Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Capota si grila de SEC pentru 190! Anyone??

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Capota si grila de SEC pentru 190! Anyone??

    Salutare! Sunt nou pe forumul mercedes si detin de 12 ani un Mercedes 190 D pe care nu o sa-l vand niciodata ceva de genu "masina de suflet".
    Am cautat cu mare interes in posturile deja existente cateva informatii despre modelul de capota "sec" montat pe 190-ul clasic si nu prea am gasit nimic.
    Sunt foarte interesat sa cumpar o astfel de capota! Luna trecuta pe olx vindea un tip din Buzau o capota dinasta impreuna cu grila in perfecta stare pe mai nimica... S-a vandut ca painea calda! Cred ca multi ca mine cauta
    Oricum astept un sfat de la cine cunoaste cate ceva despre subiect!

    O zi buna!
    Mercedes W108 S250
    Mercedes W107 SL450
    Mercedes W166 250 D
    Mercedes W201 190 D
    Mercedes W201 190 E
    Mercedes SMART 0.6

  • #2
    Personal, si cred ca si altii pe langa mine de pe forum nu suntem mari sustinatori ai acelei modificari atat pe W124 cat si pe W190.
    Sigur acum gusturile fiecaruia ii apartin si atunci ca si o idee, cred ca e-bay-ul e cea mai apropiata sursa .
    E220 cdi W210, 2001

    E320 W210, 1997
    C180 W202, 1994
    W123 200D, 1978 cu inima de W124


    Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

    Comment


    • #3
      Originally posted by adidc View Post
      e-bay-ul e cea mai apropiata sursa
      Aşa este, dar piesa e foarte rară, şi se cer scoruri astronomice. La ora actuală ştiu doar de o singură ofertă pe eibei: http://www.ebay.com/itm/BUBBLECAR-Me...34210c&vxp=mtr , care este fără grilă, iar la grilă e altă poveste http://www.ebay.com/itm/Mercedes-W12...item3a9c44c817
      Era una de vânzare acu' 1 an şi ceva, prin Zalău (pe mine mă interesa bara cu faruri de ceaţă), dar a dispărut (nici eu n-am mai prins bara) ...
      Lord W126 500SE -> 2.5D
      Lady W123 230C -> 240D
      W124 -> 200D
      W208 CLK200 -> 2.0

      W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
      Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
      Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

      Comment


      • #4
        Am eu grila de sec perfecta...costa 100Euro.

        Comment


        • #5
          Daca faci o oferta buna , am eu si capota si grila.

          Capota este cea argintie.
          Nu-i lasa pe altii sa-ti faca rau,fa-ti singur!

          Comment


          • #6
            Eu aveam de gand sa modific o berlina w 126 ,cu fata de SEC , de aceea am cumparat capota cu grila, faruri, semnalizatoare si aripi dar deocamdata sunt bagat pana peste cap in reconditionarea SEC- urilor mele.
            Attached Files
            Nu-i lasa pe altii sa-ti faca rau,fa-ti singur!

            Comment


            • #7
              Salut Cip!!! Multumesc in primul rand pentru interes. Marfa este a ta, asa ca astept un pret informativ de la tine! Capota acum este de sec? Trebuie sa o tai, sa o modific... ma doare sufletul sa pun flexul pe ea tocmai de aceea cautam una deja facuta pentru w201.
              In orice caz astept sa imi dai un pret! Pret bun! Pentru amandoi
              O seara buna!
              Mercedes W108 S250
              Mercedes W107 SL450
              Mercedes W166 250 D
              Mercedes W201 190 D
              Mercedes W201 190 E
              Mercedes SMART 0.6

              Comment


              • #8
                Off topic!


                Capota OEM de SEC nu se pupa nicodata cu una de W201, findca este mult mai mare!!! Ca sa nu iti bati capul, mai bine cauti una gata ''modificata'' ca sa nu apara complicatii!

                Capota mentionata de Levi, a fost cumparata de mult, atat bara fata, praguri, volan cat si eleronul de pe portbagaj!


                Stima
                Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

                W126 280SE
                W123 280CE
                W126 500SEC
                W220 500L

                'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

                Comment


                • #9
                  Am gasit doua anunturi cu doua mercedes-uri pe care s-au montat capote de SEC si poate daca vorbesti cu proprietarii ,vreunul este dispus sa o inlocuiasca cu una originala. Cred ca vei iesi mai ieftin . Mie unul, mi e par hidoase modificarile facute, capota acopera jumatate de far. Eu daca voi ajunge vreodata sa modific un 126, va trebui sa iasa ca de la mama lui.
                  Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.

                  Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.
                  Attached Files
                  Nu-i lasa pe altii sa-ti faca rau,fa-ti singur!

                  Comment


                  • #10
                    Prima arata cum arata, insa cealalta e tiganita rau de tot...stergatoarele de la faruri stau verticale...hai sa fim seriosi!
                    Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

                    W126 280SE
                    W123 280CE
                    W126 500SEC
                    W220 500L

                    'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

                    Comment


                    • #11
                      Extraordinar de urat arata modificata astfel. Pentru mine nu exista un mercedes mai uracios. In schimb, W126 modificat cu bot de SEC arata foarte foarte bine.
                      Cu cat cunosc mai multi oameni, cu atat imi iubesc mai mult cainele.

                      Comment


                      • #12
                        Asa este, aveti dreptate! ORIBIL
                        Dupa parerea mea un bot de w124 modificat cu grila de sec arata absolut hidos!!!! Total nepotrivit. Grila pare sa fie mult mai scurta si ramane un spatiu gol acolo unde capota ar trebui sa se lipeasca de spoiler datorita faptului ca farurile sunt mai mari.
                        Grila de sec pe un w201 este mai potrivita (in opinia mea) la fel si pe un W126 datorita faptului ca farurile au dimensiune potrivita cu grila, modificarea fiind astfel armonioasa.
                        Gusturile intradevar nu se discuta!
                        Pentru orice eventualitate voi pastra si vechea capota cu grila cromata pentru a putea reveni oricand la starea initiala! Doar asa nu o sa imi para rau de modificare. Astept sa apara o capota facuta exact pt. 190, pana atunci nu ma ploua!!!!
                        Seara buna oameni!
                        Attached Files
                        Mercedes W108 S250
                        Mercedes W107 SL450
                        Mercedes W166 250 D
                        Mercedes W201 190 D
                        Mercedes W201 190 E
                        Mercedes SMART 0.6

                        Comment


                        • #13
                          salut. capota de la Zalau , a ajuns la mine , a costat 600 ron si motorina din Bucuresti. sa stii ca este di fibra de sticla , ceva tuning din anii 80, nu cred ca exista pe original. mai era una de vanzare la cineva din Cluj ( avea si kit evo 1 de vanzare cu ea)

                          Comment


                          • #14
                            levi... bara este la mine si nu cred ca o montez pe masina. daca te intereseaza ,sa stii ca te pot ajuta (vinde).

                            Comment


                            • #15
                              sorin_vasile80 - Ai PM !
                              Lord W126 500SE -> 2.5D
                              Lady W123 230C -> 240D
                              W124 -> 200D
                              W208 CLK200 -> 2.0

                              W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                              Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                              Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF