Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Jante aliaj

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Zi si mie te rog care sunt dimensiunile standard pentru jantele de Sprinter !!!Am gasit niste jante dar nu stiu daca se potrivesc la mine.Stima.
    Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
    Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
    Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
    SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

    Comment


    • #17
      Jantele standard pe 15" au 5x130 distanta intre prezoane, latime de 6,5J - cele care au 225/70/15 si mai sunt unele de latine 5,5J pt cauciucuri mai inguste 195...care se pun la 209,309. ET 73 si gaura centrala de 74mm

      La ET sau offset trebuie sa fii atent, cu cat e mai mic, iti va scoate roata mai mult in afara. Jantele puse de mine au ET 63mm e o diferenta mica...dar e. Nu atinge, nu am nici o problema, dar un ET mai mic, s-ar putea sa aiba probleme.

      Stiu ca se mai potrivesc jantele de la Ducato/Jumper si pe 15 dar si 16".

      Ce jante ai gasit? De aliaj?

      Comment


      • #18
        Jantele originale de aliaj, speciale pt Sprinter ar trebuii sa arate cam asa....
        Attached Files

        Comment


        • #19
          Am gasit asa ceva, par destul de solide,si cum eu merg mai subtire asa cu greutatea ma gandesc ca rezista.Omul nu stie de ce sunt ,crede ca ar fi de pe un C-u dar nu e sigur,asa ca tre sa gasesc dimensiuni sau sa ma duc sa probez.Mai e si pretul: 500 lei cu tot cu cauciucuri de iarna care au mers 2000 de km, cei drept nu sun c-uri sunt de turism, dar sunt noi!!Si daca vand cauciucurile raman jantele aproape degeaba,dar numai sa fie bune.Vad maine.Stima.
          Attached Files
          Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
          Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
          Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
          SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
          https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

          Comment


          • #20
            Sper sa nu fiu eu cel care aduce vestea proasta, dar nu prea arata bine.
            Daca am inteles eu bine si ar fi de pe C Klasse...nici nu are rost sa bati drumul..alea sunt 5x110 la prezoane.

            5x130 nu se gasesc decat la putine modele : dube, Porsche(gasesim unele dar nu cred ca rezistau la greutate), Touareg(doar de la 17 in sus) si G Klasse care se potrivesc direct la Spri ter ( cele 2 modele chiar impartind unele componente, ex: discuri frana spate), made in Germany, iar cum G-ul e ditamai namila...cred ca are aprox 3t, si rezistente.

            Am mai vazug acum cateva zile un set de jante de G pe 15" ieftine...le mercador sau un site din asta, daca mai gasesc anuntul il pun aici

            Comment


            • #21
              Et voila !



              Tot pe 16sunt, sa vad daca pot incarca poza, ca sunt pe tel....
              Iti vor trebui si cauciucuri pe 16

              Cristi jantele alea sunt de C Klasse 100% nu se potrivesc nici la prezoane, nici pe butucul rotii.
              Attached Files

              Comment


              • #22
                Asta e....le-ai cumparat tu pe toate.. .Nu vreau in nici un caz pe 16 din simplu motiv ca sunt mai scumpe cauciucurile si eu deocamdata am cauciucuri de vara si de iarna,ambele pe 15.Stima.
                Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                Comment


                • #23
                  Am si capacele
                  Attached Files

                  Comment


                  • #24
                    Fericitule...... Unde parchezi noaptea??!!?? Stima.
                    Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                    Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                    Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                    SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                    https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                    Comment


                    • #25
                      Fericit...da.....
                      Azi pe drum spre Bucuresti mi s-a spart furtunul de admisie....al 2-lea...am mai schimbat unul in urma cu 1an. Norocul meu ca l-am gasit la o firma pe stoc sa-l iau azi....

                      Comment


                      • #26
                        [IMG]IMG_0060[/IMG]
                        Salut, mai am eu o pereche de jante, sunt italienesti, in 5 spite pentru sprinter, 5x130, et 60.
                        Sunt noi in cutie!
                        Pret: 2000 lei


                        (Nu stiu sa atasez o poza aici, va rog frumos daca puteti sa ma ajutati, sa pot arata jantele) Multumesc frumos!

                        Comment


                        • #27
                          Ma scuzati, eram grabit si am uitat unele specificatii, jante aliaj Alessio 5x130 6,5x15 et 60.
                          Sper ca am incarcat corect pozele.
                          Pretul e usor negociabil.

                          Comment


                          • #28
                            De vanzare jantele pe 16' de G Klasse

                            Comment


                            • #29
                              Incaltari noi pt caruta!
                              You do not have permission to view this gallery.
                              This gallery has 1 photos.

                              Comment


                              • #30
                                Offff, mai traieste cineva prin aceasta zona???
                                Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                                Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                                Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                                SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                                https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF