Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Intalnire nationala - Clubmercedes.ro

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • No amu cum facem? Cine mai vine? Cum facem? Mergem fiecare pe ce gaseste acolo de cazare? Cum se procedeaza? Organizatorii de intalniri ne pot ajuta?
    Sexy, inteligent, amuzant....Dar destul despre mine!

    Comment


    • Buna seara!

      Am si eu o intrebare:s-a facut vreo intalnire nationala mercedes pana acum?Daca da,sunt ceva poze?Eu am cautat dar nu am gasit nimic,daca nu e mare deranju astept raspunsuri.Cu respect

      Comment


      • organizatorii ce mai zic , cum ramane cu cazarea ? si cum venim cu o zi inainte de 1 mai ? se face un gratar de 1 mai ceva ?

        Comment


        • Salutare cristian1981

          Originally posted by cristian1981 View Post
          Am si eu o intrebare:s-a facut vreo intalnire nationala mercedes pana acum?Daca da,sunt ceva poze?Eu am cautat dar nu am gasit nimic,daca nu e mare deranju astept raspunsuri.Cu respect
          Intalniri s-au mai facut. Gasesti niste poze de prin 2007 sau 2008 parca daca nu le-ar fi sters vechii moderatori. Oricum din cate am inteles eu (si sunt tot destul de nou pe aici) intalnirile sunt greu de organizat deoarece nu avem niciun fel de regim - organizatie, firma, ong ceva. SI atunci toate demersurile devin foarte dificile din mai multe cauze prima fiind in primul rand lipsa de bani.

          De asemenea oricine se inhama la asa ceva - organizari, moderare, corectare etc- se angajeaza in timpul sau liber nefiind platit.

          DIn ce am vazut si pe alte forumuri (vw, alfa ...) organizarile lor se fac intr-un mod destul de profi (application form, site dedicat, locatie cunoscuta, politie cu girofar pentru turnul de 40-50 de masini etc.

          La noi e mai greu.
          Sexy, inteligent, amuzant....Dar destul despre mine!

          Comment


          • Salutare...si acum cum facem ca mai e putin pana la intalnire, 3 saptamani cum facem unde ne strangem? Exista vreun plan de bataie?
            Eu unul ard de nerabdare sa vin...
            Last edited by no problem; 04-11-2010, 03:39 AM.
            Firicel

            Comment


            • Si pe mine ma incanta ideea , dar sa fie bine organizata treaba

              Comment


              • Originally posted by narcis View Post
                Salutare...si acum cum facem ca mai e putin pana la intalnire, 3 saptamani cum facem unde ne strangem? Exista vreun plan de bataie?
                Eu unul ard de nerabdare sa vin...
                Litera mare la inceput de propozitie si verifica textul inainte de al posta, multumesc.
                E200-W210 Avantgarde 2.0K-16v 142Kw-193Cai 280Nm, RASTA MAN .

                Comment


                • Originally posted by no problem View Post
                  Litera mare la inceput de propozitie si verifica textul inainte de al posta, multumesc.
                  A-l posta e mai corect. Sorry. No offfence.

                  DIn pacate trebuie sa anunt ca trebuie sa ma retrag din aceasta intalnire cu dezamagire fata de modul de organizare, lipsa de interes a organizatorilor de intalniri si implicit a moderatorilor.

                  Ori poate am considerat aceasta intalnire destul de importanta si atunci poate asteptarile mele au fost prea mari.

                  Toate bune.
                  Sexy, inteligent, amuzant....Dar destul despre mine!

                  Comment


                  • Asta se intampla cand planuiesti un lucru cu o jumate de an inainte de fericitul eveniment,se satura toti de asteptat si intr-un final...renunta.

                    Comment


                    • Originally posted by cristian1981 View Post
                      Am si eu o intrebare:s-a facut vreo intalnire nationala mercedes pana acum?Daca da,sunt ceva poze?Eu am cautat dar nu am gasit nimic,daca nu e mare deranju astept raspunsuri.Cu respect

                      Intalnirea din 2008. Nu am participat, nici acum nu e posibil, am vrut sa te ajut doar.

                      Comment


                      • Originally posted by valentinion View Post
                        A-l posta e mai corect. Sorry. No offfence.

                        DIn pacate trebuie sa anunt ca trebuie sa ma retrag din aceasta intalnire cu dezamagire fata de modul de organizare, lipsa de interes a organizatorilor de intalniri si implicit a moderatorilor.

                        Ori poate am considerat aceasta intalnire destul de importanta si atunci poate asteptarile mele au fost prea mari.

                        Toate bune.
                        Multumesc ca m-ai corectat colegu, nu fi dezamagit de intalnire si nu trebuie sa te retragi.
                        Eu am facut o propunere in paginile trecute cu o alta locatie. Acea locatie se afla in localitatea Bran si este o pensiune numita Vila Bran, am fost acolo si este superb, mie unul mi-a placut foarte mult.
                        Atasez inca odata acea pensiune si rog restul sa isi dea cu parerea sau sa propuna altceva.

                        http://www.vilabran.ro/index.php Va urez vizionare placuta .
                        Last edited by no problem; 04-11-2010, 23:18 PM.
                        E200-W210 Avantgarde 2.0K-16v 142Kw-193Cai 280Nm, RASTA MAN .

                        Comment


                        • Super frumos la Vila Bran

                          Comment


                          • Originally posted by Srg93 View Post
                            http://www.clubmercedes.ro/pe-cand-o...nire+nationala
                            Intalnirea din 2008. Nu am participat, nici acum nu e posibil, am vrut sa te ajut doar.
                            Multumesc colegu,dar is sterse pozele nu au ramas doar cateva care le-au pus participantii si nu se tare vad stelutele.Mersi inca odata si daca stie careva ce sfarsit au facut pozele si pot sa mi le areae.MULTUMESC

                            Comment


                            • Si pana la urma... Intalnire in Mai 2010... Unde?

                              Comment


                              • Eu ma retrag de pe lista.Pozitia mea e libera pentru domnul gabriel.Motivele fiananciare ma imping sa recurg la acest gest.Sper sa va distrati.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF