Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

C43 amg w205

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    C43 amg w205

    Felicitari ptr masina . Arata într-un mare fel . In sfârsit am gsit si eu un coleg cu un c450 !! Poate ne întâlnim prin buc .


    Enviado desde mi iPhone utilizando Tapatalk

    Comment


    • #62
      Originally posted by cl600 View Post
      Gata, AppleCarplay si Android Auto cu Waze merge si pe W205. Te asteptam pe la noi!
      As veni cu mare drag, doar ca, de cand nu am mai scris pe aici am niste update-uri mai putin fericite. In urma unui incident usor in parcare la mall vitan, un Polo care a iesit de pe cedeaza fara sa se asigure, mi-a lovit bara si capota. Asta se intampla la sfarsitul lui noiembrie. Pentru ca avea asigurare la Euroins, am decis sa o fac pe Casco cu regres si, pe 11 decembrie (luni), am lasat masina la Autoklass Pipera, cu mentiunea ca "aproape sigur e gata pana de craciun". Ulterior, cand am sunat la ei martea urmatoare sa vad cum decurge treaba, am fost informat ca au venit cu intarziere cei de la reconstatare Casco si comanda de piese nu se va da decat inainte de vacanta de Craciun si ca, 100% masina va fi gata dupa 3 ianuarie. Am inghitit in sec, i-am urat omului sarbatori fericite si aia a fost. Azi dau telefon la ei si aflu ca nu e nimeni pe acolo si ca, pana vineri, ei fac inventar. Persoana cu care am vorbit, foarte de treaba, era de la vanzari, s-a dus pana in service sa arunce un ochi la masina si mi-a zis ca era totul demontat si o parte din piese pareau sa fii ajuns.

      Retrospectiv, nu ar fi fost mai ok sa mi se spuna ca mai bine o las dupa 3 ianuarie cu totul si toata lumea avea de castigat? Masina mergea oricum perfect, daunele fiind doar estetice.
      Attached Files

      Comment


      • #63
        Originally posted by cristi92 View Post
        Felicitari ptr masina . Arata într-un mare fel . In sfârsit am gsit si eu un coleg cu un c450 !! Poate ne întâlnim prin buc .


        Enviado desde mi iPhone utilizando Tapatalk
        Multumesc! Nu prea am avut timp pana acum sa ajung la intalniri, dar ne intalnim, cu siguranta!

        Comment


        • #64
          Daca vrei și dacă reușești să primești că și bonus pt așteptare, roagă să comande capota de C63. E ceva mai agresiva și pe site-ul meu vezi și bara care se potrivește.
          http://www.clubmercedes.ro/announcement.php?f=34


          www.mbretrofit.ro

          Mercedes - Perhaps the only car on earth that doesn't aspire to be anything but itself.

          Comment


          • #65
            Nu cred ca mai am cum, ca sunt piesele deja comandate, e leasing operational, mai complicat.

            O sa vad ce deal pot obtine in primavara, ca mai vreau sa iau ceva mai mic si pt sotie.

            Comment


            • #66
              Si de aceea ti se ia sa cumperi masini noi.. sa investesti bani in ele, pentru ca , ba pom , ba ploaie, ba cretini in trafic, ba cretini in parcari , mai ales in moluri e ceva normal sa gastesti bara , usa lovita sau celebrul deschis de usa pana face bau..

              E bine ca ti-ai rezolvat problema cu casco totusi trebuia sa mergi pe cale legala cu asigurarea si sa optezi pentru reparatie in cont propriu ca sa primesti niste bani, poate mai acopereai o luna de casco.
              Să știi să lupți când vrei să ai.
              Să nu regreți când pierzi sau dai

              Comment


              • #67
                Salutare! Resuscitez threadul pentru ca eram curios ce mai face masina. O vad destul de des in parcare, deci pare ca nu te-ai despartit inca de ea. Care sunt concluziile dupa mai bine de doi ani de convietuire?
                [city]: Silver Smart ForTwo Coupe MHD | Pulse | Navi | Leather

                [open roads]: Designo Selenite Magno Grey AMG C43 4matic | AMG Ride Control | AMG Performance Exhaust/Seats/Steering wheel | LED ILS | Command online | HUD | 360-degree camera | Driving assist plus | Keyless-go comfort | Webasto | Panoramic sunroof | Burmester Surround

                Comment


                • #68
                  Si asta se intampla cand nu activezi notificarile pe mail si nici timp din pacate nu mai e asa mult Cu scuzele de rigoare, revin cu niste update-uri la masina.

                  Din fericire nu au mai fost alte incidente de atunci si masina a mers perfect. Mesteca cam repede prin placute si discuri, dar ma asteptam oarecum avand in vedere ca o scot destul de des in afara orasului pe drumuri virajate si are totusi aproape 1.8t . Primul set de placute a fost schimbat dupa un pic peste un an si la aproape 19k km, iar acum discurile fata au si ele nevoie de schimbare, la 33k km.

                  De despartit nu ma pot desparti (si nici nu vreau) pana in sept 2021. Sa vedem ce fac atunci. Fie o cumpar pe PF pe asta, desi nu mi-e clar ca vreau sa tin un C43 AMG in afara garantiei (ceva opinii aici?). Mi-e teama ca voi fi fortat sa o duc la reprezentanta si, in caz de probleme, voi ajunge sa schimbi piese cu nemiluita pana se rezolva. Alternative ar fi C63 din 2018, cu aceeasi problema referitor la garantie sau sa trec la un alt brand si sa iau 911. 911 ar fi un salt din mai multe puncte de vedere, desi financiar cred ca ies asemanator cu cat dau acum. Avantajele ar fi ca devalorizarea ar fi aproape inexistenta si ca este o masina sport in adevaratul sens al cuvantului. Dezavantaje, "faptul ca e o masina sport in adevaratul sens al cuvantului". Adica risc mai mare de vandalism prin oras, spatiu mai putin, mai putin confortabila. In vara aveam programat un road trip prin Europa, din pacate cred ca va trebui sa-l amanam pentru la anul din cauza Coronavirus. Cu ocazia lui voiam sa mai fac un test drive la muzeul Porsche.

                  Comment


                  • #69
                    PS: cl600 incerc sa îți dau PM dar ai căsuța plina

                    Comment


                    • #70
                      Încearcă pe siteul nostru,
                      http://www.clubmercedes.ro/announcement.php?f=34


                      www.mbretrofit.ro

                      Mercedes - Perhaps the only car on earth that doesn't aspire to be anything but itself.

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Logan | Dacia Logan |Anulare DPF