Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

heelppppppppp! viteza maxima 140 km/h

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Pauza... Poate a inceput sa prinda viteza...

    Comment


    • #17
      Dok, problema a ramas, dar am incercat toate variantele, reglaje gpl, timoneria, cablu, electrica, toate nebuniile, dar nimic. Eu asteptam idei si astazi mi-a venit una, citind pe aici pe forum pe altii cu probleme, iar cineva avea o problema asemanatoare si era CATALIZATORUL vinovat (infundat). Este posibil sa fie si la mine aceiasi problema?????
      LA MULTI ANI SI NUMAI IMPLINIRI IN 2008 LA TOATA LUMEA

      Comment


      • #18
        sa fie gituita rau admisia?parca cele pe carburator nu sunt kat....

        Comment


        • #19
          repet. masina trage bine pana la 140 km/h, toate filtrele noi, reglaj gpl (chiar putin mai mult gpl sa traga bine), ulei liqui molly 10w 40 cu aditiv (1500-2000 km), ambreiaj placa rulment bune, timoneria si cablul lucreaza foarte bine.
          Eu am zis ca poate fi catalizatorul deoarece masina are sonda lambda in toba de la mijloc si din cate stiam eu sonda lambda este in catalizator, dar nu stiu sigur, de asta va intreb.
          Mercy

          repet. masina trage bine pana la 140 km/h, toate filtrele noi, reglaj gpl (chiar putin mai mult gpl sa traga bine), ulei liqui molly 10w 40 cu aditiv (1500-2000 km), ambreiaj placa rulment bune, timoneria si cablul lucreaza foarte bine.
          Eu am zis ca poate fi catalizatorul deoarece masina are sonda lambda in toba de la mijloc si din cate stiam eu sonda lambda este in catalizator, dar nu stiu sigur, de asta va intreb.
          Si ar mai fi ceva de adaugat (azi am aflat), masina a avut carburator dublu corp (Pierburg sau cam asa ceva) si a fost schimbat cu Stromberg (+galerie+filtru de aer), dar masina a mers la mine (175km/h si m mergea)
          Last edited by Danny_bb; 01-02-2008, 02:11 AM.

          Comment


          • #20
            Daca a avut Pierburg, ala e asistat de calculator, daia ai cutia cu maimutze in spatele bateriei, si catalizatorul s-ar putea afie vinovat. Scapa de el si pune tzava chioara.

            Comment


            • #21
              dupa multe reglaje si multi mecanici, am fost ieri cu un prieten la gazarie sa-si ia masina ca i-a pus si el gaz si cat am mai asteptat i-am pus pe rusii aia sa se uite si la a mea, un reglaj ceva. iar unul dintre ei a constatat ca masina nu are vlaga si s-a apucat sa desfaca pe acoplo. m-am facut si eu ca ploua si l-am lasat sa faca ce vrea. pana la urma masina tragea prea mult aer (i-a mai obturat din aerul care intra in carburator). dupa ce au facut-o aia fuge de rupe asfaltul. am mers cu 165 cu a 4a si mai mergea f probleme dar eram in localitate si ma bloca un logan. dar m-am dus cu frana (de a iesit fum din cauciucuri) pana in spatele lui si l-am convins sa se dea la o parte. oricum sunt fericit ca e in mintile ei, dupa 7-8 luni de chin si bani cheltuiti aiurea

              Comment

              Working...
              X
              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF