Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Execut schimbare lumina ceasuri bord si consola led smd+ reconditioanare display

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    zi-mi un pret pentru un Mercedes c220 w203
    Tot ce inseamna becuri (leduri) pe el, de asemenea am o navigatie aftermarket 2 din si as vrea si la aia sa schimb ledurile din butoane sa fie la culoarea bordului
    Ma intereseaza durata operatiunii foarte mult, pentru ca daca e sa fac un drum pana la bucuresti, sa nu-l fac degeaba
    PS: m-ar interesa culoarea alba

    Comment


    • #47
      Sa inteleg ca vreti consola+ cesuri bord +restul butoanelor in alb nu?
      Postati niste poze cu bordul si consola ca sa vad cat este de lucru si sa va pot pune un pret. aveti si trapa?

      Comment


      • #48
        Interiorul e cel din poza atasata.
        Navigatia nu e cea din poza, e alta, mai exact asta:


        Nu are trapa masina. Vreau toate ledurile din masina schimbate, doar nu schimb ledurile la consola centrala in alb, si le las la butoanele de pe portiera portocalii, sau oriunde in masina. Vreau absolut tot cu alb.

        Astept pret si durata.
        Multumesc anticipat!
        Attached Files

        Comment


        • #49
          Pretul pentru tot in afara de navigatie este 100E include manopera +leduri tot in alb.
          Pentru navigatie va putem face un pret separat pentru ca acolo sunt niste leduri mici si dureaza mai mult inclusiv costuri mai mari ale ledurilor
          Timp de lucru ~ 7-8 ore.
          Daca sunteti de accord da-ti un telefon si stabilim o zi.Ingreuneaza situatia locatia dvs

          Comment


          • #50
            asa este, pretul mi se pare ok, din pacate navigatia inca nu o am montata si nici macar venita, e pe drum din SUA deci na... probabil va fi dupa sarbatori, lasa-mi te rog un numar de telefon pe privat pentru ca eu voi veni prin bucuresti si voi sta vreo 4 -5 zile sa-mi termin tot ce am de facut la masina si te sun. (asta probabil dupa 1 ianuarie, ca sa am si navigatia)

            Comment


            • #51
              dj_rzn v-am raspuns prin pm


              Numerele de telefon sunt:

              Ioan : 0726240175
              Cosmin: 0767183000

              Punctul de lucru se afla pe sos chitila.

              Comment


              • #52
                Pentru ca am fost intrebati de multe ori daca avem si leduri pentru plafoniera si pozitie , raspunsul fiind nu , i-am indrumat spre oameni care se ocupa cu asa ceva, dar mai nou am reusit sa aducem cateva modele de leduri toate cu smd avand un unghi mare de iluminare si o putere foarte mare la un consum mai mic decat becurile cu filament.Speram ca pe viitor sa marim numarul de modele de leduri.

                Momentan avem
                Leduri plafoniera festoon 36mm/6 smd - 20ron/bucata









                Lumina este alba desi in poza pare putin albastruie dar este din cauza aparatului foto iar ele lumineaza o ideea mai tare,in poza fiind alimentate la o sursa de 8v , ele fiind de 12v

                Leduri plafoniera festoon 39mm/9 smd - 25ron/bucata


                O sa mai urc poze cu acest model.Lumineaza mai puternic ca si cel de 36mm avand in plus 2 smd.

                Leduri pozitie T10 5 smd lumina alba- 40ron/setul






                Urmeaza in scurt timp sa aducem anulatoare de eroare pentru ledurile de pozitie la masinile care dau aceasta eroare si becuri cu led pentru semanlizare , marsalier si stop frana.

                Comment


                • #53
                  Craciun Fericit si un An Nou plin de realizari!

                  Comment


                  • #54
                    Mercedes W140 S320LWB

                    Salut!

                    Masina este un Mercedes S320LWB, caroseria W140. Masina este prezentata in link-ul urmator :

                    Ma intereseaza schimbarea luminii peste tot in lumina alba, plus adaugare lumina ambientala. Masina este fotografiata din foarte multe unghiuri si cred ca este suficient sa iti faci o idee despre volumul de lucru. Ma intereseaza pretul si in cit timp se face lucrarea.

                    Cu respect,

                    W140 S320LWB
                    "Nimic nu este mai scump ... DE INTRETINUT, decat un Mercedes ieftin"

                    http://www.clubmercedes.ro/w140-t5810.html
                    http://www.clubmercedes.ro/w126-t5806.html

                    Comment


                    • #55
                      Ai si leduri care sa nu de-a eroare sau ai ce sa le faci ca eu am incercat si imi palpaie lumina, masina fiind W211 E-klasse

                      Comment


                      • #56
                        salut. am si eu un w210 si am incerkt sa ii repar displayul de la temperatura exterioara. dar mai mult l-am strikt ... i-am scurtat folia kre face legatura intre display si bord. crezi k se mai poate rezolva chestia asta... si kt m-ar costa.
                        vreau sa skimb si becurile din interior cu leduri... asta am vazut pretul... stima.

                        Comment


                        • #57
                          Salut,
                          1. Arunca, te rog, un ochi la problema mea: http://www.clubmercedes.ro/comenzi-v...=comenzi+volan si spune-mi daca o rezolvi (inclusiv schimbat lumina playerului ca la tine);
                          2. Cand pot veni pentru lumina ambientala?
                          Multumesc.
                          https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

                          Comment


                          • #58
                            leduri bord

                            Originally posted by aviatorul View Post
                            Pentru ca am fost intrebati de multe ori daca avem si leduri pentru plafoniera si pozitie , raspunsul fiind nu , i-am indrumat spre oameni care se ocupa cu asa ceva, dar mai nou am reusit sa aducem cateva modele de leduri toate cu smd avand un unghi mare de iluminare si o putere foarte mare la un consum mai mic decat becurile cu filament.Speram ca pe viitor sa marim numarul de modele de leduri.

                            Momentan avem
                            Leduri plafoniera festoon 36mm/6 smd - 20ron/bucata









                            Lumina este alba desi in poza pare putin albastruie dar este din cauza aparatului foto iar ele lumineaza o ideea mai tare,in poza fiind alimentate la o sursa de 8v , ele fiind de 12v

                            Leduri plafoniera festoon 39mm/9 smd - 25ron/bucata


                            O sa mai urc poze cu acest model.Lumineaza mai puternic ca si cel de 36mm avand in plus 2 smd.

                            Leduri pozitie T10 5 smd lumina alba- 40ron/setul






                            Urmeaza in scurt timp sa aducem anulatoare de eroare pentru ledurile de pozitie la masinile care dau aceasta eroare si becuri cu led pentru semanlizare , marsalier si stop frana.
                            buna ledurile astea nu dau erori?

                            Comment


                            • #59
                              Dupa o scurta pauza ne facem din nou prezenta pe forum cu scuzele de rigoare tuturor carora nu l-am raspuns urmand sa le raspundem pe rand .
                              Cu cei care ne-au sunat am discutat la telefon si imdeiat ce timpul este unul fovorabil ne apucam de treaba, pt ca unele lucrari necesita mai mult spatiu ele ne putand fi facute in garaj se fac in curte.

                              Pentru floringi Stocul actual la leduri este 0 .Saptamana care vine urmeaza sa soseasca un colet cu leduri.Legat de eroare ele dau eroare cele de poziti dau, tocmai pt asta avem niste anulatoare , foarte usor de montat , fara a fi nevoie sa ciupiti firul , pur si simplu se mufeaza in mufa originala a masini, in celalat capat fiind o alta mufa in care se baga pozitia.Este ultima generatie de anulatoare.La plafoniera nu da eroare.imediat ce ajunge comanda vom posta poze cu porodusele si preturile pt fiecare

                              Comment


                              • #60
                                Revin: lumina ambientala w210 (doar fata/sub bord, nu si sub scaune) - cat dureaza, cat costa, cand pot veni la voi?
                                Multumesc.
                                https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF