Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Proiectul pentru Membrii Clubmercedes (faruri,lampi.etc)

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Proiectul pentru Membrii Clubmercedes (faruri,lampi.etc)

    Avand in vedere ca am fost tras de urechi sa nu postez aiurea , aduc la cunostinta membrilor , ca, in urma multor solicitari in a aduce piese/accesorii pt. babicile noastre nemuritoare am inceput un proiect de tip voluntar intitulat de mine " Mercedes Benz Universe shop ".
    Proiectul urmeaza tipologia unui magazin virtual singura "schema" fiind faptul ca nu se percepe adaos comercial. (pretul neamtului fiind pretul final).

    Clasele pt care se aduc piese/accesorii sunt : w124 , w126 , w140 , w201 (in curand) , w202 , w203 , w210 , w220 , w463 .

    Proiectul se intituleaza "www.mbuniverse.ro.hn "

    Voi incerca sa fac o lista directa de preturi pt a o posta aici cum mi s-a sugerat de catre admini. .

    Rog daca un moderator (daca e amabil) sa faca sticky topicul, daca se poate, daca nu , nu e problema.

    Multumesc anticipat !
    Toate bune !

    S-au adaugat accesorii noi :
    ---> w220
    ** finale esapament
    ** set lampi spate led - 151E (cu aprox 45euro mai ieftin decat pe toate siteurile din RO )
    ** grila cu emblema 98E
    ** faruri cu dayline pt. cele cu xenon original (de fabrica)

    ---> w201
    ** faruri diverse modele
    ** lampi spate clare
    ** bara fata noua.. scumpa.. 163 euro

    ---> w203
    ** faruri clare ( cu / fara lupa pentru modele fara xenon de fabrica )
    ** lampi clare ( cu led )
    ** bara fata completa amg look
    ** grile avantgarde (cu/fara emblema )

    ---> w124
    ** bandouri cromate pentru aripi
    ** faruri clare (divers modele )
    ** lampi spate clare
    ** grile avantgarde ( cu / fara emblema )

    ---> w163
    ** grila w164 look
    ** faruri cu dayline / cu angeleyes / cu lupa simple clare

    ETC

    . www.mbuniverse.ro.hn


    Contact: 1.Mail sau PM

    hannymax2002@yahoo.com / mbuniverseshop@gmail.com
    (cum va e mai comod )

    2. Tel. 0751 694 493 (orange) / 0788 265 323 (cosmote)
    ( precizati in leg. cu mercedes-ul ... )

    3. Formular de contract pe site ( sectiunea " cum comand " )


    Pt. orice intrebari referitoare la accesorii va rog sa precizati , indiferent de forma de contact pe care o veti folosi , urmatoarele :
    = Modelul masinii (W???)
    = Anul de fab. (preferabil si luna daca o stiti ) cu sau fara facelift
    = In cazul farurilor - daca masina in discutie are sau nu faruri cu xenon de fabrica

    Ofer si cer seriozitate !
    Multumesc!

    Valabil pentru membrii de pe forum.
    Toate bune!

    hannymax
    Last edited by Carmine; 04-05-2011, 20:07 PM.
    pasiunea NU cunoaste limite !
    My project - click! MBUNIVERSE

  • #2
    Salut,

    La w210 facelift (2001), sunt curios daca s-ar gasi ceva faruri care să păstreze reglajul sus-jos (care se face automat - maşina având xenon din fabrică).

    Mersi! Multă baftă cu magazinul!
    Last edited by Luxian; 04-03-2011, 23:03 PM.
    ...

    Comment


    • #3
      Salut!
      Am avut chiar saptamana trecuta de-a face cu problema ridicata de tine( o pers. cauta faruri clare pt xenon de farbica mai ieftin , unul original sau set spunandu-mi ca la magazin e undeva la 25 de milioane) . Cu parere de rau te anunt ca producatorii (dectane, depo , etc) inca nu au scos variante pentru cele cu xenon de fabrica ( asa mi-au transmis cei cu care colaborez din Germania ). Mi-am stors creierii sa incerc sa gasesc o solutie romaneasca de adaptare. Solutii de alimentare ( de adaptare ) al becului h7 ar fi (instalatia masinii) , insa problema cantarului care le ridica si coboara automat in functie de cat e de incarcata masina sau daca se afla in rampa, nu prea are rezolvare momentan.
      Pana in prezent am gasit faruri clare cu dayline pentru w220 insa pretul ustura ( 465Euro / set ) care se potrivesc direct pentru cele cu xenon de fabrica.(cu bec D2S/D2R ) si care implicit se "pupa" cu sistemul automat de care vorbesti.
      Ramane inca in asteptare , voi mai trimite niste mail-uri, insa sansele tind din pacate spre 0.
      Te voi tine la curent cu ceea ce aflu , din detalii vad ca detii un w210 cu xenon de fabrica.
      Toate bune!

      La adaptare romaneasca ma refeream la montaj faruri cu h7/ h7 (cele cu lupa DEPO ) si facut downgrade de la xenon de fabrica la halogen si pus becuri xenon aftermarket h7 pe ballasturile masinii la faza scurta. . Insa parea reglajului e durerea mare...

      -->W140
      - Volan piele & insertii lemn (anii 91-94 ) - 362 Euro
      - bara fata ( 91-94 ) - 183 Euro (nu include bandourile si elem. crom)
      - bara fata (94-98 ) - 188 Euro (nu include bandourile si elem. crom)
      - carcasa oglinda completa ( fara sticla ) - 46 Euro / buc.
      - maneta schimbator lemn artar + piele - 61 Euro /buc.
      - maneta schimbator SPORT piele + lemn + aluminiu - 70Euro /buc.

      -->W202
      - Maneta schimbator cutie auto. lemn artar cu piele - 61 Euro / buc.
      - Maneta schimbator cutie auto. lemn aluminiu piele - 70 Euro / buc.
      - set elemente crom pt. margini portiere (6bucati 4 portiere fata / 2 portiere spate ) - 65 Euro /set

      -->W210
      -bandou crom (otel inoxidabil) maner portbagaj - 46 Euro / buc.

      Poze produse pe site ( nu mai incarc aici sv-ul)

      www.mbuniverse.ro.hn

      In curand :
      -->Finale esapament w211.
      Last edited by Carmine; 04-05-2011, 20:07 PM.
      pasiunea NU cunoaste limite !
      My project - click! MBUNIVERSE

      Comment


      • #4
        Spune-mi te rog frumos daca poti, si la ce bani, se poate aduce o grila pentru capota , modelul "Avantgarde" pentru W202 .

        Multumesc !

        Claudiu,
        0741.096.812
        W202..C 200, 100Kw,benzinar din `95
        http://www.clubmercedes.ro/my-w202-c...51.html?t=8551

        Comment


        • #5
          Salut! Am adus grila si pt sebi rusu prietenul tau din Iasi . Pretul este 76Euro ( cu tot cu rama ) pe site este trecut 70 dar am luat pretul de la cea fara rama. ( my bad ) Trec adresa ta direct in caz ca te hotarasti ca sa nu mai platesti curier Iasi- unde stai tu , si vine cu cargusul ( corespondentul DHL )
          Toate bune!

          ps. Cand te hotarasti dai un semn... si am vazut ca iti lasi peste tot nr. de tel. vezi ca nu te suna nimeni
          pasiunea NU cunoaste limite !
          My project - click! MBUNIVERSE

          Comment


          • #6
            Eu nu as avea nevoie neaparat de rama, pentru ca rama mea este in stare buna, sa inteleg ca doar masca, fara rama este 70 euro.

            Multumesc,

            Daca ma hotaresc, stiu unde te gasesc !

            O seara placuta !

            PS : Imi las numarul de telefon, pentru ca cel caruia ii cer ceva sa ma poata gasi mai usor,daca e nevoie,
            W202..C 200, 100Kw,benzinar din `95
            http://www.clubmercedes.ro/my-w202-c...51.html?t=8551

            Comment


            • #7
              Grila w202

              Da Mare Alb, chiar 68Euro fara rama, pana la tine la usa.
              Asa arata fara rama: Si asa cu rama :

              Toate bune!
              Attached Files
              Last edited by hannymax; 04-05-2011, 17:43 PM.
              pasiunea NU cunoaste limite !
              My project - click! MBUNIVERSE

              Comment


              • #8
                M-ar interesa un bandou ca si cel din poza,W210 break 2001.
                Attached Files

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Black xs View Post
                  M-ar interesa un bandou ca si cel din poza,W210 break 2001.
                  Pe lista vad ca am doar pt limuzina w210 nu si S210 ( varianta break ). Dau un mail si iti spun maine cat ajunge.
                  In principiu tot cam 46 euro ca si pentru cea sedan ar trebui sa fie. Sa-mi spui te rog si anul de fab. (detalii in genul facelift etc)
                  Toate bune!

                  Originally posted by Black xs View Post
                  M-ar interesa un bandou ca si cel din poza,W210 break 2001.
                  Update:
                  Unul din cei 2 colaboratori mi-a raspuns deja - e 58 Euro ( din otel inoxidabil cu banda 3M adeziva )
                  Astept si de la celalalt care are preturi mai mici putin.
                  Last edited by Carmine; 04-05-2011, 20:08 PM.
                  pasiunea NU cunoaste limite !
                  My project - click! MBUNIVERSE

                  Comment


                  • #10
                    Buna seara

                    Am achizionat cu ajutorul colegului Hanymax grila tip Avantgarde si semnalizari clare pentru babornita de W202 din dotare.Nu pot sa exprim feedback-ul colegilor de munca....tuturor le-a placut. Bineinteles si babornita are prestanta ei intr-o parcare plina de plastice VW,Reanult etc. si cu an de fabricatie peste 2003. Il recomand pe caldura pe colegul nostru pentru cei interesati si seriosi.
                    O noua rugaminte le hanymax...un pic mai sus un coleg cere pentru w210 un suport de inox pentru partea din spate. Vorbesc de acel ornament care are in interior lampile pt numar. Vreau si eu dar pt w202 si sa fie din inox.
                    Multumesc inca o data.
                    Attached Files
                    Last edited by Carmine; 04-05-2011, 20:21 PM.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by hannymax View Post
                      Pe lista vad ca am doar pt limuzina w210 nu si S210 ( varianta break ). Dau un mail si iti spun maine cat ajunge.
                      In principiu tot cam 46 euro ca si pentru cea sedan ar trebui sa fie. Sa-mi spui te rog si anul de fab. (detalii in genul facelift etc)
                      Toate bune!



                      Update:
                      Unul din cei 2 colaboratori mi-a raspuns deja - e 58 Euro ( din otel inoxidabil cu banda 3M adeziva )
                      Astept si de la celalalt care are preturi mai mici putin.
                      Deci de fapt e o fasie de otel cu banda adeziva care se lipeste pe actualul bandou al masinii?Nu il inlocuieste? S210 E 220 CDI facelift '99-02'

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Black xs View Post
                        Deci de fapt e o fasie de otel cu banda adeziva care se lipeste pe actualul bandou al masinii?Nu il inlocuieste? S210 E 220 CDI facelift '99-02'
                        Din cum pare... as spune ca da.. oricum e o caruta de bani pentru " ceea ce face " ( vezi foto).

                        P.S Ca o completare.. nemtii astia sunt maxim de chitrosi .. le-am propus sa imi faca o oferta de reseller , adica sa lase la pret pt a le vinde aici (ca sa ne bucuram cu totii de preturi bune! ) ... le-am spus ca nu vreau facturi ... etc.. si nimic! Tin de pret cu dintii ( Au lasat 7% din pret cu conditia sa cumpar minim 40buc per transport ... ce iei pe mere dai pe pere, ca se umfla transportul si tot acolo ajungi).
                        Am cautat sa le aduc din China/Taiwan direct...si. ..surpriza! Taxele vamale te usuca!.. Ca asa face statul Roman... si la un calcul simplu ajung produsele mai scumpe decat in Germanica daca le aduci direct de la aia cu ochii de razatoare' . O alta solutie ar fi sa facem "import" cu Posta Romana... adica sa astepti cate 2-3 sapt. pt fiecare comanda , dar bate la ochi; cine primeste un bax cu triple/faruri "cadou" .. o data la 2 sapt?

                        Scuze pentru offtopic....
                        Toate bune!
                        Attached Files
                        Last edited by hannymax; 04-06-2011, 00:35 AM.
                        pasiunea NU cunoaste limite !
                        My project - click! MBUNIVERSE

                        Comment


                        • #13
                          E aiurea asa cu banda ...multumesc pentru lamurire!

                          Comment


                          • #14
                            Pentru un w203 berlin portbagaju cu tot cu lampa de pe mijloc, la ce pret este? Nu ma intereseaza culoarea, doar sa nu fie ruginit.

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Emilliano View Post
                              Pentru un w203 berlin portbagaju cu tot cu lampa de pe mijloc, la ce pret este? Nu ma intereseaza culoarea, doar sa nu fie ruginit.
                              Emi draga, slabe sanse sa gasesc ceva la pret uman , cred ca in dezmembrari ai mai multe sanse sa gasesti .. si mult mai ieftin , dar nu mi-ai spus exact ce vrei... capacul la portbagaj cu totul? Sau doar partea de deasupra nr.-ului de inmatriculare ?

                              Capacul la portbagaj simplu SH , neruginit (dar atins!!) ajunge 90Euro ... fara elementul de crom de la nr/ lampa si chenarul de plastic ! ( fara transport Germania- Usa ta )
                              Last edited by hannymax; 04-07-2011, 20:58 PM.
                              pasiunea NU cunoaste limite !
                              My project - click! MBUNIVERSE

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF