Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Execut schimbare lumina ceasuri bord si consola led smd+ reconditioanare display

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by cutaresku View Post
    Salut,
    1. Arunca, te rog, un ochi la problema mea: http://www.clubmercedes.ro/comenzi-v...=comenzi+volan si spune-mi daca o rezolvi (inclusiv schimbat lumina playerului ca la tine);
    2. Cand pot veni pentru lumina ambientala?
    Multumesc.
    salut
    1. Din ce ma inteles eu dvs a-ti cumparat playerul cu lumina defecta.Daca defectiunea tine de leduri ,cea ce este foarte probabil se poate rezolva si chiar si schimbarea lor cu unele in alta culoare cum este cel in poza.Schimbarea pote fi vazuta live pe masina colegului care are si el tot audio 10 si am facut si la el aceasta schimbare.Nu functioneaza nici un led?

    2. Lumina ambientala se poate face ,dvs va hotarati in privinta culorii, timpul de lucru este de ~3ore.
    Pt w210 pretul este 130ron pret ce include cablarea si ledurile.
    Daca sunteti interesat va asteptam cu un telefon si stabilim o zi.numai bine

    Comment


    • #62
      Originally posted by uniku84 View Post
      salut. am si eu un w210 si am incerkt sa ii repar displayul de la temperatura exterioara. dar mai mult l-am strikt ... i-am scurtat folia kre face legatura intre display si bord. crezi k se mai poate rezolva chestia asta... si kt m-ar costa.
      vreau sa skimb si becurile din interior cu leduri... asta am vazut pretul... stima.
      Se poate face , acum depinde cat de mult a-ti scurtat dvs acea folie, daca este doar putin se poate face. pretul este de 100ron. puteti trece sa vedem situatia.
      Legat de leduri dupa cum am mai spus urmeaza sa aduc saptamana care vine. voi posta poze si preturi.numai bine

      Comment


      • #63
        Originally posted by al3x82 View Post
        Ai si leduri care sa nu de-a eroare sau ai ce sa le faci ca eu am incercat si imi palpaie lumina, masina fiind W211 E-klasse


        Va referiti la cele de pozitii, daca da se poate rezolva cu eroarea.o sa postez pe forum cea ce primesc in noua comanda.numai bine

        Comment


        • #64
          Originally posted by cutaresku View Post
          Revin: lumina ambientala w210 (doar fata/sub bord, nu si sub scaune) - cat dureaza, cat costa, cand pot veni la voi?
          Multumesc.

          V-am raspuns pe pag urmatoare.
          Doar pt locurile din fata 80lei timp ~2 ore

          Comment


          • #65
            Multumesc, acum am vazut raspunsul. Cred ca lumina tine de pinii cu comenzile pe volan, n-am mai sapat pentru ca vreau sa-mi iau Comand.
            On topic, sun si vin in cursul saptamanii viitoare pentru lumina ambientala.
            https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

            Comment


            • #66
              ce culoare v-ar interesa sa fie lumina ambiantala?

              Comment


              • #67
                Hmmm, nu stiu, ce-o fi. Alba gasim?
                PS: foloseste pers a 2-a singular, n-am decat treij de ani si nu-s nici fro personalitate.
                https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

                Comment


                • #68
                  Originally posted by cutaresku View Post
                  Hmmm, nu stiu, ce-o fi. Alba gasim?
                  PS: foloseste pers a 2-a singular, n-am decat treij de ani si nu-s nici fro personalitate.
                  Momentan avem doar rosu pe stock dar nu e problema se aduce in 2maxim 3 zile si pe alb.Si eu iti sugerez sa pui tot alb pt ca daca pe viitoar te gandesti sa pui leduri in interior se vor asorta perfect.Daca est interesat lasa-ne nr tau pe privat si te sunam cand avem si pe alb si stabilim o zi.cand le montam.salut

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by aviatorul View Post
                    Momentan avem doar rosu pe stock dar nu e problema se aduce in 2maxim 3 zile si pe alb.Si eu iti sugerez sa pui tot alb pt ca daca pe viitoar te gandesti sa pui leduri in interior se vor asorta perfect.Daca est interesat lasa-ne nr tau pe privat si te sunam cand avem si pe alb si stabilim o zi.cand le montam.salut
                    Va putem monta lumina ambientala de culoare alba au sosit ledurile necesare.Asteptam un telefon ca sa stabilim o zi pt a le monta.numai bine

                    Comment


                    • #70
                      Au sosit si ledurile

                      1. Led T10 pt pozitie sau plafoniera cu 5smd cu 3 cipuri fiecare, lumina alb xenon

                      pret 45ron setul sau 25ron bucata

                      2. Led T10 pt pozitie 1 smd cu 2cipuri 1w si cu radiator culoare alb xenon

                      pret 25ron setul

                      3. Anulatoare erori FARA A CIUPI FIRUL!!!

                      pret 45ron setul
                      Attached Files

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by aviatorul View Post
                        Va putem monta lumina ambientala de culoare alba au sosit ledurile necesare.Asteptam un telefon ca sa stabilim o zi pt a le monta.numai bine
                        Buna ziua/seara!

                        As fi interesat de o schimbare de genul si la masina mea (c220 w203 din 2001).
                        Nelamuririle mele sunt urmatoarele si va rog sa ma ajutati daca puteti:
                        -exista un potentiometru care regleaza intensitatea luminii de bord, in cazul in care se schimba ledurile, acesta mai functioneaza ?
                        -nu apar erori la sistemul CAN-bus al masinii din pricina noilor leduri?
                        -ledurile de la schimbatorul de vieze se pot schimba?
                        -aveti leduri de culoare alb-albastruie sau alb-violet?
                        -nu in ultimul rand un pret estimativ pentru schimbarea ledurilor la plansa de bord, consola centrala, casetofon (original) ,comenzile de la plafoniera si cele de la maneta schimbatorului de viteza. Atasez poze cu modelul de bord.
                        Multumesc!
                        P.S. Sunt din Oradea, dar fac un drum de Bucuresti la nevoie!
                        Attached Files
                        C220 CDI, W203, Automata

                        Comment


                        • #72
                          Originally posted by 84FIT View Post
                          Buna ziua/seara!

                          As fi interesat de o schimbare de genul si la masina mea (c220 w203 din 2001).
                          Nelamuririle mele sunt urmatoarele si va rog sa ma ajutati daca puteti:
                          -exista un potentiometru care regleaza intensitatea luminii de bord, in cazul in care se schimba ledurile, acesta mai functioneaza ?
                          -nu apar erori la sistemul CAN-bus al masinii din pricina noilor leduri?
                          -ledurile de la schimbatorul de vieze se pot schimba?
                          -aveti leduri de culoare alb-albastruie sau alb-violet?
                          -nu in ultimul rand un pret estimativ pentru schimbarea ledurilor la plansa de bord, consola centrala, casetofon (original) ,comenzile de la plafoniera si cele de la maneta schimbatorului de viteza. Atasez poze cu modelul de bord.
                          Multumesc!
                          P.S. Sunt din Oradea, dar fac un drum de Bucuresti la nevoie!
                          Nu s-au atasat pozele, asa ca fac inca un post.
                          Attached Files
                          C220 CDI, W203, Automata

                          Comment


                          • #73
                            Originally posted by decibel
                            Va salut, sunt interesat daca pentru un vito w 638 2002 puteti face treburile cu bordul si lumina de ambient pentru locurile din fata si cele 3 usi + haionul daca e cazul si cat ma costa distractia
                            salut. Nu am intels prea bine ce doriti sa facem.

                            Va intereseaza lumina de la ceasurile de bord doar ele sau si consola.
                            Legat de lumina ambientala doriti pt locurile din fata sub bord si sa inteleg ca masina era pt transport de persoane deci aveti inca 2 randuri de scaune si doriti si la aceastea lumina ambientala?

                            Puneti niste poze cu bordul si consola sa vedem volumul de lucru dar si locurile unde vreti lumina ambientala.

                            Comment


                            • #74
                              Originally posted by 84FIT View Post
                              Buna ziua/seara!

                              As fi interesat de o schimbare de genul si la masina mea (c220 w203 din 2001).
                              Nelamuririle mele sunt urmatoarele si va rog sa ma ajutati daca puteti:
                              -exista un potentiometru care regleaza intensitatea luminii de bord, in cazul in care se schimba ledurile, acesta mai functioneaza ?
                              -nu apar erori la sistemul CAN-bus al masinii din pricina noilor leduri?
                              -ledurile de la schimbatorul de vieze se pot schimba?
                              -aveti leduri de culoare alb-albastruie sau alb-violet?
                              -nu in ultimul rand un pret estimativ pentru schimbarea ledurilor la plansa de bord, consola centrala, casetofon (original) ,comenzile de la plafoniera si cele de la maneta schimbatorului de viteza. Atasez poze cu modelul de bord.
                              Multumesc!
                              P.S. Sunt din Oradea, dar fac un drum de Bucuresti la nevoie!

                              1. Da,acel potentiomentru va functiona si cu ledurile montate de noi. La toate masinile care am schimbat acel potentiometru functioneaza

                              2.Nu apare nici o eroare doarece ledurile sunt la fel ca si cele originale dar au alta culoare,dvs aveti leduri smd la cesurile de bord .

                              3.In principiu da se pot schimba

                              4. nu inteleg aici ce va interseaza.Ledurile sunt albe rece nu bat spre albastru sau violet.

                              5. legat de pret v-am raspun pe pm



                              Pt orice alte nelamuri va asteptam aici sau la telefon.

                              Comment


                              • #75
                                Originally posted by aviatorul View Post
                                1. Da,acel potentiomentru va functiona si cu ledurile montate de noi. La toate masinile care am schimbat acel potentiometru functioneaza

                                2.Nu apare nici o eroare doarece ledurile sunt la fel ca si cele originale dar au alta culoare,dvs aveti leduri smd la cesurile de bord .

                                3.In principiu da se pot schimba

                                4. nu inteleg aici ce va interseaza.Ledurile sunt albe rece nu bat spre albastru sau violet.

                                5. legat de pret v-am raspun pe pm



                                Pt orice alte nelamuri va asteptam aici sau la telefon.

                                Multumesc pentru raspunsurile furnizate.
                                Urmeaza sa vad cand voi reusi sa-mi programez un drum de Bucuresti, oricum va voi contacta telefonic inainte cu cateva zile.
                                Va multumesc!
                                C220 CDI, W203, Automata

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF