Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Jante aliaj

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jante aliaj

    In sfarsit le am..dupa muuulta vreme...
    Jante originale Mercedes G Class pe 16" . Set de 5 , arata foarte bine, nu sunt zgariate indoire..chestii din astea.
    Urmatoarea etapa e sa vad ce cauciicuri pun pe ele...pt la iarna. Ma gandesc la 235 65 16, cum e la modelul nou...si se pastreaza acelasi diametru. al roti, iar eroarea vitezometrului minima.
    Attached Files

  • #2
    Ce banuti a fost investitia???
    Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
    Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
    Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
    SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

    Comment


    • #3
      Banutii.....a fost cam pomana, 800lei= 5jante, aspect de 9, originale de G Class.
      Nici de tabla nu luam la banii astia norocul....

      O sa pun niste poze cu un calculator pt cauciucuri, arata de ce m-am gandit la 235/65/16.
      Desi, am vazul un LT cu jante pe 16, de la Ducato, cu cauciucuri 215/75/16...proprietarul zicea ca nu are probleme, nu atinge nicaieri. Aici ar fi avantajul ca inalta masina.
      Attached Files

      Comment


      • #4
        Daca optezi pentru 235/65/16c cauta pe cele cu indice de greutate 121, asta doar daca cari greutate cu ea.

        Comment


        • #5
          Am cumparat 235/65/16 second ce-i drept dar arata foarte bine. Fabricatie37/11 Michelin Agilis Alpin, 1200lei/4 buc. Nu le-am montat pt ca imi trebuiesc prezoane mai lungi.
          Inddice de greutate 115...oricum mai bun fata de 112 cat aveam la 225/70/15
          Daca mai e ineva interesat, tipu ala mai are un set Goodyear sau Bridgestone..stare foarte buna,fab 2013.

          O sa revin si cu poze...."sper" sa nu atinga de aripa pe spate la incarcatura mare.

          Comment


          • #6
            Cateva poze, de cand le-am facut proba, sa vad tolerante, daca atinge undeva...etc...

            Totul e ok, doar sa imi vor trebui prezoane mai lungi de 45mm.

            Scuze de calitatea pozelor, au fost facute pe graba.....
            Attached Files

            Comment


            • #7
              Arata frumos...!!
              Ce marca de gume ai pt.iarna ??

              Comment


              • #8
                Michelin Agilis Alpin......
                2 arata ca in poza..aproape noi si 2 sunt putin mai uzate...dar oricum cred ca le-am luat bine
                Pt interesati tipul respectiv mai avea un set GoodYear, fab. 2013...aspect f bun, tot 1200lei

                Comment


                • #9
                  Gata am incaltat duba !!!

                  Dupa ceva cautari, am gasit si prezoanele "mele" cu lungimea filetului de 45mm(fata de 30mm pt jante de tabla), pret 200lei frumosi Asa ca aviz celor ce se gandesc la jante de aliaj,obligatoriu trebuiesc prezoane mai lungi.
                  Jantele asa cum banuiam sunt drepte in stare superba, la echilibrat au pus foarte putin plumb.

                  Pun si cateva poze,cu masina incarcata, desi ma gandesc sa-i roluiesc aripile, ca sa nu am nici o problema/grija vreodata.

                  P.S. Scuze pt. locurile unde e sarita/cojita vopseaua sper la primavara sa o bag la cosmetica....pardon vopsitorie
                  Attached Files

                  Comment


                  • #10
                    Arata bine!

                    Comment


                    • #11
                      Arata bine, numai ca la drumurile patriei.....
                      Toate literele lipsa le-am mâncat de foame. Toate greselile le-am facut cu rea intentie!

                      Comment


                      • #12
                        Toata stima si mandria / Jantele si...Romania(nu cea fotbalistica) , dar acu fie vorba intre noi ,daca ai ramas in pana zi ca facem noi cheta sa strangem ceva banuti si sa tii dam sa.......iei si tu 4 capacele sa astupi gaurile alea din jante ca parca sunt...in fundul gol cu gaurile alea in mijloc !!!!!Acu pe bune totul e frumos dar mai putin acele gauri,mie cel putin imi stau pe creier...A, ca sa ma intelegi , eu cand cautam sa iau masina si vedeam in poze acele aripioare de la rasuflatori din bord rupte,in secunda 2 inchideam anuntul si nu ma mai interesa ce scrie.
                        Asa ca zi ca iti facem cadou de Craciun 4 capace ca sa fie toata treaba cum tre sa fie. Stima.
                        Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                        Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                        Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                        SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                        https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                        Comment


                        • #13
                          Cristi ai dreptate, nu pot sa zic nimic....Jantele le-am montat seara, apoi drumuri,treaba...nu am apucat sa iau capacele, se gasesc mai greu ca sunt de 74mm,mai mari fata de majoritatea.

                          Dupa cateva sute de km, pot spune ca masina se comporta foarte bine. Adevarul ca da, e putin mai rigida, iar din ce imi dau eu seama, nu se simte nici o diferenta la demaraj,viteza. Nu atinge nicaieri,nici incarcata.....poate singurul minus ar fi ceva mai zgomotoase cauciucurile.

                          Daca tot faceti donatii...bagati bani de parbriz ....am patit-o si pe asta....

                          Comment


                          • #14
                            Pune pe lista tot ce te doare si trimite Mosului...daca esti cuminte...poate vine...Idee de gandit:cauciucurile de iarna in mod normal nu ar trebui sa faca zgomot,tocmai pentru ca sunt din cauciuc mai moale ceea ce le face sa fi mai silentioase.Cele care fac zgomot sunt cele care au o uzura neuniforma,in limbaj de vulcanizare "uzate o petala da una nu" si e vorba de partea interioara a cauciucului pe care daca dai cu mana in sens invers vei observa uzura.Poti scapa de ea...dupa ce le uzezi mai mult...asa ca spor la km .Stima.
                            Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                            Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                            Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                            SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                            https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                            Comment


                            • #15
                              Cauciucurile de iarna fac zgomot mai mare din cauza profilului cramponat. Vine zapada indata si ai sa vrei sa le auzi huruind pe asfalt!
                              Toate literele lipsa le-am mâncat de foame. Toate greselile le-am facut cu rea intentie!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF