Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

...au fost multe

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ...au fost multe

    au fost multe,doar la citeva am facut fotografii; W116,W123( & coupe),w114,W126( & coupe Brabus),W 210 si acum R129 (SL 320).

    Preferatul W126 coupe , lasat in pastrare intr-o perioada mai lunga in care am fost plecat din tara in curtea unei rude inconstiente care a rupt un stilp de iluminat cu el.
    Attached Files
    Impotriva vinatorii,impotriva asasinilor de animale !

    bergen_b13empfang@yahoo.de

  • #2
    Pai hai maine la intalnire sa ne prezentam SL-urile. Sunt identice!

    Late edit: aproape identice. A mea are cutie automata si clima automata.

    Comment


    • #3
      Originally posted by andrei_preoteasa View Post
      Pai hai maine la intalnire sa ne prezentam SL-urile. Sunt identice!

      Late edit: aproape identice. A mea are cutie automata si clima automata.
      Si probabil tu poti sa mai circuli cu nr.care il ai pe masina.Eu....Da,la mie clima e modelul vechi si cutia e manuala,dar cu I-a in jos(e cutia mea preferata).
      Impotriva vinatorii,impotriva asasinilor de animale !

      bergen_b13empfang@yahoo.de

      Comment


      • #4
        Bine ai venit, numai pozele astea le ai? Pacat de 126-le ala stalcit.
        Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
        http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
        http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

        Comment


        • #5
          Preferatul W126 coupe , lasat in pastrare intr-o perioada mai lunga in care am fost plecat din tara in curtea unei rude inconstiente care a rupt un stilp de iluminat cu el.[/QUOTE]

          Daca vrei sa scapi de el...ma intereseaza

          Comment


          • #6
            S-a intimplat demult,l-am vindut impreuna cu inca un coupe fara motor si cutie cuiva care a zis ca o sa-l repare. Am senzatia ca e inscris pe acest forum.Poate,daca citeste aceste rinduri i-si aduce aminte ca are sa-mi inapoieze destul de multe lucruri si ca de ani de zile in ciuda insistentelor mele(mesaje,telefoane,"uita" sa faca asta.
            Impotriva vinatorii,impotriva asasinilor de animale !

            bergen_b13empfang@yahoo.de

            Comment


            • #7
              @Goril
              Da, stiu toroapa, de la tine din curtea cu maimute. Masina e misto. Nu cred ca se referea la tine, am o vaga banuiala dar prefer sa nu-l numesc pe individ, are ban definitiv p-aici. Oricum posturile sunt f. vechi.
              Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
              http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
              http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

              Comment


              • #8
                Revin la topicul de prezentare : nu chiar o raritate dar oricum nu prea des intilnita in peisajul cotidian :W114 coupe " Stricht 8" . An de fabricatie 1971 .

                Viata e ciudata,renuntasem sa caut "bot"coupe",trebuia sa plec in tari civilizate ,imi gasisem un 116 fain ,au venit zapezile si a venit...personajul ,ca doar :
                "There are more things in heaven and earth, Horatio,
                Than are dreamt of in your philosophy.
                "
                cam atit .
                Attached Files
                Impotriva vinatorii,impotriva asasinilor de animale !

                bergen_b13empfang@yahoo.de

                Comment


                • #9
                  Da ne mai multe poze sa na bucuram si noi, de unde o ai, bla bla...
                  W110-2.0 D 1966
                  W115-2.0 D 1971
                  W123-2.4 D 1982

                  Comment


                  • #10
                    Este cumparata din Austria,este in tara dar momentan nu am adus masina acasa. Ii voi face atunci mai multe poze . Nu este in stare foarte buna,nu mai are 2.5 original,dar....este un coupe destul de rar .
                    Impotriva vinatorii,impotriva asasinilor de animale !

                    bergen_b13empfang@yahoo.de

                    Comment


                    • #11
                      Este vorba cumva de cea cu motor diesel de la Arad , Cluj sau ceva de genul ?

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by sile1 View Post
                        Este vorba cumva de cea cu motor diesel de la Arad , Cluj sau ceva de genul ?
                        Dupa semnul ala de pe aripa spate, sigur e cea de la Arad.
                        Am vrut si eu sa o iau, am primit pe mail actele scanate de proprietar si am gasit si o firma romano-bulgara care cu actele alea imi promitea inmatricularea.
                        Doar ca trebuia sa o duc de la Arad la Ruse si apoi la Sofia (doar pe traseul asta ziceau oamenii ca se inmatriculeaza masini cu acte incomplete). Si am considerat ca e complicat, scump si cam nesigur...
                        Daca actualul proprietar e interesat de varianta asta de inmatriculare, astept pm ca sa il pun in legatura cu "baietii".
                        Last edited by Rufus; 02-05-2012, 23:46 PM.

                        Comment


                        • #13
                          Incercati sa va tineti lectiile despre gramatica si cei 7 ani de acasa pe pm. Multumesc.
                          sigpice60 525d

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by T_o_r_q_u_e View Post
                            Incercati sa va tineti lectiile despre gramatica si cei 7 ani de acasa pe pm. Multumesc.
                            Buna idee, de acum inainte va rog on topic, recte .... "...au fost multe".
                            Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                            http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                            http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Logan | Dacia Logan |Anulare DPF