Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Service - reparatii -diagnoza- mecanica Mercedes in Bucuresti

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Service - reparatii -diagnoza- mecanica Mercedes in Bucuresti

    Dupa cum spune si titlul , pt doritori va pot ajuta cu servicii diagnoza Star si reparatii pe partea mecanica pt orice auto Mercedes.

    IMG_6945.JPG
    Anuntul il postez pt un prieten ,are un garaj, in Bucuresti - locul unde imi intretin masina.


    In general repara orice pe partea mecanica Mercedes - Revizii motor , revizii cutie(5G , 7G , 7G+ , 9G ) , distributii , discuri , placute de frana , amortizoare etc .
    Tester Star pt diagnoza .


    Garantez preturi foarte mici la manopera , piese aftermarket si cele originale OEM vs reprezentanta.

    PS: se repara orice marca , indiferent de anul de fabricatie

    Mesaje pe adresa de email : victor_tact@yahoo.com , promit sa raspund repede , pt manopera , piese sau orice alta intrebare.





  • #2
    Bună ziua colega ,

    Intreb pentru o cunoștință : are autorizație RAR și se oferă factură ?

    Mulțumesc anticipat pentru răspunsuri .

    Cu respect ,
    K

    Comment


    • #3
      Salut .

      Se poate oferi factura doar pt persoana juridica ( firma) din cate stiu .

      Referitor la Rar , nu am idee dar o sa intreb.

      Sunt client de reprezentanta de 10 ani , dar la un moment dat am simitit ca preturile au sarit simtitor in sus la piese ,respectiv ora/manopera si calitatea a scazut progresiv plus aroganta de rigoare .Poti vedea pe topicul meu ( masina mea) cat de pretentios sunt .

      Stiu ca aici imi intretin masina , de aceea garantez pt calitatea serviciilor si mai ales preturile extrem de bune .
      Mecanicul a lucrat in reprezentanta Mercedes, a participat la multe specializari/training-uri in cadrul aceleiasi reprezentante . (Eu de acolo il stiu )

      Au fost multi colegi de pe forum la el si au plecat multumiti .

      PS: Se repara si alte marci nu doar MB.
      ​​​​​​
      Pt oferte de pret la piese - manopera - alte nelamuriri va stau la dispozitie in privat/ email
      Last edited by b97dmt; 06-08-2020, 17:40 PM.

      Comment


      • #4
        Am fost la service-ul recomandat de catre Traian si am constatat cu bucurie ca este foarte bine dotat. Baietii care lucreaza in acest loc sunt pasionati de tot ceea ce inseamna Mercedes Benz, raspund detaliat si cu rabdare oricarei intrebari le este adresata. Tin sa ii multumesc colegului b97dmt si pe aceasta cale pentru recomandare!
        http://www.w204.ro

        Comment


        • #5
          Salut . Locație? Nr telefon ? Am o problema la un E Klasse cu bateria .

          Comment


          • #6
            Salutare!

            Am fost si eu la el, sunt super incantat !

            Lucreaza super ordonat, curat, se descurca atat pe parte mecanica cat si pe electrica si diagnoza.

            Un om de nota 1000!

            Multumesc si lui si domnului Traian care m-a directionat catre el
            Să știi să lupți când vrei să ai.
            Să nu regreți când pierzi sau dai

            Comment


            • #7
              Rux am trimis mesaj.
              Mr.M multumim pt feedback
              AlinMarius multumim pt feedback

              Am mai fost cu un vecin la revizie cu un GLA 4matic diesel .

              S-au efectat schimb ulei motor MB , filtru ulei MB , filtru motorina MB , filtru aer Mann , filtru polen Mann , gresare si curatare plafon panoramic ( cu vaselina speciala MB ) , verificare tren rulare , placute/ discuri , testare Star , resetare filtru aer cu Star si presiune roti . Si ca bonus s-a reparat scutul protectie motor ( era din plastic) , s-a lipit intr-un mod profi . Am mai facut o economie de 500 lei.

              Pret cu manopera, piese in jur de 1100 lei. Proprietarul a fost foarte multumit , avea in masina proforma pt revizie de la tiriac in valoare de 2000 lei si inca 500 de lei pt scut (ei nu repara doar inlocuiesc .....deh reprezentanta )
              Attached Files
              Last edited by b97dmt; 07-02-2020, 17:02 PM.

              Comment


              • #8
                Am fost la Gabi si e super. Știe ce face, calm, simpatic si cu un preț normal in comparație cu nesimtirea din reprezentanta. Am avut de inlocuit toate conductele de lichid frana, in reprezentanta 6700 lei, dintre care 5000 lei doar manopera (spuneau ei ca dau jos tot, motor, cutie, rezervor). Am rezolvat la un pret de 5 ori mai mic in doar o zi. Mulțumesc pentru ajutor b97dmt.

                Comment


                • #9
                  Multumesc pt feedback , ma bucur ca s-a rezovat repede problema .

                  Comment


                  • #10
                    Salut,

                    Trimite-mi și mie te rog frumos detaliile de contact, locație etc

                    Mulțumesc anticipat pentru ajutor.

                    Cu respect,
                    K

                    Comment


                    • #11
                      KMan Salut am trimis mesaj .

                      Comment


                      • #12
                        Am si eu nevoie de contact. Am incercat sa trimit PM dar nu sunt autorizat...

                        Comment


                        • #13
                          Am fost si eu, din nou!

                          Placute, discuri si senzori plus reglaj frane, pret de nerefuzat!

                          117038387_294939135054629_4489126596713389770_n.jpg 117157113_290967148905713_1868445363916507624_n.jpg
                          Să știi să lupți când vrei să ai.
                          Să nu regreți când pierzi sau dai

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Bogdan Luben View Post
                            Am si eu nevoie de contact. Am incercat sa trimit PM dar nu sunt autorizat...
                            Imi poti scrie un email pe victor_tact@yahoo.com cu ce probleme ai la masina si vorbim in privat

                            AlinMarius multumim

                            Comment


                            • #15
                              Se pare ca multi colegi au trecut pragul garajului , desigur daca ar putea sa ne lase si feedback bun\rau nu conteaza .

                              Mai pun si eu cateva poze facute ieri ...se mesterea din greu la 3 masini in acelasi timp .



                              Va astept cu mesaje , intrebari , preturi piese etc. Se repara orice tip - an - marca .


                              gb1a.jpg

                              w221 v6 diesel tampoane motor, cutie , inlocuire bujii

                              w203 inlocuire totala a suspensiei spate

                              w212 scrie in topicul asta : https://www.clubmercedes.ro/forum/di...2-e-250-4matic






                              gb1aaa.jpg






                              gb1ab.jpg


                              Se repara si dubite , ce se vede in spate dat plafon jos in vederea reconditionarii .

                              Se fac si lucrari de tinichigerie


                              gb1.jpg
                              Last edited by b97dmt; 10-23-2020, 16:06 PM.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF