Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Vand piese mercedes w 123 si w 126

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Contact nu am sorry, preturile la piese sunt negociabile , piesele sunt ok in stare f buna dupa cum urmeaza :
    jantel aliaj cu caucicuri noi de vara pe 14 pt w 123, 4 buc 500 ron,
    caseta de directie servo 2 buc 250 ron ,
    faruri patrate 2 buc originale hela 400 ron perechea cu halogene cu tot si reglaj vacumatic pe ele
    semnale fata w 123 galbene noi 3 perechi 50 ron perechea
    stopuri spate originale aproape noi -nezgariate lovite sau crapate 3 perechi 100 ron perechea
    carlig w 123 original cu priza pe el 200 ron
    disc frana fata
    fuzeta fata completa
    4 jante tabla negre pe 14 originale w 123 nelovite sau strambe 200 ron 4 buc
    2 jante aliaj originale de w 123 originale cu caucicucuri de vara dunlop 205\70\14 -300 ron perechea
    capoata spate verde armata w 123 -50 ron
    covorase w 123 originale din mocheta - de vara -fata spate pe culoarea -crem maro- in stare f buna nerupte sau roase curate 150 ron
    amortizoare fata spate 50 ron buc

    Comment


    • #17
      Ţi-am lăsat PM !
      Lord W126 500SE -> 2.5D
      Lady W123 230C -> 240D
      W124 -> 200D
      W208 CLK200 -> 2.0

      W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
      Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
      Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

      Comment


      • #18
        Sal chederele pt trapa manuala ai cumva si suporti chederelor laterale la trapa (mercede berlina w123) daca da astept raspuns cu pretul pe adresa de mail ionita_mihai_ionut@yahoo.com

        Comment


        • #19
          NU am sory !

          Comment


          • #20
            noroc. un grup de w126 3.46 cu abs ?
            vicautoserv@gmail.com

            Comment


            • #21
              UP !!! hai la piese oferta de iepurash reduceri de pretz !

              Comment


              • #22
                Salutare! Ma intereseaza manerul de deschidere capota motor W126 care se afla in interior daca este si eventual o poza ca sa vad in ce stare se afla si un pret.

                Multumesc anticipat!
                Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

                W126 280SE
                W123 280CE
                W126 500SEC
                W220 500L

                'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

                Comment


                • #23
                  Caucicucurile pe 17 au plecat, au mai ramas cele pe 14 195\70\14 ,4 buc noi, jante aliaj pe 14 ,4 buc mercedes originale, plus 2 jante aliaj pe 14 mercedes cu cauciucuri dunlop sport de vara 205\70\14 ...plus restul pieselor....

                  Piese noi w 123 :
                  brate superioare stg- dr cu pivot si bucsi w 123 unul nou nutz si unul f bun-120 ron perechea
                  releu bujii mici w 123 150 ron
                  bord w 123 30 ron
                  jante pe 14 originale mercedes w 123 cu capacele si anvelope dunlop sport de vara 205\70\14 250 ron perechea
                  mocheta fata originala w 126 stg - dr in stare noua culoare neagra 150 ron 2 buc fata
                  covorase vara originale w 126 culoare gri fata -spate 100- ron
                  covorase iarna originale w 126 culoare gri fata-spate 100 ron
                  covorase vara mocheta -originale w 123-culoare crem 100 ron
                  4 jante negre de tabla w 123 originale 200 ron 2 buc sunt cu cauciucuri de iarna montate
                  4 jante aliaj originale w 123 cu caucicucuri noi de vara 500 ron
                  2 amortizoare fata monroe f bune 150 perechea
                  2 amortizoare spate 100 ron perechea
                  2 arcuri de spate noi w 123 (126) 150 ron perechea
                  semnale fata noi galbene w 123 -2 buc 50 ron perechea
                  semnale fata w 126 galebene hella 2 buc 60 ron perechea
                  stopuri spate w 123 stg-dr 80 ron perechea
                  stop spate dr sau stg w 190 (201) 40 ron buc
                  4 caucicuri noi 185\65\14 Tiger all season 500 ron
                  det la tel 0744383240

                  SE mai adauga pt portbagaj w 126(123)mocheta culoare maron originala noua si capac acela din lemn care vine peste roata de rezerva original amandoua 80 ron !
                  Attached Files
                  Last edited by Carmine; 04-12-2011, 19:45 PM.

                  Comment


                  • #24
                    Uite, lume, cum înţelege "domnul" Ionică fun_mertzan seriozitatea, cinstea şi colegialitatea în relaţia cu fraierii ca mine. Postez aici, pe topicul lui, şi am speranţa că nu se va şterge !!! Mai jos avem lista cu piesele scoase la vânzare de acest ţepar de prim rang, cu bold fiind cele pe care le-am comandat eu, iar subliniate aspectele care mă interesau în mod special:
                    Originally posted by fun_mertzan View Post
                    Piese w 123 :
                    stopuri spate originale stare f buna ca si noi 80 ron buc am 3 perechi stg-dr
                    semnale galbene noi de fata originale hella stg -dr 40 ron buc (3 perechi)
                    bari nichelate de sub stop spate stg-dr 60 ron perechea
                    faruri patrate noi originale hella 500 ron perechea
                    jante pe 14 aliaj model paianjen 400 ron 4 buc
                    cauciucuri noi pe 14 195-70-14 iarna 100 ron buc
                    2 jante de aliaj originale mercedes 123 pe 14 100 ron
                    2 cauciucuri 205 -70-14 80 ron buc dunlop sport de vara
                    amortizoare fata -spate second bune 50 ron buc
                    arcuri de spate f bune 100 ron perechea
                    2 scaune de fata culoare verde bune nelasate (necesita huse) discutabil ca pret
                    radiator caldura calorifer 50 ron
                    fuzeta fata completa 100 ron stg sau dr
                    capete de bara noi 50 ron febi
                    pompa de frina servo 50 ron
                    pompa de ambreiaj pedala 50 ron
                    jante de tabla pe 14 negre f bune 4 buc 80 ron buc
                    mici alte elemnete de mekanika o sa le caut si le pun aici in anunt
                    emblema fata capota 20 ron
                    Toate piesele sunt in stare f buna(unele noi cum am mentionat) ramase de rezerva-schimb de la masinile w 123 pe care le am detinut in decursul timpului si care acum au ramas in garaj ,ocupa loc.
                    Iar aici transcrierea PM-ului prin care s-a făcut comanda:
                    Re: Piese W123
                    [quote=Levi]
                    Quote:
                    Originally Posted by Levi
                    Salut ! În legătură cu piesele pt W123, pot să-ţi ofer 600 de lei fix, pe următoarele piese :
                    - farurile pătrate Hella
                    - semnalele galbene Hella (le-am văzut puse în cutie)
                    - stopuri, cu barele nichelate
                    - capetele de bară
                    Toate astea, bineînţeles, câte o pereche din fiecare.
                    Transportul cu Poşta, pe cheltuiala mea.
                    Dacă eşti de acord, lasă-mi un răspuns aici.
                    Mersi anticipat, cele bune !


                    ok, vb suna ma la un tel sa aranjam cum le trimitem


                    Azi mi-a ajuns coletul. Când am deschis, nu zic că am făcut infarct (sunt trecute prin destule), dar mi-a căzut atât de greu, încât nu mi-am revenit nici acum. Dacă un om care zice că a deţinut mai multe W123-uri, se presupune că, cunoaşte piesele foarte (!!) bine, deci nu se pune nepriceperea. Este o ţeapă trasă mie, original.
                    Farurile NU SUNT HELLA, niciunul. Unul e Bosch (cu sticla lovită de piatră - deci NU nou !!!), iar celălalt are sticla schimbată cu una noname (stă dovadă clema lipsă !!!).
                    Semnalele NU SUNT HELLA, ba mai mult, unul e ciobit şi fără cheder. Acesta din urmă se şi vede în poza ţeparului, dar mi l-a trimis fără nicio remuşcare tocmai pe ăsta !
                    Stopurile sunt Hella, dar nicidecum "ca şi noi".
                    Capetele de bară NICI MĂCAR NU AU FOST TRIMISE !!!

                    "Stimate domn", când te-am sunat la telefon, nu te-am înjurat (eu măcar am cei 7 ani de la tata, îmi pare rău de tine ...), dar sper că ştii că banii pe care i-ai supt de la mine, la ce să-i foloseşti ! Prietene, eu nu fur banii, iar obrazul meu nu valorează 600 de lei, pe când al tău nu valorează NIMIC !
                    Să fii sănătos !!!
                    Attached Files
                    Last edited by Levi; 04-18-2011, 17:01 PM.
                    Lord W126 500SE -> 2.5D
                    Lady W123 230C -> 240D
                    W124 -> 200D
                    W208 CLK200 -> 2.0

                    W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                    Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                    Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                    Comment


                    • #25
                      Curios sa vad reactia unui membru senior, in fata acuzelor!
                      https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

                      Comment


                      • #26
                        SAlut, in primul rand nu sunt de nici un fel tepar, semnalul acela era intreg inainte de al pune in pachet, gandestete ca mai am citeva noi, si nici de cum nu le puneam rupte sau sparte in pachet, o sa iti trimit altul nou , farurile sunt ca si noi,(din moment ce am puse poze cu ele si arata bine atat sticla cit si oglinda si farul in sine) cu motorase pe ele de vacum inclusiv cu becurile halogen originale, nemtesti, ....acum vezi tu trasportul cu posta roamana este un risc prin cite maini ajunge la destinatie e posibil, coleturile sa le fi lovit aruncat de colo in colo prin trasport ,asta nu o poate garanta nimeni ca vor ajunge neatinse ,....cit despre detinerea de mai multe 123 uri , cine le a cumparat de la mine le a luat intro stare f buna si intretinute, ca drept dovada nu au aparut la vanzare nici unul din ele , datorita faptului ca au fost f bune , la fel le am achizitionat si eu si asa au plecat ,impecabile, chiar in seara asta a venit un membru forum si a luat o pereche de semnale "noi",...!

                        Comment


                        • #27
                          Buna seara!
                          Cu riscul de a fi sanctionat, multumesc lui Levi ca a postat patania sa. Si eu am vrut sa cumpar ceva din lista dar nici macar raspuns n-am primit la PM si cred ca mai bine e asa deoarece vroiam piesa de calitate. Ma mira totusi faptul ca se intampla asa ceva chiar aici intr-o comunitate cu pretentii la bun simt.
                          Last edited by Dzun; 04-19-2011, 19:30 PM.

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by fun_mertzan View Post
                            SAlut, in primul rand nu sunt de nici un fel tepar, semnalul acela era intreg inainte de al pune in pachet, gandestete ca mai am citeva noi, si nici de cum nu le puneam rupte sau sparte in pachet, o sa iti trimit altul nou , farurile sunt ca si noi,(din moment ce am puse poze cu ele si arata bine atat sticla cit si oglinda si farul in sine) cu motorase pe ele de vacum inclusiv cu becurile halogen originale, nemtesti, ....acum vezi tu trasportul cu posta roamana este un risc prin cite maini ajunge la destinatie e posibil, coleturile sa le fi lovit aruncat de colo in colo prin trasport ,asta nu o poate garanta nimeni ca vor ajunge neatinse ,....cit despre detinerea de mai multe 123 uri , cine le a cumparat de la mine le a luat intro stare f buna si intretinute, ca drept dovada nu au aparut la vanzare nici unul din ele , datorita faptului ca au fost f bune , la fel le am achizitionat si eu si asa au plecat ,impecabile, chiar in seara asta a venit un membru forum si a luat o pereche de semnale "noi",...!
                            Nu am vrut să "ridic mănuşa", dar - pentru ultima dată, din partea mea - îţi răspund, cu precizarea că o fac doar pentru a-ţi demonstra (şi totodată colegilor) că pe deasupra mai eşti şi mincinos, dar unul jalnic, patetic:
                            1. "semnalul acela era intreg inainte de al pune in pachet" - dacă era aşa, trebuia să găsesc ciobul spart în cutie. Dar, de ce nu are chederul ? De ce îi lipseşte piuliţa aia de plastic cu care se strânge pe aripă ? În poză apar toate astea, în pachet lipsesc ! Le-a luat vântul ... Şi, mă repet : NU SUNT HELLA, fratele meu. Ale mele de pe maşină sunt impecabile, dar tot turceşti sunt, d-aia vreau să le schimb, că maşina e nemţească !
                            2. "farurile sunt ca si noi,(din moment ce am puse poze cu ele si arata bine atat sticla cit si oglinda si farul in sine) cu motorase pe ele de vacum inclusiv cu becurile halogen originale, nemtesti" - în postul de vânzare le afişezi NOI, iar proştii şi naivii ca mine se gândesc că aşa o fi, NOI, chiar nemontate. Cum poţi să zici că-s "ca şi noi", din moment ce o sticlă e schimbată, lipsindu-i şi o clemă ??? Reclama ta: "FARURI HELLA NOI ORIGINALE", iar acuma precizezi că de fapt BECURILE sunt nemţeşti ... Mă laşi ???
                            3. Nu pomeneşti nimic de capetele de bară, care nici nu mi le-ai trimis !!! La telefon mi-ai zis foarte inocent: "pe alea nu le-am găsit". Da' eu am găsit să-ţi dau 600 de lei ... noroc cu tata, că are tiparniţă de bancnote ... Măcar atâta corectitudine să fi avut, să le scazi din preţ ... Da' banu' e bun, mai ales când e nemuncit. Problema e cu ei, că ăştia aşa se şi duc, cum au venit, nu uita !
                            4. "chiar in seara asta a venit un membru forum si a luat o pereche de semnale" - Păi da, cu ăla, de vine la tine, nu-ţi permiţi, da' cu fraieru' din capătu' ălălalt de ţară, DA, că ăla nu-ţi vine de la 350 de km să te întrebe de "sănătate". Dac-ai şti cât de mică e lumea, şi cât de mare e Dumnezeu ăl' de sus, şi ce frumos le rânduieşte El pe toate ...
                            Eu am terminat, nu mai am nimic de spus, încă o dată : tu să fii sănătos, "prietene"...
                            Lord W126 500SE -> 2.5D
                            Lady W123 230C -> 240D
                            W124 -> 200D
                            W208 CLK200 -> 2.0

                            W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                            Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                            Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                            Comment


                            • #29
                              Te rog pune poze cu capacul (placajul) de la roata de rezerva, eventual si mocheta. Ma intereseaza ca la mine lipsesc. Sunt de la W126 sau W123? ca stiu ca nu-s la fel.
                              W 126 `87 300 SDL OM606 24v Automatic
                              W 126 `86 300 SD OM617 Automatic
                              W 124 `93 E250 D ex 300 D


                              - Bond - James Bond.
                              - `Dullah - Abdullah.

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by Levi View Post
                                Ale mele de pe maşină sunt impecabile, dar tot turceşti sunt, d-aia vreau să le schimb, că maşina e nemţească !
                                Am ras.

                                @fun_mertan
                                Ar trebui sa-i trimiti omului piesele lipsa (platite) din comanda lui sau sa-i returnezi contravaloare si sa-i inlocuiesti piesele cu defect, piese prezentate in anunt ca fiind "noi", de la mama lor.

                                @toti colegii
                                Ar fi bine cand luati lucruri de o valoare care inseamna ceva sa folositi Fan Curier, acolo ai posibilitatea de a verifica continutul pachetului inainte de a da banu'.
                                Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                                http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                                http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF