Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Înlocuire punte spate - Sprinter 316

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Înlocuire punte spate - Sprinter 316

    Bună, am căutat dar nu am ajuns la o concluzie, îmi cer scuze dacă e specificat pe undeva și eu repet întrebarea, problema mea cu Sprinterul acum e că pe teren moale, sau chiar puțin denivelat rămân pe loc, deoarece am și punte simplă pe spate și nici diferențialul nu e blocabil, ba mai e și platformă și nici greutate mare nu am pe spate, totuși întreb dacă pot înlocui puntea spate cu una dublă sau chiar dacă pot pune una cu diferențial blocabil?

  • #2
    Sa stii ca nici puntea dubla nu face minuni la teren moale
    Rotile sunt mai mici la puntea dubla (195-70/15),fata de 16 la cea simpla.
    Incearca cu niste gume mai de tractiune eventual.

    La ITP o sa cam dea cu virgula....

    Comment


    • #3
      Of,cand o sa ne invatam si noi ca fiecare tip de masina e facut doar pentru un anume tip de operatiune si ca nu putem cere unei autoutilitare Sprinter sa mearga si pe asfalt,sa care ,sa faca eventual off-road si daca se poate si o liniuta?? Nu merge,nu e facuta pentru asa ceva indiferent ce inovatii am vrea noi sa facem ! Stima.
      PS:unii incearca toata viata sa obtina mai mult de 1,2 operatiuni,de la un suflet,pe nume "Sotie" si tu vrei sa scoti asta de la un fier?!?!
      Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
      Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
      Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
      SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
      https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

      Comment


      • #4
        Mulțumesc pentru răspunsuri, recunosc că nu am pra multe cunoștințe despre autoutilitare, recent am cumpărat Sprinterul, cauciucurile erau uzate, în primă instanță am căutat un profil off-road, am găsit ceva mulțumitor însă nu erau C-uri, din necunoștiință și grabă le-am cumpărat, ajuns la vulcanizare băeții mi-au spus să nu le montez, le-am trimis înapoi și am cumpărat altele care erau C-uri, le-am montat, problema e că nu au un profil de tracțiune, off-road am doar la mine în curte unde vreau să poziționez mașina într-un anumit fel, e și terenul destul de moale, căutând o soluție am postat și aici, acum am căutat anvelope off-road C-uri dar nu am găsit, o zi frumoasă!

        Comment


        • #5
          Nu cred sa fie anvelope off-road si C! Poti gasi C-uri,cramponate dar doar pe varianta de iarna,de vara....nu....Daca e sa cari greutate cu ea,nu te vad mergand fara C-uri....Asa ca,tu decizi ce ai nevoie...Stima.
          Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
          Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
          Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
          SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
          https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

          Comment


          • #6
            Originally posted by virusz View Post
            Mulțumesc pentru răspunsuri, recunosc că nu am pra multe cunoștințe despre autoutilitare, recent am cumpărat Sprinterul, cauciucurile erau uzate, în primă instanță am căutat un profil off-road, am găsit ceva mulțumitor însă nu erau C-uri, din necunoștiință și grabă le-am cumpărat, ajuns la vulcanizare băeții mi-au spus să nu le montez, le-am trimis înapoi și am cumpărat altele care erau C-uri, le-am montat, problema e că nu au un profil de tracțiune, off-road am doar la mine în curte unde vreau să poziționez mașina într-un anumit fel, e și terenul destul de moale, căutând o soluție am postat și aici, acum am căutat anvelope off-road C-uri dar nu am găsit, o zi frumoasă!
            Cea mai buna solutie ar fi sa amenajezi locul de parcare....nu freci nici masina aiurea si te urci si curat in masina...

            Comment

            Working...
            X
            Logan | Dacia Logan |Anulare DPF