Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

My W202, C200, benzinar

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Uite interiorul din carbon de care vorbeam este super .

    Comment


    • La masina asta imi plac jantele astea noi, stopurile si farurile ca nu sunt ingalbenite si au si semnalele albe. In rest... cum sa zic... e loc de mai bine.

      Comment


      • Originally posted by Mertzanu View Post
        La masina asta imi plac jantele astea noi, stopurile si farurile ca nu sunt ingalbenite si au si semnalele albe. In rest... cum sa zic... e loc de mai bine.
        Stiu,
        Incet incet le rezolvam pe toate,

        In viitorul apropiat

        Exterior:
        -polish total, in 3 etape
        -antena electrica buna
        -vopsire praguri , negru
        -ornament sub aripa dreapta fata

        Motor:
        - curea accesorii Contitech
        - bujii noi, Beru, cele recomandate
        - fise bujii daca va fi nevoie
        - filtru aer Mann
        - filtru polen Mann
        - kit xenon pe faza scurta, 6000K
        - filtre GPL

        Poate o sa incerc si colantarea interiorului cu folie carbon, daca mai am bani si vreme,

        Toate cele bune !
        W202..C 200, 100Kw,benzinar din `95
        http://www.clubmercedes.ro/my-w202-c...51.html?t=8551

        Comment


        • Originally posted by marele_alb View Post
          Stiu,

          Poate o sa incerc si colantarea interiorului cu folie carbon, daca mai am bani si vreme,

          Toate cele bune !
          Uita de colantare. De hidrotransfer ai auzit?
          Uite aici:


          De cand am vazut site-ul ma tot uit pe la S-ul meu doar doar oi gasi vreun capacel ceva sa il fac la astia cu hidrotransfer.
          Hidrotransferul e de o calitate net mai buna decat folia, si in plus poti sa iti alegi tu ce model vrei... poti sa faci elementele alea de plastic cum vrei tu... imitatie de carbon, de lemn (orice culoare imaginabila). Eu la C-ul tau i-as face plasticele alea in imitatie de lemn albastru cum e in pozele astea asta:

          500big_5b7eb4c683wl9.jpg500big_db19248828ge2.jpg

          Comment


          • Salut Marele Alb, felicitari pentru jante, masina arata beton, si eu am incaltat C-ul meu si arata in felul urmator
            Attached Files

            Comment


            • Mare alb..o vopsea noua,sa faci ceva cu farurile+stopurile alea si exteriorul e ca nou!

              Comment


              • Originally posted by marele_alb View Post
                Buna seara domnilor.

                S-a incheiat si "sectiunea roti " .

                Am pus asa:

                Spate Continental SportContact 2 235/45/17 . "carne" 7 mm
                Fata Michelin Primacy HP 215/45/17 . "carne" 5 mm

                Nu freaca nicaieri, nu da in nimic, pe spate roata este cam la limita cu aripa, mai are vreo 7mm pana in ea, sper sa nu frece cand este incarcata.
                Am fost intr-o parcare si am mers cu volanul virat la maxim in ambele parti mai multe ture, nu se aude nimic.

                !
                Noroc, pai ziceai ca nu ating, insa vad ca le vinzi deja pentru ca "Eu le-am luat pentru un Mercedes W202, C200 si sunt prea mari pentru el".


                Eu zic ca e pacat de ele sa le dai... Baga-le la naftalina si, la urmatorul MB, poate merg. Nu uita ca-s si originale si AMG si "clasice". Deja tot mai multe tuninguri (desi nu-mi place termenul pentru ca a dobandit, la noi, si sinonimul de kitsch) cu bun gust revin la piese stock (care se gasesc din ce in ce mai greu si la preturi piperate). Ia citeste aici:
                Jantele masinii tale sunt atat de importante in termeni estetici si practici incat nu-ti poti permite sa le treci cu vederea asa de usor. Din miile de piese care alcatuiesc o masina, alaturi de anvelo


                De curiozitate, uita-te si pe ebay.de sa vezi ce preturi ridicate sunt la un set de jante MB orginale, in special la modele mai vechi.

                Succes!
                https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

                Comment


                • Originally posted by LEO.SR View Post
                  Salut Marele Alb, felicitari pentru jante, masina arata beton, si eu am incaltat C-ul meu si arata in felul urmator
                  Originally posted by tu_marus View Post
                  Mare alb..o vopsea noua,sa faci ceva cu farurile+stopurile alea si exteriorul e ca nou!
                  Originally posted by cutaresku View Post
                  Noroc, pai ziceai ca nu ating, insa vad ca le vinzi deja pentru ca "Eu le-am luat pentru un Mercedes W202, C200 si sunt prea mari pentru el".


                  Eu zic ca e pacat de ele sa le dai... Baga-le la naftalina si, la urmatorul MB, poate merg. Nu uita ca-s si originale si AMG si "clasice". Deja tot mai multe tuninguri (desi nu-mi place termenul pentru ca a dobandit, la noi, si sinonimul de kitsch) cu bun gust revin la piese stock (care se gasesc din ce in ce mai greu si la preturi piperate). Ia citeste aici:
                  Jantele masinii tale sunt atat de importante in termeni estetici si practici incat nu-ti poti permite sa le treci cu vederea asa de usor. Din miile de piese care alcatuiesc o masina, alaturi de anvelo


                  De curiozitate, uita-te si pe ebay.de sa vezi ce preturi ridicate sunt la un set de jante MB orginale, in special la modele mai vechi.

                  Succes!

                  Va salut domnilor !

                  Da ziceam ca nu atinge,

                  Pe fata sunt perfecte, cu exceptia volanului care merge sensibil mai greu.

                  Pe spate , atunci cand masina este plina, 5 persoane si ceva bagaje, aripa este la 5 mm de anvelopa, si la hopuri si gropi, atinge, nu e mare lucru, dar nu sunt eu impact sufleteste...

                  In plus masina si-a schimbat comportamentul de drum , si din pacate, nu in bine,
                  - demareaza mai greu,
                  - directia "sare" , adica in hopuri, gropi, denivelari, lovitura se simte direct in volan, si parca iti fuge volanul din mana, si masina "de sub fund" , este doar impresie sau este real...
                  Cu rotile de 15' nici gand de asa ceva, o simteam mai sigura decat cu astea, parca...
                  Era de astepat, dar nu eram pregatit pentru asta

                  Posibil in curbe sta mai bine, dar eu nu circul numai in curbe si in derapaje , sa imi fie utile, pentru asta.

                  Pentru mine primeaza utilul si dupa aia placutul

                  Sunt superbe si oricum daca nu iau 600 euro pe ele nu le dau.

                  Daca le vand o sa iau tot jante originale Mercedes, classice pe 16' , cu anvelope 205/55/16 sa fiu cat mai aproape de ce au proiectat germanii.

                  Deocamdata nu postez anunt la bursa , aici, ca sa nu sara carcotasii.

                  Cine le vrea, stie unde sa caute, desi imi va parea foarte rau pentru ele, mai ales in starea in care sunt acuma, pentru care am muncit si am tras atatea sfori sa ajunga asa.
                  Dar nu vreau sa stau tot cu nodul in gat, ca imi distrug masina pentru niste mofturi...

                  O seara placuta !
                  Last edited by marele_alb; 04-16-2010, 21:28 PM.
                  W202..C 200, 100Kw,benzinar din `95
                  http://www.clubmercedes.ro/my-w202-c...51.html?t=8551

                  Comment


                  • Da, 202-ul pare sa nu accepte clapari de zapada. Ai cartea masinii? Ce scrie la anvelope/roti? Ca acolo ar trebui sa fie specificat exact ce jante suporta.
                    Demarajul e clar diferit fata de 15. Daca te uiti la baietii cu liniutele niciunul din cei seriosi n-are jante mai mari de 15".
                    Si confortul e penalizat, chiar la la 210 (cazul meu), insa nu atat de sesizabil. Eu am jante de 15 iarna (205/65), 16 cand imi tuna (215/55) si 17 toata vara (235 si 245 / 45) si nu neg ca daca iarna nu simt gropile, vara ma uit de doua ori la crevase inainte de a trece...
                    Pe de alta parte, la 17 de vara nu prea reusesc sa determin ESP-ul sa intre, pe cand iarna (fara a fi zapada sau gheata) intra intr-o veselie la viraje (aliteratia e intamplatoare).
                    Repet, eu as tine jantele, sunt mult prea rare sa le dai.
                    https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

                    Comment


                    • Marele alb dar repede te mai plictisesti, pardon te nemultumesc jantele.

                      Comment


                      • Originally posted by sofermercedes View Post
                        Marele alb dar repede te mai plictisesti, pardon te nemultumesc jantele.
                        Nu m-am saturat deloc, dar cand vad ca masina nu mai este asa cum nu o cunosc, ce sa fac, sa trag de ea , pana cade si sa nu imi placa sa umblu cu ea?

                        Nu imi este de consum ca 1 sau 2 litri de gaz +/- mi-e tot una, dar imi este de piese , de confort, si de practibilitate,
                        -pana la urma ai masina sa o folosesti la tot ce stie face, nu sa umbli singur in ea ca nu cumva sa nu iti dea rotile in aripi, sau sa simti ca iti smulge volanul din mana.

                        Uneori " batranii " au dreptate...

                        Nu va speriati, lumea nu da asa usor 600 euro, pe niste roti, deci nu ma voi desparti asa usor de ele.

                        As putea face insa o mica rocada,
                        - sa pun anvelope 205/50/17 fata si 225/45/17 spate, poate isi mai revine, pentru ca 235 este enorm pentru un fier cu 136 cai si 1,5 tone, cel putin asa cred eu.

                        Insa mi-e teama de jante, fiind late, nu se vor impaca prea bine cu anvelope mai inguste, si imi este sa nu fie prea expuse la lovituri?

                        Voi ce ziceti? merita ? defapt este posibil?

                        Studiez si vad, credeti ca mie nu mi-e greu sa le dau, mai ales in starea asta, adica impecabile.

                        Toate cele bune !
                        W202..C 200, 100Kw,benzinar din `95
                        http://www.clubmercedes.ro/my-w202-c...51.html?t=8551

                        Comment


                        • Eu ti-am zis ca negru mat face minuni... te costa doar 15 lei. "Hellas la vie ! "
                          Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                          http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                          http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                          Comment


                          • Salut, pune 225/50/17 pe spate si 205/55/17 SAU 205/50/17 fata se comporta altfel masina, eu asa am rectificat dupa ce am pus pe spate 225/55/17 si atingeau, acum este bine si merge bine, eu am 2,2 16v pe masina, revin cu poze la noile anvelope de pe spate

                            Comment


                            • Originally posted by marele_alb View Post
                              Am vopsit jantele,
                              Cost total pana acum 280 lei

                              -80 lei sablare, pana la "carne" professional.
                              -200 lei vopsire in camp electrostatic cu pulbere de aluminiu, metalizat, 3 straturi, 1 strat alb , 1 strat vopsea gri, ultimul strat pulbere aluminiu, professional.

                              Mai trebuie sa dau un strat sau 2 de lac protector incolor.
                              Vopsirea in camp electrostatic nu necesita lac, dar eu vreu sa dau sa fie cat mai protejate.


                              Poze cu ele sablate...
                              Salut marele_alb!Unde ai vopsit gentile si le-ai sablat?Vopsitul a fost200 lei toate 4?As vrea sa le vopsesc si eu ale mele negre lucios.Poate ma poti ajuta si pe mine cu o adresa ceva.Mersi

                              Comment


                              • Originally posted by cristian1981 View Post
                                Salut marele_alb!Unde ai vopsit gentile si le-ai sablat?Vopsitul a fost200 lei toate 4?As vrea sa le vopsesc si eu ale mele negre lucios.Poate ma poti ajuta si pe mine cu o adresa ceva.Mersi
                                Le-am vopsit in Cluj, la niste baieti, nu se ocupa special de jante dar daca le duci sablate le fac.
                                De sablat le-am sablat tot in cluj, la o firma care fac constructii metalice.

                                80 lei sablatul (toate 4)
                                200 lei vopsitul (toate 4) in 3 straturi, daca le dai doar un strat este mai ieftin.

                                Sablare 0733.404.602

                                Vopsire 0742.510.713

                                Nu stiu cum ii cheama pe baieti.
                                W202..C 200, 100Kw,benzinar din `95
                                http://www.clubmercedes.ro/my-w202-c...51.html?t=8551

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF