Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Spalatorie auto ca lumea

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Va salut domnilor! O spalatorie mai ieftina si spala bine baietii de acolo, ar fii pe strada Doamna Ghica intersectia cu strada Constanta, am spalat masina de cateva ori acolo si am fost multumit si de pret si de lucrul facut.
    Oricum cele mai neplacute experiente le am in Pitesti, masina are numere de Bucuresti si intotdeuna daca stau pe partea dreapta si ma uit la dansii cum spala, partea stanga ramane la fel de murdara ca inainte eventual doar umezita, daca stau pe partea stanga ramane dreapta, dupa ce se usuca masina si o vad, ma incarc cu injuraturi si ma intorc la dansii, imi recuperez banii numai sa tac din gura si toata lumea e multumita, eu ca am spalat o jumatate de masina si a doua zii in functie de timp poate spal si jumatatea cealalta si ei ca au scapat de nebun si ca nu era patronul acolo.

    Comment


    • #32
      Le spal la OMV Aviatziei, la tunel. Mai rar.. e adevarat, n-am timp de spalat mashini. Dar sint multzumit ca e rapid, nu pierd timpul. Noaptea, cind termin de obicei evolutzia zilnica la paralele, nu-i nici dracu, ceea ce imi aduce o satisfactzie incomensurabila... Nu suport de neam sa stau si sa frec duda pe linga unu care da cu wapu pe mashina mea si sa fiu nevoit sa-i precizez mereu ca n-a bagat ca lumea pe la pasaje...
      Imi spal mai des motoarele decit mashina. Alea se fac de preferintza la spalatoriile alea non-stop de linga CET Sud, de la Bobocica spre Compozitorilor. Cu mici exceptzii, imi place un motor curat mai mult decit o mashina curata. Deh... deformatzie profesionala.

      Comment


      • #33
        As spala si eu masina la perii, dar in Germania !
        Periile de la spalatoriile noastre sunt mai mult pentru matuirea vopselei decat pentru spalare. Poti sa-ti pregatesti masina cu incredere pentru vopsit la astfel de spalatorii! Motorul il spal singur cu Rivex pentru aragaz, e bun si pentru jante.
        Still Loving MB

        Comment


        • #34
          asfalttango ai spalatorie in constanta?

          Comment


          • #35
            da.cu cosmetica auto si tester electronic pentru unele marci....de ce?te pot ajuta cu ceva?

            Comment


            • #36
              Originally posted by doktor4carz View Post
              Cu mici exceptzii, imi place un motor curat mai mult decit o mashina curata. Deh... deformatzie profesionala.

              Am spalat motoru' sapt. asta ca era infect, nu cred ca a fost spalat in ultimii 5 ani.
              Attached Files
              Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
              http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
              http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

              Comment


              • #37
                Am tot citit despre polishari pe mai multe forumuri si am vazut ca cele mai laudate produse sunt 3M (imi scapa numele insa era o ceara) si un produs de la Amway (tot ceara). Am vazut ca cineva a incercat si un produs de la Teleshping - Polish nu mai stiu cum (150 RON). In promotie la un momentdat dadea foc la capota unei masini W203 si nu avea nimik dupa ce in prealabil o tratase. Ma mai documentez si voi posta daca apar lucruri noi.

                Comment


                • #38
                  Produsul din teleshoping este slab....-calitate de supermarket la pret ridicat.
                  Recomand 3M sau produsele pe baza de teflon.

                  Comment


                  • #39
                    ceara solida

                    Originally posted by shadow View Post
                    Vreau sa astern un strat de ceara solida pe masina si nu am gasit o spalatorie serioasa unde se face asta. Imi puteti recomanda cateva spalatorii sa incerc?
                    Daca aveti experienta sau pareri in legatura cu ceara solida, ma intereseaza si asta.
                    Eu am cumparat dintr-o benzinarie ceara solida, cred ca se numeste formula 1, este ambalata intr-o cutie galbena, am aplicat-o singur, conform instructiunilor iar rezultatul a fost imbucurator.
                    Last edited by doktor4carz; 05-17-2008, 05:40 AM.

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by Emilliano View Post
                      Am tot citit despre polishari pe mai multe forumuri si am vazut ca cele mai laudate produse sunt 3M (imi scapa numele insa era o ceara) si un produs de la Amway (tot ceara). Am vazut ca cineva a incercat si un produs de la Teleshping - Polish nu mai stiu cum (150 RON). In promotie la un momentdat dadea foc la capota unei masini W203 si nu avea nimik dupa ce in prealabil o tratase. Ma mai documentez si voi posta daca apar lucruri noi.
                      Daca face cineva testul cu capota, vrem sa vedem si noi dup-aia rezultatul.
                      Suntem foarte curiosi.

                      Comment


                      • #41
                        Nu m-am riscat sa fac testu cu capota pt ca nu am mai achizitionat produsul de la teleshoping. Legat de spalatorii un amic mi-a dat o idee..Si-a cumparat aparat de spalat masina precum cel de la spalatorii, iar Z4 lui e curat tot timpul acum.

                        Comment


                        • #42
                          Daca solutia de polishat lasa urma de teflon se poate arunca un alcool si apoi sa se aprinda fara a afecta vopseaua....Depinde de durata de ardere a alcoolului ....Daca se foloseste benzina sau diluanti nu garantez nimic....

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by Emilliano View Post
                            Nu m-am riscat sa fac testu cu capota pt ca nu am mai achizitionat produsul de la teleshoping. Legat de spalatorii un amic mi-a dat o idee..Si-a cumparat aparat de spalat masina precum cel de la spalatorii, iar Z4 lui e curat tot timpul acum.
                            Eu am de mult Kaercher si masinile mele sunt cele mai murdare din oras. Nu e totul sa ai aparatul. Iti trebuie si timp (asta e problema cea mai mare: oricat te-ai chinui, nu ai viteza si dexteritatea celor care lucraza in spalatorii), apa dedurizata pentru clatire (e de preferat) sau cat mai ptin dura (iar a mea este super-dura - lasa pete de sarauri imediat) si un loc umbrit (ca daca bate soarele pe ea cand o speli iese nashpa). Asa ca, macar din cand in cand, tot la spalatorii apelez.

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Logan | Dacia Logan |Anulare DPF