Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Reclame Mercedes!

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Nu e urat fierul ala de Audi, dar ca sa ajunga la nivelul lui S, l-e mai trebuie muuuuult de munca.
    O seara placuta.
    Sunt un om pe care daca nu ajungi sa-l cunosti, inseamna ca ai pierdut ceva in viata...

    Comment


    • #47
      Din commenturile de acolo, unu' pertinent:

      "Yeah it's kind of funny, because this ad really just makes the Merc look even better compared to the Audi.... The Audis design is tired, too much of the same Audi-design and nothing really new...
      The Merc is it's own and as you said - a legend in the class... "
      Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
      http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
      http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

      Comment


      • #48
        Adevarul e ca, Mercedes a construit printre cele mai bune masini luxoase, ani la randul S-classe fiind etalonul clasei LUX. Doar ca, acum au venit tare din urma firmele concurente, iar reclama mai sus prezentata avand un gram de adevar, S-classe fiind acum cam in urma plutonului clasei lux, A8 fiind in teste facute superior lui S-classe.

        Comment


        • #49
          Mda, incepe sa aiba concurenti seriosi S-classul.
          Sa nu uitam nici de Lexus varianta 600, eu cred ca are cu ce sa se mandreasca.
          Om vedea si om trai ce va rezerva viitorul.
          Eu trei culori cunosc pe lume: Mercedes, BMW si Audi.
          Mercedes W202 motor 2.0 diesel 1993
          Mercedes W202 motor 2,2 diesel 1995

          Comment


          • #50
            Originally posted by Jacob View Post
            Mda, incepe sa aiba concurenti seriosi S-classul.
            Sa nu uitam nici de Lexus varianta 600, eu cred ca are cu ce sa se mandreasca.
            Om vedea si om trai ce va rezerva viitorul.
            Eu trei culori cunosc pe lume: Mercedes, BMW si Audi.
            Lexus ramane acum referinta la nivelul de zgomot ( LS e mai silentios decat RR si Maybach) si din urma vine puternic si Hyundai cu al sau model de lux Equus ce cam face fata veteranilor in acest segment: Mercedes, Audi si Bmw.
            Lexus a intrecut Mercedes-ul la comfort, iar intr-un test efectuat de Motor Trend , intre S-classe, A8, seria 7, LS460, Jaguar XJL si Equus, Mercedes a cam ramas codas al plutonului. Oricum, W221 e deja invechit in comparatie cu concurenta si astaptam sa vedem cu ce replica vin inginerii de la Mercedes.

            Comment


            • #51
              Originally posted by 300zxtt View Post
              Adevarul e ca, Mercedes a construit printre cele mai bune masini luxoase, ani la randul S-classe fiind etalonul clasei LUX. Doar ca, acum au venit tare din urma firmele concurente, iar reclama mai sus prezentata avand un gram de adevar, S-classe fiind acum cam in urma plutonului clasei lux, A8 fiind in teste facute superior lui S-classe.
              Am mai discutat si asta pe patrutuning si o voi discuta si aici: 300zxtt ar trebui sa tii cont in ceea ce afirmi si de anul lansarii modelului W221... 6 ani nu-s de ici de colo si mie faptul ca un Audi reuseste sa bata un Mercedes la performante abia dupa 6 ani m-a lamurit asupra unor chestii.

              Ultimul A8 chiar mi se pare oribil in comparatie cu modelele predecesoare... Ca design nu pot sa zic ca au facut mare treaba.

              Comment


              • #52
                Originally posted by crstn_savu View Post
                Ultimul A8 chiar mi se pare oribil in comparatie cu modelele predecesoare... Ca design nu pot sa zic ca au facut mare treaba.
                Nu vb de design, ci de inovatii. A8 a venit cu multe inovatii. Asptept sa vad cu ce vine Mercedes si Lexus, pt ca modelele lor deja sunt invechite pe piata.

                Comment


                • #53
                  Ca cum zicea si un coleg mai sus.... era misto reclama pana sa apara Audi , i deea e ca daca vroiau sa puna in umbra Mercedesu trebuiau sa caute unu mai negru sau gri mai banal , mai ponosit , nu ditai unu alb si lung si superb .. of of mai mai

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by MS77XXS View Post
                    Nu e urat fierul ala de Audi, dar ca sa ajunga la nivelul lui S, l-e mai trebuie muuuuult de munca.
                    Exagerezi.A8 a intrecut S-ul.Asteptam sa iasa noul S...pana atunci Lexus LS600h,Bmw760LI,Audi A8 sunt primele.

                    sigpic

                    "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by mircea600sel View Post
                      Exagerezi.A8 a intrecut S-ul.Asteptam sa iasa noul S...pana atunci Lexus LS600h,Bmw760LI,Audi A8 sunt primele.
                      BMW , A8, in fata lui w221 NICIODATA!!!
                      Sunt un om pe care daca nu ajungi sa-l cunosti, inseamna ca ai pierdut ceva in viata...

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by mircea600sel View Post
                        Exagerezi.A8 a intrecut S-ul.Asteptam sa iasa noul S...pana atunci Lexus LS600h,Bmw760LI,Audi A8 sunt primele.
                        Si totusi nu stiu ce poate cauta cineva ca tine pe un forum al impatimitilor Mercedes. Si pe de-asupra mai are si "putere de decizie". Cam din toate comment-urile tale reiese ca nu prea esti fan al acestei marci, dar ma rog poate este doar o impresie gresita de-a mea si in acest caz imi cer scuze (desi nu cred ca este cazul).

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by MS77XXS View Post
                          BMW , A8, in fata lui w221 NICIODATA!!!
                          Ai vreun argument, sau asa ai visat azi noapte?

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by xtinik View Post
                            Si totusi nu stiu ce poate cauta cineva ca tine pe un forum al impatimitilor Mercedes. Si pe de-asupra mai are si "putere de decizie". Cam din toate comment-urile tale reiese ca nu prea esti fan al acestei marci, dar ma rog poate este doar o impresie gresita de-a mea si in acest caz imi cer scuze (desi nu cred ca este cazul).
                            "- Este interzisa postarea de discutii care nu au legatura cu subiectul
                            in cauza ("offtopic")."

                            "- Nerespectarea normelor de mai sus atrage ban fara avertisment."

                            Ce legatura are ce ai scris tu mai sus cu subiectul discutat pe acest topic?Niciunul.Esti offtopic.
                            Ai WARN.


                            P.S. Eu nu am icoane cu sigla Mercedes prin casa,cum au multi colegi de-ai mei de aici.

                            sigpic

                            "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by mircea600sel View Post
                              Exagerezi.A8 a intrecut S-ul.Asteptam sa iasa noul S...pana atunci Lexus LS600h,Bmw760LI,Audi A8 sunt primele.
                              Fara a aduce sute de argumente postez doar 2 poze ca poate unu l-ai vazut ziua si altul noaptea sau unu pe ceatza si celalalt la soare...

                              Eu zic ca cu asta se cam incheie discutiile si fiecare intelege ce vrea...

                              Daca ma ajuta vreunu dintre colegi sa faca pozele mari si una langa alta ca sa se vada diferenta si de aproape (nu ca nu s-ar vedea si din cer )
                              Attached Files
                              Last edited by florynu; 01-26-2011, 16:39 PM.

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by florynu View Post
                                Fara a aduce sute de argumente postez doar 2 poze ca poate unu l-ai vazut ziua si altul noaptea sau unu pe ceatza si celalalt la soare...

                                Eu zic ca cu asta se cam incheie discutiile si fiecare intelege ce vrea...

                                Ce sa zic, foarte inteligenta remarca. Chiar m-ai lasat fara grai.

                                La aceasta clasa, criteriile de departajare intre modele sunt mult mai diverse decat niste poze exterioare. Sau pt tine e mult prea mult sa vii cu argumente?

                                Oare decizia celui ce da in jur de 100.000e pe un model din clasa lux e numai aspectul exterior? Posibil, daca sta calare pe capota atunci cand merge cu masina.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF