Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

w124 220E 1993/04

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • w124 220E 1993/04

    salutare la toti. de curand mi-am achizitionat un w124 220E an 1993/04 253000km reali verificata la reprezentanta mercedes kassel are ca dotari geamuri electrice fata ,trapa electrica,oglinzi electrice, pilot automat, volan de piele ,ABS, ASR. rezervor marit 90 litri
    schimbat la ea curea de alternator rolele ulei 10w40 filtru aer nou bujii filtru benzina frane noi cu discuri noi senzor abs . toate bune pana aici ,estetic mai trebuie sa lucrez la ea areinceput de rugina la aripi in fata pe ambele parti in spate vopseaua pusca un pic chiar langa butonul de deschidere a portbagajului in rest este ok.nam ce ii reprosa pt o masina de 21 de ani care are un confort superb ,urmeaza jante pe 15 si boxe noi in rest nimic . km cat mai multi cu 0 probleme pt toti proprietarii de Mercedes
    Attached Files

  • #2
    Felicitari pentru achizitie ! Masina se prezinta bine, s-o stapanesti sanatos !

    Comment


    • #3
      Frumoasã jucãria sã o stãpânești sãnãtos,cat a costat dacã nu te superi?

      Comment


      • #4
        Bine ai venit! Si felicitari pentru "vaporul" achizitionat! Multi km fara incidente!
        "The wife should always be "legally" younger than the car"
        W124 200D
        W123 240D
        Prezentare W124
        Prezentare W123

        Comment


        • #5
          Frumoasa masina dar si extrem de ciudata in acelasi timp...

          w124 220E eu nu stiam ca a existat.... doar 230 E cu motor 102 sau E220 cu motor 111 dar doar varianta facelift 3...

          O poza cu spatele si motorul ne edifica.

          Sa o conduci cu placere.
          1991 R129 300SL-24
          1991 w124 300CE-24
          1993 w202 C280
          1978 w116 450SEL 6.9
          1987 w201 190E 2.0
          1991 Lancia Thema 8.32 Ferrari

          Comment


          • #6
            800 de euro a costat

            Comment


            • #7
              da este un motor de generatie mai noua de prin anii 1992 cred. 2.3 e de generatie mai veche si are 136 de caluti pe cand cel ca al meu de 2199 cmc are 148 caluti am pus o poza cu motorul ,cu spatele nu am facut inca
              Attached Files

              Comment


              • #8
                multumesc pentru aprecieri ce puteti sa imi spuneti despre w124 .al meu interior este curat nu rupturi in rest am probleme de rugina la aripile fata dar f putina inceput de rugina aveti idee cam cat mar costa sa o repar cand vin in romania la anu.masina e inmatriculata in germania aici si lucrez.alaltaieri i-am schimbat bujiile ngk 8 euro/4 bucati, discuri de frana, placute de frana senzor abs m-au costat aici 300 de euro originale cu tot cu mana de lucru am un mecanic neamt in satul unde locuiesc are manopera ieftina sunt doi unul lucreaza cu 80 euro pe ora celalalt la care ma duc eu cu 25 pe ora, apoi i-am schimbat curea de alternator rolele cele doua din fata nu mai stiu cum le zice consum este ok de mers la lucru si acasa mai o plimbarica pana in kassel 42 km nu consuma exagerat undeva la 8 la suta drumuri scurte gen lucru acasa ma duc cu 20 de euro o saptamana asta ar venii cam 11 litri plus ce ma mai plimb la cumparaturi pe luna alimentez in jur de 120 140 de euro cu 140 ii fac plinu 90 de litri da nu bag plin ca e cu 90 de kg mai grea si creste consumu

                Comment


                • #9
                  Citește regulamentul și respectă regulile de postare!

                  https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                  Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                  Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                  Comment


                  • #10
                    salutare la anu in primavara as vrea sa il vand si sa imi iau un 2.6 sau un 2.8 cam cat ar valora sa il vand in tara la un pasionat de mercedes. asa ca idee

                    Comment


                    • #11
                      Depinde de noroc. Poti sa incasezi 1500 pe el sau sa te chinui la 7-800.

                      Oricum e tare masina ... Non facelift cu M111 nu am mai vazut pana acum.
                      1991 R129 300SL-24
                      1991 w124 300CE-24
                      1993 w202 C280
                      1978 w116 450SEL 6.9
                      1987 w201 190E 2.0
                      1991 Lancia Thema 8.32 Ferrari

                      Comment


                      • #12
                        salut

                        asa m-am gandit si eu sa o dau in jur de 1400 1500.merge bine masinuta inafara de rugina ce o aparut la aripile fata dar nu e grav doar vopseaua decojita . si un punct de rugina in spate la butonu de portbagaj e ok.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by adam1987 View Post
                          asa m-am gandit si eu sa o dau in jur de 1400 1500.merge bine masinuta inafara de rugina ce o aparut la aripile fata dar nu e grav doar vopseaua decojita . si un punct de rugina in spate la butonu de portbagaj e ok.
                          De câte ori și sub ce formă trebuie să ți se atragă atenția să respecți regulile de postare? Anunț de vânzare să nu mai pui pe forum pentru că nu va fi aprobat, încă nu ai privilegiul ăsta.

                          https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                          Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                          Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                          Comment


                          • #14
                            scuze chiar nu am fost atent la ce am facut

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by adam1987 View Post
                              scuze chiar nu am fost atent la ce am facut
                              Literă mare, punctuație, citește regulamentul, scrie acolo ce trebuie să faci.

                              https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                              Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                              Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF