus toate in bord ca globurile pe bradul de craciun cum au facut alte marci. Ei le-au integrat frumos in Comand si toate chichitzaraiele le poti regla de acolo, iar astfel ai un bord de lemn curat, discret, fara niste butoane care sa iti scoata ochii

                    Comment


                    • Originally posted by crstn_savu View Post
                      N-as zice ca sunt notabile imbunatatirile (ca si gadgeturi) pe care la aduce Audi fata de Mercedes.

                      De foarte prost gust sunt toate reclemele lor. Am urmarit mai multe documentare ale Audi USA despre noul A8 si in toate se leaga cumva de Mercedes: La cel despre eficienta si motor ziceau ca are un consum apropiat de motorizarea hibrida de la Mercedes (probabil se refereau la S400Hybrid), la dinamica masinii la fel. Tot timpul au avut niste reclame foarte aiurea care se bazau pe comparatii cu marcile rivale. Uite ce de cacat is marcile rivale si ce grozav sunt eu ca Audi.

                      Nu e cu nimic mai grozav noul audi are acel touchpad pe care poti scrie cuvintele in loc sa le caut cu rotita atata timp cat Mercedesul are Linguatronic. Parca mai usor mi-e sa dau din gura decat sa tot sterg pe cuvinte ca a interpretat el gresit scrisul meu.

                      In alta ordine de idei Mercedesul nu sta deloc rau la Gadgeturi doar ca nu le-a pus toate in bord ca globurile pe bradul de craciun cum au facut alte marci. Ei le-au integrat frumos in Comand si toate chichitzaraiele le poti regla de acolo, iar astfel ai un bord de lemn curat, discret, fara niste butoane care sa iti scoata ochii
                      Bravos, jos palaria ai dreptate 10+
                      Sunt un om pe care daca nu ajungi sa-l cunosti, inseamna ca ai pierdut ceva in viata...

                      Comment


                      • Linia de varf de la Audi ii Mertz-line... ahh scuze S-line. Adica cel mai bun Audi ar vrea sa fie Mercedes????Si cel mai micut Mercedes ii Audi-class )).
                        Mai lipseste sa se lansezte noul A4-S.MATIC >).
                        Last edited by motanualb; 02-09-2011, 20:28 PM.

                        Comment


                        • Originally posted by motanualb View Post
                          Linia de varf de la Audi ii Mertz-line... ahh scuze S-line. Adica cel mai bun Audi ar vrea sa fie Mercedes????Si cel mai micut Mercedes ii Audi-class )).
                          Mai lipseste sa se lansezte noul A4-S.MATIC >).
                          M-am ras....Nu vad legatura postului tau cu reclama in cauza.

                          sigpic

                          "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                          Comment


                          • Eu, să fiu sincer, doar acu' m-am uitat la reclama în cauză : clar sindrom de inferioritate acută şi galopantă, transpus în desene animate. Scenaristul reclamei are din partea mea Zmeura de Aur, care-i va fi înmânată de către directorul de marketing al oooo, în cadrul unei ceremonii organizate în piaţa centrală din Ingolstadt, transmisă în direct, live, şi în reluare de zero tv. Masa şi dansul ... se amână ... Atât.
                            Şi DA, am vrut să fiu ironic - ce să zici la replici de genu' "my father owned one" - spuse de un sextagenar, şi "old luxury", ptiu drace ... (la "old" îmi vine în minte "JACK DANIELS OLD SOUR MASSEY WHISKY - but you can just call for Jack" - dacă vorbim de fineţuri )

                            Cele bune !
                            Last edited by Levi; 02-09-2011, 21:08 PM.
                            Lord W126 500SE -> 2.5D
                            Lady W123 230C -> 240D
                            W124 -> 200D
                            W208 CLK200 -> 2.0

                            W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                            Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                            Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                            Comment


                            • In fiecare dintre aceste reclame,Audi ''se ia'' de alte marci ca Mercedes,BMW,Lexus..cateva exemple... Nu-mi dau seama ce vor sa demonstreze prin asta.
                              Audi The Spell 2010 Commercial vs Bmw , Lexus, Mercedes



                              din nou.. http://www.youtube.com/watch?v=tHoYZ...eature=related
                              Last edited by paul_124_230e; 02-09-2011, 23:23 PM.
                              Mercedes Benz w202 C180 Elegance '98

                              Comment


                              • Originally posted by paul_124_230e View Post
                                In fiecare dintre aceste reclame,Audi ''se ia'' de alte marci ca Mercedes,BMW,Lexus..cateva exemple... Nu-mi dau seama ce vor sa demonstreze prin asta.
                                Audi The Spell 2010 Commercial vs Bmw , Lexus, Mercedes



                                din nou.. http://www.youtube.com/watch?v=tHoYZ...eature=related
                                Multumesc pentru ajutor. Nu am stat sa le mai caut. Intr-adevar au progresat mult cei de la Audi daca ne uitam w124 si la corespondetul acesteia de la Audi sau BMW. Totusi e umpic penibil ca in fiecare reclama sa te lauzi cu asta... Le-au pierit laudatorii?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF