Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Organizare protest national

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Organizare protest national

    Va salut !
    de joi 23.05.2013 se organizeaza un protest national al transportatorilor!

    Oare cati dintre noi cei cu transport 3.5 tone se alatura ?

  • #2
    Salutare la idee!!!!!!!!!!!!!!!Sunt primul care ma bag!!Promit sa fac si poze sa vada lumea!!!!Sincer,cred ca voi fi singurul aici in Galati care v-a face asta!!!As dori totusi sa aflu mai multe detalii sa stiu si eu ce facem: stam linistiti in parcare si asteptam sa cada frunza sau o facem cu cojones ,adica punem masina de-a latul strazii si pe aici nu se trece?????Ca asa,cu o floare nu se face primavara!!!!Daca ies singur pe strada,or sa rada si curcile de mine.Pentru initiatorul acestui topic,daca are mai multe detalii sa ne dea .Stima.
    Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
    Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
    Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
    SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

    Comment


    • #3
      eu unul refuz orice cursa, iau duba si ma alaturi coloanei de tiruri (sper sa fie cat mai mare). Ce o sa faca ei o sa fac si eu. Si fac asta in semn de solidaritate pentru ca asa suntem noi natia asta, ne uitam in curtea vecinului si asteptam sa ii moara capra. Mai mici, mai mari, toti suntem transportatori si suntem in aceeasi oala.
      CUM PE NOI VOR SA NE CALCE IN PICIOARE CU TOT FELUL DE "LICENTIERI" SI TAXE ASA II CALCA SI PE CEI DE PESTE 3.5T CU TOT FELUL DE CRETINISME INVENTATE DE UN BURTOS DE PARLAMENTAR CARE VREA MILIOANE DE EURO IN CONT SI SA NU FACA NIMIC !
      ps: nu stau sa ma rog de tot felul de cocalari care au si ei un rahat de duba cu volan pe dreapta si plina de rugina sa se alature! Cioflingarii astia isi folosesc duba pe post de vidanja pentru cativa lei..
      Last edited by aiengi; 05-20-2013, 18:45 PM.

      Comment


      • #4
        Si eu ma bag.Dar cum?Scot cheia din contact?Oricum masina sta in parcare.Cred ca trebuie sa vedem ce se vrea de la protestul asta.Am senzatia ca Confederatia transportatorilor nu prea este cu noi cei pana in 3.5 t.Asa cum spunea si Cristi ne trebuie sange in vene.Sa blocam o sosea ceva o piatra in geam la guvern.
        Cineflorix trans srl

        Comment


        • #5
          Dau si eu o parere...
          Ca sa se faca un protest,trebuie ca transportatorii sa fie uniti !!!

          Uniti la pret/km...la pret/tona...la pret/timp de condus....exista asa ceva ????

          Sau va fi ceva gen"Revolutia din 1989"....unii mor si altii iau"drepturi de revolutionar"....???
          Last edited by cruiser; 05-20-2013, 20:37 PM.

          Comment


          • #6
            Dar ce sa intamplat stimati cetateni,sa modificat ceva din ce a fost pana acum privitor la transporturi?Eu nu sunt transportator,dar sunt legat de cei ce fac transporturi si ma vor costa ceva banuti greva voastra )
            NU MA INJURATI - nu sunt un mare patron si nici altceva ,dar aveam de facut niste curse in afara tocmai in perioada aceea.Liciente,tahografe,amenzi,care sunt problemele?

            Multumesc.
            LEDFOTON - import si distributie corpuri de iluminat cu led.

            Comment


            • #7
              Da bagativa si voi astia cu 3,5 ca vau facut lege CNR astia sa va scoateti licente si voi ii sutineti interesanta logica !

              Comment


              • #8
                Mare fassssss!!!La radio anunta deja ca s-a amanat chestia cu placutele pe tiruri pana la 01.2014 asa ca totul se amana!!!!Deci,ce inteleg eu aici:
                -ca greva se facea doar pentru tir-urile care trebuiau sa monteze niste placute,cei drept aberante si scumpe...
                -si.....cam atat!!!
                De cei cu 3,5 tone care duc cartofi la piata sau cara un frigider acasa si tre sa scoata licente a spus cineva?NUUUUUUUUUUUU !!!!
                De faptul ca nu mai poti face nimic ca trebuie sa scoti licenta si pentru asta tre sa faci firma,sa angazezi persoana desemnata,etc,etc si sa dai o gramada de bani pe care nu-i ai nu spune nimeni??? NUUUUUUUUUU !!!
                Mai continui???Ca oricum am impresia ca latru ca Grivei la luna si nu impresionez pe nimeni.....Cu trei persoane discutam: " lasa-i ma pe fraieri sa faca greva tu du-te si fa curse sa iei bani"!!!!!
                Deci: cuvantul greva in Romanica este sinonim cu cea mai buna gluma din pacate!!!!!!Asa ca....luati-va gandul si....uscheala din Romanica atat cat mai putem si mai suntem primiti prin alte parti ale lumii...Eu unul ,mi-am luat de mult gandul de a mai vedea ceva bun in tara asta...Poate doar oamenii,cu care mai discut pe acest forum...Stima.
                Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                Comment


                • #9
                  Cristi TOTAL GRESIT !!!!
                  Protestul are loc maine incepand cu orele 08:00 in TOATA ROMANIA ! Cautati pe Facebook "PROTESTUL TRANSPORTATORILOR 23 MAI" si vedeti acolo lista discutiilor si locurile unde se aduna protestatarii in fiecare oras!
                  IMPORTANT: In lista revendicarilor protestatarilor este si ABROGAREA OUG 11/2013 , acea lege cretina si irationala care ne va obliga "LICENTIEM" transportul sub 3.5 T !
                  --> SHARE daca va pasa

                  Comment


                  • #10
                    lista revendicarilor

                    lista revendicarilor: http://ro.bursatransport.com/info/ar...trr-2/401.html

                    Comment


                    • #11
                      Corect ce spui,asta pe ziua de azi ca ieri erau alte zvonuri.Acum da,vad ca am pentru ce iesi in strada asa ca voi fi acolo!!!Ideea e ca pe bursadetransport,la intrebarile mele adresate transportatorilor din Galati,nu prea a raspuns nimeni,asa ca vom vedea maine ce va fi.
                      Cat priveste mediatizarea,e o dezimformare pe toate canalele tv de iti vine sa spargi televizorul.Pana si Moise Guran,pentru care am o oarecare consideratiune,spunea in seara asta ca nu e de acord cu protestul ca este facut pentru niste placute de 50 de lei si el crede ca e o manevra politica sa schimbe cineva ministrul transporturilor.Si...atat!!!!Pai asta ne omoara pe noi,cine e ministru???Asta spune multe iar omul de rand ia de buna si ne trezim maine ca ne sparg geamurile ca nu sunt de acord cu noi...Ne auzim maine seara sa vedem ce iese...Stima.
                      Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                      Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                      Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                      SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                      https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                      Comment


                      • #12
                        Moise sa-l in Guran ..niste moderatori ochelaristi care stau la PC si dau din guraN.
                        Placutele de care ziceai costa 250 lei/cap tractor sau 500 lei/ansamblu. In fine asta nu ne afecteaza pe noi (DACA NU AVEM PLATFORMA SI TACHOGRAF).
                        OUG 11/2013 asta e buba noastra cea mai neagra! Si trebuie sa facem ceva..
                        ps: vezi ce am scris mai sus de facebook poate gasesti ceva si pt zona ta

                        Comment


                        • #13
                          Nici o vorba despre noi in comuncatul untrr.
                          Cineflorix trans srl

                          Comment


                          • #14
                            OUG 11/2013 este o lege abuziva. Cat timp conduc o masina pt care permisul meu de conducere imi da voie sa o conduc, care e problema? De ce sa imi mai trebuiasca noi si noi atestate care sa ne goleasca si mai mult buzunarele sarace? Atestate care oriunde in alta parte a lumii nu-si au rostul, din moment ce ai permis de conducere. Sau, cat timp autovehicolul este achizionat din banii mei 100%, platesc impozitul la el catre stat, plus toate darile, taxele, rovignete, accize, tva-uri la tva-uri (!), etc, toate marite, toate platite de cate 2 ori (taxa de drum platita si in pretul carburantului si in rovigneta), toate ineficiente, dar asta e o alta poveste...ce treaba are statul sa'mi intre mie in masina si sa'mi spuna pe cine am voie si pe cine nu sa iau? Iar daca masina este din constructie destinata transportului de marfa cu greutatea respectiva pe care ma oblig sa nu o depasesc, care este problema? Daca depasesc cantitatea, greutatea, masa, etc, fac modificari dupa capul meu pe masina, nu detin permis pt tipul de masina pe care o conduc, atunci da, ok! Atunci incalc o lege de bun simt si elementara. Dar in Romania legile nu mai au nimic de-a face cu bunul simt, ele sunt facute sa ne asupreasca pe noi, pe de-o parte, si sa faciliteze si sa acopere legal furtul conducatorilor asupra noastra, pe de alta parte. Incalcandu-ne astfel cu buna stiinta cele mai elementare si de bun simt drepturi.
                            Da, poate ca sunt oameni care transporta persoane cu masinile lor proprietate personala, dar asta nu inseamna ca trebuie sa loveasca in toti proprietarii de astfel de autovehicule acum. Dar chiar si asa sa faca omul, parerea mea e ca tot o lege abuziva este.
                            In ceea ca ma priveste, daca am luat toate examenele si detin permis categoria B conform caruia, oriunde in lume pot conduce masini cu maxim 9 locuri, si as detine si o masina costruita si omologata de constructor in acest sens, cu ce drept isi poate pune statul copoii sa ma haituiasca pe strazi, sa vada ce persoane am in masina, daca imi sunt rude, si daca pot dovedi ca imi sunt rude, etc? Iar daca imi sunt prieteni, acest lucru trebuie dovedit, cu numerele lor de telefon in telefonul meu, cu poze din copilarie, eventual marturii scrise ale tertilor, autentificate la un notar (si acela "agreat" de stat), si "reinnoite" la an etc. Poate parea hilar, dar din nefericire la asta se lucreaza. De catre oameni care sunt platiti, culmea, tot din banii nostri, pt a ne fi noua "bine"... Dar cu totii stim ca in realitate noi sprijinim doar un sistem care genereaza birocratie, coruptie, un sistem care ne pune vesnic bete-n roate, ne ingreuneaza vietile. Pestele de la cap se impute, spuneau batranii nostri... Un sistem care ne impovareaza cu noi si noi taxe cat mai absurde si mai aberante, sprijinite de legi cat mai abuzive, mai asupritoare, stufoase pt noi si interpretabile pt "ei". Daca ai nostri conducatori in loc sa tot fure si-ar face datoria, ar crea locuri de munca, ar aduce investitori si investitii serioase in Romania, ar crea bunastare, oameni nu ar mai apela la tot felul de subterfugii sa faca rost de-un ban cu care abia sa se poata intretine. Si pt asta tot statul sa'l pedepseasca, in loc sa pedepseasca furtul si ineficienta lor. In Romania esti ingradit din toate partile de astfel de legi, orice vrei sa faci esti impovarat de mii de taxe, care pt a le plati esti obligat sa incalci una dintre legile ingraditoare. Altfel, intr-un astfel de mediu nu poti rezista sa faci fata miilor de taxe. Si atunci, in acest cerc vicios intretinut f bine de stat, tot statul, cinic, vine si spune, "ei bine, pe sectorul asta romanul mai "ciupeste" cate ceva, uite, nu se respecta legea, se face "evaziune" hai sa mai adaugam o lege care sa fie si mai ingraditoare." Cand adevarata evaziune se face acolo, de catre dragii nostri conducatori. Bugetul tarii este sarac si gaurit de firmele lor capusa si de "tunurile" lor. Sa nu mai fure atat si oamenii nu vor mai fi asa de saraci, si nu vor mai fi nici legi stufoase si taxe aberante, care sa acopere furtul lor! Degeaba arata fatarnic cu degetul spre noi. A fost gasit vinovatul - acarul Paun... Ei nu se gandesc ca oamenii fac toate astea pt ca sunt ingraditi, inglodati de indatoriri si taxe fara rost. Nu se gandesc sa mai usureze latul un pic, si poate omul nu ar mai fi asa disperat sa apeleze la masuri extreme. Se arata cu degetul spre Coreea de Nord, dar incet incet si noua ni se pregatesc aceleasi conditii. Pe cand in alte parti statul faciliteaza, usureaza, elimina birocratia si piedicile, ajuta, la noi statul e un bandit cate te fura si te jefuieste pe fata. Pt ca din asta e alcatuit "aparatul de stat" din Romania.

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Logan | Dacia Logan |Anulare DPF