Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

190E 2.3 - 16v

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Cu grila asta m-ai dat gata complet. Gasisem si eu la un moment dat in germania sa-i pun si eu la al meu, dar de 270 de euro, m-am mai uitat odata la aia originala si am zis ca arata mai bine asa).
    i used to be with IT, but then they changed what IT was. Now what i'm with isn't IT, and what's IT seems weird and stupid to me.

    Comment


    • #92
      Originally posted by nistor@QMT View Post
      Un "gunoi", dom`le .
      Dar ne place.
      Ha ha.M-am ras."Glumet" as usual.

      Masina asta arata mult mai bine decat gunoiu' ala pe care ceri tu 8000 de euro.

      sigpic

      "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

      Comment


      • #93
        Mai baieti, da nu v-ati impacat inca!
        Multumesc la toata lumea pentru aprecieri.

        Comment


        • #94
          Off: Uite Mircea, grila vopsita " Tipic romanesc."Tiuning". "

          Superba masina! Este de departe Mertzul meu preferat de pe forum! Si unul dintre cele mai bune care le-am vazut. Felicitari!
          16'' C350e
          16" 911 Carrera
          15" S350 Cdi

          Comment


          • #95
            Originally posted by Drey63 View Post
            Off: Uite Mircea, grila vopsita " Tipic romanesc."Tiuning". "

            Superba masina! Este de departe Mertzul meu preferat de pe forum! Si unul dintre cele mai bune care le-am vazut. Felicitari!
            Nu e vopsita spre deosebire de unii care au banii de masini de inspemii de euro si nu au bani de un mic tuning la o grila recurg la "tuning de fata blocului" acest 190 modest are parte de toata atentia cuvenita .
            Perfection is everything , Perfection is Mercedes-Benz` !!!

            Comment


            • #96
              Superb atelajul, de curiozitate, cat a ajuns grila?
              Eu am gasit la 95 Euro cu transport cu tot.

              https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

              Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
              Va rugam sa le schimbati din User Settings.

              Comment


              • #97
                Originally posted by victoria View Post
                Superb atelajul, de curiozitate, cat a ajuns grila?
                Eu am gasit la 95 Euro cu transport cu tot.
                Pretul ei a fost 30 euro(nu a fost noua, dar nu are urme de uzura), transportul din Germania inca 20 euro si comision la banca pentru 50 euro inca 15 euro(nu am Paypal pe Ebay si platesc prin transfer iar comisioanele sunt mari).

                Comment


                • #98
                  Originally posted by ordadan View Post
                  Mai baieti, da nu v-ati impacat inca!
                  Multumesc la toata lumea pentru aprecieri.
                  Offtopic: N-avem de ce ne impaca, ca nu suntem certati. Adica cel putin eu nu sunt certat cu el. El se cearta singur . Si tot rade, nu inteleg de ce. Si se tot contrazice singur: ba masina mea e gunoi, ba e intretinuta si arata bine, dar e exagerat pretul, ba e iar gunoi, etc... Poate rade iar . Eu sunt dispus oricand sa oprim "cearta", pentru ca nu ma cert.

                  Ontopic: Bun pret la grila. Tot oscilez si eu la o grila d-asta Avantgarde. Pe de o parte imi place aspectul original al masinii mele si grila e inca in toate mintile, pe de alta parte, e clar ca ii da un look fresh, a ta arata mai proaspata decat inainte .

                  Comment


                  • #99
                    Originally posted by ordadan View Post
                    Pretul ei a fost 30 euro(nu a fost noua, dar nu are urme de uzura), transportul din Germania inca 20 euro si comision la banca pentru 50 euro inca 15 euro(nu am Paypal pe Ebay si platesc prin transfer iar comisioanele sunt mari).

                    Aproape gratis, eu o gasisem intr-un magazin, nu stiu de ce vroiau atatia bani de la mine.
                    i used to be with IT, but then they changed what IT was. Now what i'm with isn't IT, and what's IT seems weird and stupid to me.

                    Comment


                    • Originally posted by nistor@QMT View Post
                      Tot oscilez si eu la o grila d-asta Avantgarde. Pe de o parte imi place aspectul original al masinii mele si grila e inca in toate mintile, pe de alta parte, e clar ca ii da un look fresh, a ta arata mai proaspata decat inainte .

                      Pune-i avantgarde, crede-ma, e diferenta mare.
                      Mercedes-Benz C180 Elegance

                      Just like he said..."Now go home and get your f****n' shinebox !

                      Comment


                      • Originally posted by Sor3L View Post
                        Nu e vopsita spre deosebire de unii care au banii de masini de inspemii de euro si nu au bani de un mic tuning la o grila recurg la "tuning de fata blocului" acest 190 modest are parte de toata atentia cuvenita .
                        Sorele, tata, n ai inteles nimic...daca tu gasesti grila ca standard cu acele ornamente negre, iti dau de 3 ori pretul pe ea. Si mai pune si tu cate o virgula sa nu mai ghicim.

                        Hai sa nu-i stricam topicul acestui om pasionat cu omniprezenta stupiditate. Numai bine!
                        Last edited by Drey63; 04-20-2012, 19:42 PM.
                        16'' C350e
                        16" 911 Carrera
                        15" S350 Cdi

                        Comment


                        • Originally posted by Drey63 View Post
                          Sorele, tata, n ai inteles nimic...daca tu gasesti grila ca standard cu acele ornamente negre, iti dau de 3 ori pretul pe ea. Si mai pune si tu cate o virgula sa nu mai ghicim.

                          Hai sa nu-i stricam topicul acestui om pasionat cu omniprezenta stupiditate. Numai bine!
                          Ok , 4 MATIC , Scuze , :-))) , Nu am stricat nimic masina asta e mai interesanta decat ce ai tu , ca ale tale sunt sute ,ca masina asta in starea ei le numeri pe degete.

                          Scuze ca scriu aici dar nenea 4matic http://www.ebay.com/itm/FRONT-GRILLE...c9660b&vxp=mtr foarte greu am cautat ,a durat 2 minute din viata mea ca sa caut , e imposibil de gasit stiu acesta e adevarul , hai ca o cumpar eu la $155 si imi dai de 3 ori suma.
                          Last edited by mircea600sel; 04-21-2012, 15:02 PM.
                          Perfection is everything , Perfection is Mercedes-Benz` !!!

                          Comment


                          • Originally posted by Sor3L View Post
                            Ok , 4 MATIC , Scuze , :-)))

                            Scuze ca scriu aici dar nenea 4matic http://www.ebay.com/itm/FRONT-GRILLE...c9660b&vxp=mtr foarte greu am cautat ,a durat 2 minute din viata mea ca sa caut , e imposibil de gasit stiu acesta e adevarul , hai ca o cumpar eu la $155 si imi dai de 3 ori suma.
                            )))))))))))Prea tare )))

                            sigpic

                            "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                            Comment


                            • Regret, dar eu n-am w212...Pentru incultura ta si a domnului "jm3cher" de rade, E'ul coupe are seria C207. Si in plus, este grila aftermarket cu emblema in centru. Nu se face asa ceva pe W212 din fabrica. Mare fail sorele...
                              Last edited by Drey63; 04-21-2012, 16:06 PM.
                              16'' C350e
                              16" 911 Carrera
                              15" S350 Cdi

                              Comment


                              • Primul polish de la vopsire.
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF