Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Vand ulei MB 229,52 OEM, flacon de 1L

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vand ulei MB 229,52 OEM, flacon de 1L

    Salutare..Avand in vedere discutiile pro si contra legate de siguranta si originea pieselor si mai ales a uleiului pentru aceasta marca, am zis sa ofer un mic ajutor pentru procurarea uleiului .Zic ajutor pentru ca varianta de "bussines" a acestei afaceri e mai mult relativa dupa cum o sa vedeti.
    Deci, vand ulei Mb 229.52 OEM, doar la bidon de 1 litru!!Uleiul provine din reprezentanta Mercedes Germania, vine insotit de factura de achizitie, certificat de conformitate si calitate eliberat de Mercedes, si are inclusiv cod de produs pe inelul de siguranta al fiecarui bidon..Daca nici asta nu mai e original si sigur...nu stiu care o mai fi...Mai mult, e uleiul pe care eu il cumpar,din aceeasi sursa si il folosesc personal la masina!
    Pret de vanzare 45 lei/litru.Explicatia, de care nu ma feresc ca e mai mult ajutor e ca eu il cumpar cu 7,5-8 euro/litru in functie de oferta saptamanala si ajunge la dvs la 9-9,2 euro !
    Se poate livra saptamanal,personal, pe traseul Arad-Bucuresti-Galati cu plata la predare!!
    Nu am alta posibilitate de livrare (butoi,bidon de 4 sau 5 litri) ci doar la bidon de 1 litru, galben!
    Comanda trebuie sa o dati cu minim o saptamana inainte pentru a putea sa il aduc si apoi sa il livrez in Romania.Daca vor fi comenzi, cu timpul o sa fac un mic stoc pentru a scurta cat mai mult timpul de livrare..In functie de cereri o sa postez saptamanal programul de sosire in Romania pentru a sti cum sa va organizati.In general va fi saptamanal cu exceptia lunei august in functie de concediu si altele.. Banuiesc ca toata lumea stie cand urmeaza sa faca revizia asa ca isi poate procura din timp uleiul !
    Asa ca, astept sa vedem ce doritori se prezinta.. Stima.

    Contact telefonic sau watss app 0722525076 Cristi.

    PS: avem deja un coleg prin zona care a testat acest produs si serviciu asa ca astept sa va prezinte impresiile despre el...
    You do not have permission to view this gallery.
    This gallery has 3 photos.
    Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
    Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
    Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
    SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

  • #2
    Salut.

    Recomand cu incredere. Am achizitionat un pachet de 7l pentru revizia la W212-le meu. Am primit odata cu pachetul si factura de achizitie si certificatul de conformitate, iar toate bidoanele au sigiliile cu codul de produs stantat pe ele.

    Cat despre calitatea uleiului, am facut vreo mie de km de atunci si uleiul e curat ca la benzina, revin cu feedback la urmatoarea revizie.

    Domnul Cristi o sa faca tot posibiliu sa ajunga cat mai repede cu uleiul , oricand aveti nevoie!

    Stima!
    Să știi să lupți când vrei să ai.
    Să nu regreți când pierzi sau dai

    Comment


    • #3
      Salutare...un update de pret... ulei Mb 229.52 la 42 lei...
      Vad ca au o oferta mai buna in perioada asta.. In functie de oferta lor voi ajusta si eu pretul plus sau minus.
      Pentru cei interesati pot aduce si uleiul Mb 229.51 sau diverse alte marci si norme de ulei ( Castrol,Mobil,VW)
      Stima.
      Attached Files
      Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
      Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
      Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
      SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
      https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

      Comment


      • #4
        Salutare...revin cu un aspect!!!!! Pentru cei care doresc ulei, acesta se poate preda doar personal!!! Nu exista varianta livrării prin curier în România!!! Încerc de o săptămână să ajut pe cineva dar am avut surpriza sa fiu refuzat de toți curierii pe motiv ca ei nu răspund ptr livrarea în siguranță a coletului!!! Cer cutii metalice sau lemn ptr ambalare și alte avioane!!! Asa ca, rămâne valabila doar varianta livrări personale în unul din punctele de pe traseul Arad, București, Galați.
        Mulțumesc.
        Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
        Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
        Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
        SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
        https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

        Comment


        • #5
          Asa zic si cei de la Fan Curier si colete de genu circula prin ei intr-o veselie.
          Daca ai posibilitatea sa faci tu AWB-ul, (de pe OLX) te opresti pe drum la Arad sa il lasi (langa autostrada, iesire aeroport).
          La expeditor pune adresa: Sediu Fan Curier Arad Nr.1, si desigur rambursu in cont. bancar.
          Scoti AWB-ul la imprimanta sau daca nu ai mergi inauntru la ei si ii rogi sa il printeze ca "exact acuma t-i s-a stricat imprimanta"
          Lipesti AWB-ul pe colet si mergi si il lasi cum intrii in depozit pe partea stanga.

          Comment


          • #6
            Mulțumesc de precizare!!! Exact asta au spus și ei sa fac!! Direct în biroul de la Fancourier!!! Doar ca, ei nu își asuma nici o responsabilitate ptr siguranță transportului!!
            Ori pe mine, tocmai siguranță că ajunge coletul intreg ma interesează!
            Și cred ca mai important decât ideea ca merge și asa ar fi ca ei sa înțeleagă ca trebuie sa își asume o responsabilitate pentru ceea ce fac și noi sa nu mai acceptam sa ne mințim singuri!! Cat timp suntem părtași și acceptam sa ne mințim unii pe alții, nu o sa se schimbe absolut nimic! Stima.

            Ps:Mulțumesc ptr timpul acordat sa ma ajuti...nemulțumirea mea se refera doar la firmele de curierat!!
            Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
            Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
            Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
            SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
            https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

            Comment


            • #7
              Sigur, n-ai pentru ce.
              Stiu ei ce angajati au si cum se manipuleaza coletele, de aia evita. Magazinele online livreaza ulei prin curier. Au exceptie de la regula sau poate aplica si ei fenta asta.
              Eu am prins "smecheria" de cand mi-au refuzat un colet cu o aripa, plus ca mi-e mai rapid sa il las direct in depozit si sa nu mai stau la coada la ghiseu.
              Bineinteles imi asum riscu si pentru ca doar unele piese sunt fragile dar le ambalez bine. Piesa invelita in folie de parchet sau cu bule+cartoane de umplutura+cutie carton+folie strech+scotch. Nu am primit reclamatie pana acuma ca a ajuns coletul deteriorat la destinatie.
              Bafta la vanzare!

              Comment


              • #8
                Corect...tu probabil a trebuit sa te adaptezi la condițiile prezente....la mine e mai greu cu aceasta adaptare..
                Mai ales ca eu am venit cu coletul primit acasă în Germania printr-o firma de curierat!! Ambalat frumos cu folie cu bule între bidoane....iar la prezentarea lui la curier, au strâmbat din nas...aia e cutie, domle??? Asa am primit-o în Germania, zic...la care George,angajat la Fancourier Galati a dat mat: trimite-o în Germania asa, la noi nu merge!!
                Vorba aia: ne descurcam!! Din păcate.... Stima.
                Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                Comment


                • #9
                  Anunț valabil în continuare.
                  Cea mai sigura soluție este livrarea directa!
                  Mulțumesc ptr încrederea acordata și va mai aștept.
                  Contact telefonic sau whatsapp 0040 722 525 076 Cristi.
                  Stima.
                  Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                  Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                  Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                  SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                  https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                  Comment


                  • #10
                    Salut Cristi,

                    Cat mai este uleiul acum ? Multumesc.
                    ML270 CDI 2004

                    Comment


                    • #11
                      Salut....nu am mai cumpărat din toamna...era 11-12 euro, dar se gasea greu...vedem, când cumpărat iar...
                      Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                      Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                      Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                      SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                      https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Logan | Dacia Logan |Anulare DPF