Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Tinichigerie Sprinter 2002

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tinichigerie Sprinter 2002

    Am un Sprinter din 2002 la care trebuie sa-i schimb parbrizul.M-am gandit ca daca tot se umbla la parbriz sa-i fac si tinichigeria de sub chederul de la parbriz ca e cam mancata tabla.E o problema stringenta la Sprintere,asta pe langa restul caroseriei si as dori daca gasesc un coleg care a facut aceasta lucrare sa-mi faca o recomandare la niste meseriasi buni.Sunt din Bucuresti si orice sugestie este binevenita.
    Si inca ceva...tot am schimbat parbrize la Pilkington dar nu prea rezista...la o pietricica cat de mica se crapa,asta in comparatie cu cel original care la asemenea lovituri a rezistat mai mult...puteti sa-mi dati vreo sugestie si in acest caz de unde as putea lua un parbriz mai rezistent?poate si niste costuri?
    Multumesc!
    Last edited by mercedes_sprint; 06-10-2013, 22:11 PM.

  • #2
    Pentru parbriz , incearca la :
    A G E R Sevice SRL ,
    Robusta SRL ,
    Top Glass Service SRL ,
    etc . Telefoanele le gasesti pe net . Ce am eu s-ar putea sa nu mai fie de actualitate .

    Am schimbat un parbriz in Vatra Luminoasa , capatul troleibuzelor 86 si 90 , sector 2 . Firma se afla in incinta fostei fabrici "Cartonajul" . Se deplaseaza si la domiciliul clientului . Am fost foarte multumit de raportul calitate / pret .

    Comment


    • #3
      Mutumesc nstoe...astept si niste sfaturi pt tinichigerie.

      Comment


      • #4
        Este o problema delicata cu acesti tinichigii . In mod normal , aceste service-uri care se ocupa cu montat parbrize ar trebui sa cunoasca niste meseriasi .

        Daca aflu ceva , iti transmit .

        Comment


        • #5
          Ce parbrize recomandati?
          Cineflorix trans srl

          Comment


          • #6
            parbriz

            eu am avut o chinezarie pusa la o firma mare din suceava care m`o ajuns udneva la 450 lei cu tot cu montaj si am facut o cursa si veneam acasa si mi`a sarit o piatra si sa dus. Acuma am pus pilkington si cam un an nam avut probleme pana acuma cand iar a sarit o pietricica( glumesc era un bolovan ) si la spart. cred ca tot pilkington pun ca am ajuns udneva la 480 lei .

            Comment


            • #7
              E un pic mai greu cu spatiu de sub rama de la parbriz .... ca sa tina lipitura se curata pana la tabla cand se monteaza geamu nu se pune pe vopsea ca o solutie cere celor care monteaza parbrizul sa foloseasca o cantitate mai mare de mastic ( material de lipire ) sa dea pe langa doar asa poti proteja acea zona de infiltratii si coroziune

              Comment


              • #8
                Urmeaza sa schimb si eu parbrizul.Cand am cumpatat masina in 2007 am montat parbrizul in germania,La pitesti a sarit o pietricia si l-a crapat acum crapatura este destul de mare.Am fost plecat saptamana trecuta in Anglia, la granita sa luat unguru' de parbriz.Am dat spaga sa pot trece.Aveti grija cand iesiti din tara cu el spart.
                Cineflorix trans srl

                Comment


                • #9
                  10 cm merge .. si in unagria germania austria slovenia belgia ( restu nu mai stiu )

                  Comment


                  • #10
                    La mine crapatura este de sus pana jos.Am trecut la unguri cu 100 ron spaga.Chiar acum sunt la schimbat geamul.La robusta srl costa 550 ron cu tot.Si pun pilkiton.
                    Cineflorix trans srl

                    Comment


                    • #11
                      pai 100 de lei la unguri? strici piata.. 10 euro cel muuuuult. Si eu am schimbat parbrizu ieri Pilkington 475 lei ( + montaj + schimbat chederu din jurul geamului )

                      Comment


                      • #12
                        Asa este cam mult 100 de lei ii inveti prost,sau nu ai avut schimbat se mai intampla.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by savugeorge78 View Post
                          Asa este cam mult 100 de lei ii inveti prost,sau nu ai avut schimbat se mai intampla.
                          Nu aveam schimbat.Am schimbat parbrizul si astazi deja am o ciobitura....
                          Cineflorix trans srl

                          Comment


                          • #14
                            Chinezarie..

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Logan | Dacia Logan |Anulare DPF