Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Cumpar:SEC,SEL(w126) sau w124 ireprosabile

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cumpar:SEC,SEL(w126) sau w124 ireprosabile

    Va salut!Sunt interesat de modelele mai sus mentionate numai daca sunt in stare 100% originale(deci fara modificari de genul schimbat motor din 5600 in 2500diesel sau ceva de genu') si OBLIGATORIU sa nu fi fost avariate sau revopsite!ar mai fii ceva:nu vreau sa aibe cu mult peste 100000km !REALI
    astept oferte si poze numai pe:cristi@bmvis.com
    PS mentionez ca ma pricep f bine in ceea ce priveste caroseria unei masini!

  • #2
    Inca mai caut

    Comment


    • #3
      Sunt cateva modele pe saiturile de vanzari masinii , au si poze.
      Cu S-ul nu te pui.

      Comment


      • #4
        Eu nu am gasit ceva care sa corespunda!dati-mi link daca nu cer prea mult!

        Comment


        • #5
          Vezi si anuntul meu de pe bursa poate iti place cumva masina,

          Comment


          • #6
            Multumesc dar nu corespunde!(daca este vorba de 560 u' cu 3.oD)
            Am specificat in nunt ca ma intereseaza 100%originale!Thanks

            Comment


            • #7
              Incearca sa vezi daca mai e de vanzare masina aceasta:




              Masina in stare mai buna nu gasesti la ora actuala!


              P.S. Si sa se schimbet titlul topicului... SEL si SEC sunt W126 nu W129!
              W123 280E Blue Green Metallic

              W126 280SE Champagne Metallic
              W126 280SE Black Blue Metallic
              W126 500SE Lapis Blue Metallic
              W126 500SE Midnight Dark Blue

              W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
              W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

              Comment


              • #8
                Merci ..arata f bine da am vb cu omu' si mi a zis ca are 256000km!!! ceea ce contravine cerintelor!

                Comment


                • #9
                  Aici gasesti toate modelele de w124 dupa 90 cu numarul de km pana in 150 de mii ... http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/mi...tring=&lang=de
                  Last edited by Carmine; 11-02-2010, 19:14 PM.
                  Cu S-ul nu te pui.

                  Comment


                  • #10
                    Multumesc!Eu caut asa ceva in Romania!De drumuri si masini vizionate in Germania sunt satul

                    Comment


                    • #11
                      Precizeaza si si suma care esti dispus sa o oferi, daca tot ai atatea cerinte, vino si cu o oferta.
                      i used to be with IT, but then they changed what IT was. Now what i'm with isn't IT, and what's IT seems weird and stupid to me.

                      Comment


                      • #12
                        Pot da pana la 10000 euro pe o piesa asa cum o vreu eu!
                        Last edited by Carmine; 11-06-2010, 22:37 PM.

                        Comment


                        • #13
                          Domnu daca esti satul de drumuri in jermanica, atunci poate incerci in nederland
                          De la respectivii ....http://www.thegallerybrummen.nl/en_E...ml#car-1707268
                          o buna cunostinta de a mea si-a luat un Triumph TR3 si un Mercedes 280 SL(pagoda) amandoua intr-o stare absolut exceptionala.
                          Asta vara cand ne-am dus am gasit si vro cateva 126 la fel de deosebite care imi faceau si mie cu okiu in toate felurile. Oricum ei au mai multe nu le prezinta chiar pe absolut toate.
                          Si sa spunem ai avea o oarecare sansa sa te inscrii in target dar doar cu achizitia de restul probabil trebuie sa mai strangi.
                          Ex. W126 '83 380SE (300D cobra) saraca era de-a dreptul impaiata
                          Ex. W126 '91 500SE automat( 300D w124-92-94) macinata de imense furii interioare si rugina in aceeasi masura.
                          W126 '86 300SE automat (Reborn)
                          W124 '92 250TD soon on the road

                          Comment


                          • #14
                            Deci clar nu ma mai duc sa caut in afara !Indiferent de tara in care se afla masina!!!Multumesc!

                            POATE FII SI UN W129 !(daca tot nu se mai gasesc 124/126)

                            Comment


                            • #15
                              De actualitate!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF