Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Cumpar diferite piese w123 240D - arcuri, suport compresor AC, etc

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cumpar diferite piese w123 240D - arcuri, suport compresor AC, etc

    Va salut!

    Sunt interesat de cumpararea urmatoarelor piese:

    - arcuri fata-spate, toate 4, neaparat de 240D macar cele pe fata, si nu Heavy Duty

    - suport compresor AC, e bun fie de 240D, fie de 300D

    - butonul de comanda al AC-ului, practic termostatul, modelul cu rotita ce vine pus in mijloc pe panoul cu butoane.

    - ventilator - elicea de la sistemul AC.

    - tubulatura de dirijare a aerului, pana in filtrul de aer.

    - tempomat complet

    - grup de 240D cu ABS

    - bord cu turometru pentru cutie automata, poate fi si in mile.

    Nu prea am poze cu ce vreau dar ma gandesc ca cine vinde stie ce marfa are.



    Pot fi contactat la: 0746641638.

  • #2
    Salut.Ar fi fost bine daca aveai si ceva poze cu fiecare piesa in parte pe care o cauti.Ne era mai usor sa identificam si sa facem o comparatie,caci poate suportul de compresorde AC se potriveste si de pe alta motorizare,iar butonul de AC ,este cel care l-am cautat si eu timp de 2 ani si l-am luat nou pana la urma.

    Comment


    • #3
      Uitasem de arcuri.La 123-ul meu de 300 D,la inlocuirea motorului cu unul de 200 D ,nu am mai schimbat arcurile pe fata,iar masina sta paralela cu asfaltul.Imi era putin teama caci se lasa de spate si va trebui sa ii caut alte arcuri,dar e foarte bine.

      Comment


      • #4
        Originally posted by w123 View Post
        Salut.Ar fi fost bine daca aveai si ceva poze cu fiecare piesa in parte pe care o cauti.Ne era mai usor sa identificam si sa facem o comparatie,caci poate suportul de compresorde AC se potriveste si de pe alta motorizare,iar butonul de AC ,este cel care l-am cautat si eu timp de 2 ani si l-am luat nou pana la urma.

        Voi cauta poze si voi pune. Ieri am vazut o poza cu un bord de 230E cu mile, turometru... si indicator de economy... Dar nu era de vanzare decat la pachet cu masina si era si in anglia, pe ebay o vazusem.

        Buton de AC iau si nou pana la urma, cat ai dat pe el?
        De exemplu pentru clima automata sunt 2 modele de unitati, una e 2000 si ceva iar alta 4000 si ceva de lei.

        Comment


        • #5
          Cu turometrul ala de pe bordul de 230E nu prea ai ce face.Ala ia din alta parte turatia motorului.Pe cand , la 240 diesel turatia o ia dintr-o faza de pe alternator.Si nu s-ar potrivi un turometru de 3000 d de exemplu pentru ca alternatorul ala trimite o informatie , iar turometrul are un ansamblu de piese care stiu sa o interpreteze incat sa iti indice turatia cum trebuie.Daca ar fi o schema cu acele componente din turometru de 240D , s-ar putea modifica unul de 300d care e mai usor de gasit.

          Comment


          • #6
            Scuze pentru postarea consecutiva , poate te ajuta , poate gasesti suportul de compresor dupa cod A6151300535 la un pret rezonabil in magazin.
            Totodata iti pun codurile si pentru tubulatura de la filtru de aer , de care am vorbit noi A6170940182 , priza care vine in capatul ei A6170940011 sau A6170940211 si o garnitura din capatul ei A6170940480 sau A6170940380
            Last edited by grigorean; 05-26-2011, 11:16 AM. Reason: adaugare coduri.

            Comment


            • #7
              Nu ma poate ajuta nimeni? Are cineva montat? Nu se poate improviza?

              Comment


              • #8
                Caut in continuare piesele de mai sus, in special suportul de compresor.
                Din cate am inteles 240d european nu are decat un singur model de compresor, deci suportul atat timp cat nu e pentru variantele americane - adica compresorul york - atunci trebuie sa fie bun.
                Nu sunt cobre cu AC pe la noi? Sau nu are nimeni suportul uitat pe undeva?

                Comment


                • #9
                  Salutare! Am eu arcuri...2buc spate 1 buc fata de pe un 240D.

                  Le gasesti in http://www.clubmercedes.ro/grand-baz...1.html?t=21121
                  Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

                  W126 280SE
                  W123 280CE
                  W126 500SEC
                  W220 500L

                  'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

                  Comment


                  • #10
                    Am vorbit cu cineva din iasi pentru arcuri. Daca nu rezolv aici atunci le iau de la tine dar cred ca doar cele din spate. As vrea sa le schimb toate patru dar 2 cate 2.
                    Multumesc!

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Dr.G View Post
                      Am vorbit cu cineva din iasi pentru arcuri. Daca nu rezolv aici atunci le iau de la tine dar cred ca doar cele din spate. As vrea sa le schimb toate patru dar 2 cate 2.
                      Multumesc!
                      OK daca te intereseaza atunci iti dau cele din spate si cel din fata GRATIS ca nu am ce face cu ea...decat so dau la fier... asa poate te folosesti de ea. Daca ii sa fie atunci pot sa ti le trimit si prin posta ca sa nu te coste mult transportul.

                      Numai bine.
                      Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

                      W126 280SE
                      W123 280CE
                      W126 500SEC
                      W220 500L

                      'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by mer_se280 View Post
                        OK daca te intereseaza atunci iti dau cele din spate si cel din fata GRATIS ca nu am ce face cu ea...decat so dau la fier... asa poate te folosesti de ea. Daca ii sa fie atunci pot sa ti le trimit si prin posta ca sa nu te coste mult transportul.

                        Numai bine.
                        Stiu ca sunt second dar zi-mi daca sunt lasate. Eu de asta am nevoie de altele.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Dr.G View Post
                          Stiu ca sunt second dar zi-mi daca sunt lasate. Eu de asta am nevoie de altele.
                          Sincer nu mai retin cat de lasat era dar o sa trimit niste poze pe privat cu masina nedezmembrata...ca sa iti faci o idee.

                          Numai bine.
                          Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

                          W126 280SE
                          W123 280CE
                          W126 500SEC
                          W220 500L

                          'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

                          Comment


                          • #14
                            Poti trimite pozele.
                            Si le poti trimite asa.
                            Ai adresa pe privat!

                            Comment


                            • #15
                              Caut in continuare suport compresor AC !
                              Arcurile, tempomatul si butonul de comanda AC le-am rezolvat.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF