Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Intalnire nationala - Clubmercedes.ro

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am fost decat eu si nevasta mea.Mi s-au lungit ochii uitandu-ma dupa mercedesuri pe drumul dintre Sibiu si Paltinis.La pensiunea MAI nu stia nimeni de nici o intalnire. Pana la urma a iesit o excursie superba.La Balea Lac este inca zapada buna de schiat.Fara sa fac misto daca o sa se mai faca intilniri nationale o sa mai vin, ca de, eu am experienta acum.
    CL 99 BAN W211 E270cdi

    Comment


    • Salut VERGILCL ,am vorbit la tel . de 1 mai , ma bucur ca ai gasit deschis la BALEA .

      Comment


      • Salut Razvan, multumesc.As pune niste poze dar nu stiu daca o sa reusesc.
        CL 99 BAN W211 E270cdi

        Comment


        • Nu stiu sa pun poze.
          CL 99 BAN W211 E270cdi

          Comment


          • Originally posted by Vergilcl View Post
            Nu stiu sa pun poze.
            Salut,

            dai Post Reply....apoi putin mai jos ai Manage Attachments, apesi acel buton, apoi dai browse, iti apare file upload...selectezi poza din folderul in care o ai pe PC apoi dai Open, dupa care dai Upload.

            Spor
            1994...Mercedes Benz...w202, c180
            Dragoste la prima vedere...

            http://www.clubmercedes.ro/w202-merc...2.html?t=10022

            Comment


            • Cele doua poze cu acel Ferrari sunt in parcarea Pensiunii Mai unde trebuia sa ne intalnim.Doamna este sotia mea, foarte incantata.Poze sunt mult mai multe dar am pus cateva sa va faceti o idee.
              CL 99 BAN W211 E270cdi

              Comment


              • Foarte faine. Si masina si sotia :-). Ma bucur ca te-ai distrat. Pacat ca am ramas prin pomi noi restul.
                Sexy, inteligent, amuzant....Dar destul despre mine!

                Comment


                • Eu zic sa facem altfel cumva o noua intrunire. Cine stie locatii cu peisaje faine, hoteluri ieftine, locuri de parcare etc.

                  Poate iese ceva. Ce ziceti? Facem anu ista cumva?
                  Last edited by Carmine; 05-03-2010, 20:57 PM.
                  Sexy, inteligent, amuzant....Dar destul despre mine!

                  Comment


                  • Pe mine ma treceti primul pe lista.Referitor la hoteluri daca sunt ieftine nu cred ca ofera conditii prea bune.
                    CL 99 BAN W211 E270cdi

                    Comment


                    • Ieftine. Acuma era vorba de un principiu. Nu stiu daca te-ai uitat pe aici se gasise acel hotel cred la care chiar ai stat. Era vorba ca pretul era de 90lei/persoana/noapte ceea ce e un pic deplasat fata de restul cazarilor. In mod normal se da un pret de single iar a doua persoana plateste in plus micul dejun. Pe de o parte.

                      Pe de alta parte trebuie sa avem niste preturi cat de cat accesibile deoarece la un calcul simplu a iesit in jur de 300-400 de euro o distractie de genul acesta.

                      Bun. Calculele au fost facute hai sa vedem ce iese. Sunt din ce in ce mai interesat.

                      Toate bune.
                      Sexy, inteligent, amuzant....Dar destul despre mine!

                      Comment


                      • Originally posted by valentinion View Post
                        Ieftine. Acuma era vorba de un principiu. Nu stiu daca te-ai uitat pe aici se gasise acel hotel cred la care chiar ai stat. Era vorba ca pretul era de 90lei/persoana/noapte ceea ce e un pic deplasat fata de restul cazarilor. In mod normal se da un pret de single iar a doua persoana plateste in plus micul dejun. Pe de o parte.

                        Pe de alta parte trebuie sa avem niste preturi cat de cat accesibile deoarece la un calcul simplu a iesit in jur de 300-400 de euro o distractie de genul acesta.

                        Bun. Calculele au fost facute hai sa vedem ce iese. Sunt din ce in ce mai interesat.

                        Toate bune.
                        Nu m-am cazat la acea pensiune, ci la un hotel de 3 stele din Sibiu, dar pretul a fost tot de 180 RON pe noapte cu mic dejun inclus, camera dubla.Referitor la pensiunea unde trebuia sa ne intalnim am fost acolo si sa stii ca pretul nu era deloc mare deoarece era de 5 margarete, aveau piscina si multe alte facilitati.Eu prefer un pret mai mare pentru un lucru de calitate ca altfel acum am fi discutat pe forumul posesorilor de Fiat sau Renault.
                        CL 99 BAN W211 E270cdi

                        Comment


                        • Nu se pun in discutie gustul si preferintele fiecaruia. Ideea e ca nu toata lumea isi permite chiar si pentru cateva zile un cost de cazare de 180 de lei pe familie - chiar si pe forumul de MB. Personal si mie mi se pare destul de mult tinand cont ca imi tin acolo doar bagajele. Bine nici la cort nu imi place dar cred ca se poate gasi un compromis. Sunt atatea hoteluri.

                          Pe de alta parte peste tot sunt oameni indiferent daca se discuta pe fiat, renault sau mb.

                          Originally posted by Vergilcl View Post
                          Nu m-am cazat la acea pensiune, ci la un hotel de 3 stele din Sibiu, dar pretul a fost tot de 180 RON pe noapte cu mic dejun inclus, camera dubla.Referitor la pensiunea unde trebuia sa ne intalnim am fost acolo si sa stii ca pretul nu era deloc mare deoarece era de 5 margarete, aveau piscina si multe alte facilitati.Eu prefer un pret mai mare pentru un lucru de calitate ca altfel acum am fi discutat pe forumul posesorilor de Fiat sau Renault.
                          Sexy, inteligent, amuzant....Dar destul despre mine!

                          Comment


                          • Vin oricum la urmatoarea intalnire nationala indiferent de locatie ca doar n-o sa ma fac de ras acum, chiar daca dormim in masini.
                            CL 99 BAN W211 E270cdi

                            Comment


                            • Interesant,dupa sesiune chiar ma gandesc sa fac un drum, sami recreez neuronul.Iau si marmota si la drum, cu toate ca am ceva emotii cu ciucurucul meu de A140 pe distante mari.Dar ce naiba am strabatut constanta-campina de 2 ori in 2 saptamani cu o dacie 1310 din '89 si mai eram si fruntas pe banda a doua.
                              Vand jante A class cu anvelope vara 600lei.
                              https://diagnoza-auto-cta.blogspot.r...255517-ms.html

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF