Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Execut schimbare lumina ceasuri bord si consola led smd+ reconditioanare display

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Salut la un w168 din 2000 cat m-ar costa ledurile din bord si computeru acela mic de bord care il are?

    Comment


    • #92
      Salut.Se poate schimba lumina din bord la un Mercedes W123(cobra)? astept raspuns

      Comment


      • #93
        Salut

        As vrea sa stiu si eu cat ma costa schimbarea tuturor luminilor dupa acest bord(inclusiv ceasuri de bord) inclusiv lumina de la climatronic.
        Cat dureaza toata lucrarea?
        Am atasat o poza cu bordul.
        Attached Files
        Fosta: MB W202 C180 Elegance 1994
        Actuala: MB W203 C200 Kompressor Avantgarde 2002

        Comment


        • #94
          Originally posted by zidane View Post
          pt a transforma luminile de la ceasuri de bord plus luminile de la consola in albastru la un w124 cat ar costa? multumesc anticipat
          Tot pt un 124 as vrea si eu o oferta de pret te rog.
          Sorin Priboi, aproape pieton ....
          Tel 0766/24 83 24
          __________________________________________________ __________________________________________________ __
          Daca stii sa vezi ceva bun in fiecare om, aproape toti vor sfarsi prin a vedea ceva bun si in tine. -Ben Carson

          Comment


          • #95
            Salut! Pentru un c180 w202, se poate conecta displayul pentru temperatura in clusterul cu ceasuri daca masina nu a avut din fabrica nici senzor de temperatura si nici display? Aveti asa ceva?...se poate face rost?
            Multumesc
            C180, Esprit, 95

            Comment


            • #96
              Originally posted by aviatorul View Post
              pozele sunt de la lucrarea w210 iar pretul a fost de 100E cu (pret ce include manopera +materiale)

              Pentru alt tip de masina pretul poate sa mai scada sau sa mai creasca in functie de ce e de facut.
              Frate, eu am o problema! Toate becurile din bord sunt arse, si ecranele alea 2 mici cu temp si time nu imi afiseaza nimic. Lumineaza, ca si cum ar primi curent dar nu indica nimic. As dori sa stiu daca se poate monta becurile inapoi in bord, pe culoare alb neon sau xenon ( sa fie alb asta ma intereseaza), si ecranele reparate. In cat timp ai putea sa executi aceasta lucrare, cat o sa ma coste, si eventual, cum facem cu banii si trimisul, primitul bordului. Astept un rasp!
              Mentionez ca am MB w210 an 2000/08 tiptronic
              Multumesc!

              Comment


              • #97
                Leduri bord W203 2001

                Buna ziua, m-ar interesa daca se pot schimba ledurile ceasurilor si display-ului impreuna cu cele din bord la un C klasse din 2001, ca sa nu mai am lumina aceea galbena. Masina nu are trapa. Atasez si o poza.Sa imi spuneti si un pret daca se poate. Multumesc
                Attached Files

                Comment


                • #98
                  la un w140 ce putem face in bord? pret

                  Comment


                  • #99
                    salut

                    mai e valabil anuntul ?

                    Comment


                    • Pare o problema minora dar nu ma descurc si as dori ajutorul vostru.
                      Masina in cauza este un CLK din 2004.
                      Problema este urmatoarea in bord imi arata ca trebuie sa schimb becu stanga de la nr de inmatriculare si am zis ca daca tot il schimb sa pun leduri si stanga si dreapta(Logic).Faza e ca dupa achizitionare si montare merge doar cel din dreapta.Am citit pe cutie si se poate sa fie o problema de polaritate si imi recomanda sa il scot si sa il introduc invers.(Am facut asta si nu a mers)
                      Dupa tot pe cutie spune ca datorita consumului foarte mic de putere pe care un LED il are este posibil ca unele masini cu sistem electric computerizat sa nu il detecteze chiar daca el este perfect instalat.(Bun dar de ce merge cel din dreapta?)
                      Mai este o chestie...Cand pun becul original in stanga unde am avut initial problema...functioneaza...dar nu pot sta cu dreapta led si stanga lumina galbena....X(
                      Deci ce fac?Becul l-am testat functioneaza nu este ars.
                      Precizez ca ledul este achizitionat de la NORAUTO si se numeste:"LEDs Festoon Lamp ULTRA BRIGHT 13x36mm 12V."

                      Comment


                      • Buna.Masina MB w203, c220, 2002. Ma intereseaza si pe mine un pret, schimbarea tuturor ledurilor din bord si cele ambientale (doar in fata, masina fara trapa), cred ca as dorii o lumina alba, sau albastru cu rosu. bordul este exact ca al lui "roby74" (5 postari mai sus), si de asemenea m`ar interesa si un timp estimativ. multumesc mult!!! astept raspuns

                        Comment


                        • Probleme LCD bord W208

                          Salut,

                          Am si eu o pb cu LCD-urile de pe un CLK200, temperatura si ceasul nu mai afiseaza corect.Ma poate ajuta si pe mine cineva cu o reparatie? Sunt din Timisoara.

                          Mersi

                          Comment


                          • Schimbare lumini bord + ambientale

                            Ziua buna !

                            Aviatorul nostru mai lucreaza...si daca DA un update la numerele de contact se poate ??

                            Multumesc...tot un aviator !
                            ML270 CDI 2004

                            Comment


                            • Buna ziua. Pentru W211 2005, cat costa reparatia luminilor la bord ? Mai exact partea care ilumineaza cifrele (vitezometru, turometru, ceas analogic) este foarte slaba. Se poate remedia ? Multumesc

                              Comment


                              • Salut am si eu o intrebare am un mercedes w203 220 cdi manual din 2001 elegance si vreau sa ai pun bord de avangarde se poate?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF