Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Motor M111940

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • altho
    replied
    Originally posted by Kay View Post
    Cele 2 mufe care intra in aprindere se desfac f usor , au cate 2 surubele .
    Am cumparat alta instalatie gata refacuta. Pe benzina merge ok in relanti, dar pe GPL se tureaza in 2500 ture - trebuie sa verific vreun vacum.

    Aceeasi problema cand verific voltajul intre pinii 9-15.- nu apare ca ar avea curent.
    Pinul 9 din mufa B de la calculator corespunde cu
    - senzor temperatura
    - mufa clapeta
    - exterior axial mufa rotunda calculator
    Eroarea care o da la verificare se refera la clapeta ; probabil nu sesizeaza daca e deschisa sau nu.
    Am schimbat si clapeta cu alta SH, aceeasi problema.

    Alte idei ?

    Leave a comment:


  • Kay
    replied
    Cele 2 mufe care intra in aprindere se desfac f usor , au cate 2 surubele .

    Leave a comment:


  • altho
    replied
    Originally posted by Kay View Post
    Daca face la fel si pe GPl, pompa si filtrul de benzina nu au nimic . Rateuri in tobe si intrerupri in sarcina cred ca tot din cauza instalatiei sunt , probabil nu e refacuta corect .
    Singura problema ar fi faptul ca nu am desfacut mufa dreptunghiulara inauntru ei si s-ar putea sa atinga firele intre ele. Am legat firele de la iesire incolo - probabil acolo e problema.
    Am o mufa de rezerva si am sa fac proba cum se desface si mai ales cum prind firele noi direct in mufa.

    Leave a comment:


  • Kay
    replied
    Daca face la fel si pe GPl, pompa si filtrul de benzina nu au nimic . Rateuri in tobe si intrerupri in sarcina cred ca tot din cauza instalatiei sunt , probabil nu e refacuta corect .

    Leave a comment:


  • altho
    replied
    Am verificat rezistenta ( ohmi ) conform PDF atasat. Totul in parametri, DAR cand am verificat si voltajul - nu indica nimic . Unde trebuia sa am 4-5 v, am 0.
    Am verificat cu 2 aparate de masura, acelasi rezultat 0. - am probat direct la baterie si indica 12,8 V.

    Credeti ca e dus releul din spatele bateriei ? ala cu siguranta de 10 A ( e buna siguranta )- curent ajunge in mufa releului.

    Multumesc.
    Attached Files

    Leave a comment:


  • altho
    replied
    Originally posted by altho View Post
    Mi-am facut un tester cu intrerupator si led ptr a verifica erorile .
    Am urmat pasii intocmai, blinkaie ledul de "n" ori, dar nu am gasit si "cititorul" de erori.
    Am vazut pe youtube la cineva care vindea produsul asta, ca nota nr de blinkuri si de pe care slot provenea - ex: slotul 6 ( SRS ) avea 5,7, 9 blinkuri apoi revenea la 5;
    Baga datele astea in calculator in programul pe care il avea si acolo ii spunea "decodarea".
    Are cineva formatul PDF sau programul respectiv din care sa reiasa decodarea ?

    Fiecare slot corespunde unei functii a motorului ce poate fi verificata, dar la fiecare slot apar 4-5 erori. De aici nebunia, ca am minim 7 erori pe masina.
    Pe unele le-am sters, dar altele au ramas .

    Motorul merge bine acum in relanti, dar in sarcina intrerupe si parca nu trage cat ar trebui - suspectez si filtru de benzina cu pompa, DAR pe GPL face la fel - pe langa pocnituri in toba.
    Am sters erorile de pe celelalte porturi, dar au ramas pe portul 6 : 9 blinkuri si 10 blinkuri care nu se lasa sterse.

    Am folosit "testerul" fabricat .
    Attached Files
    Last edited by altho; 07-26-2017, 08:37 AM.

    Leave a comment:


  • altho
    replied
    Mi-am facut un tester cu intrerupator si led ptr a verifica erorile .
    Am urmat pasii intocmai, blinkaie ledul de "n" ori, dar nu am gasit si "cititorul" de erori.
    Am vazut pe youtube la cineva care vindea produsul asta, ca nota nr de blinkuri si de pe care slot provenea - ex: slotul 6 ( SRS ) avea 5,7, 9 blinkuri apoi revenea la 5;
    Baga datele astea in calculator in programul pe care il avea si acolo ii spunea "decodarea".
    Are cineva formatul PDF sau programul respectiv din care sa reiasa decodarea ?

    Fiecare slot corespunde unei functii a motorului ce poate fi verificata, dar la fiecare slot apar 4-5 erori. De aici nebunia, ca am minim 7 erori pe masina.
    Pe unele le-am sters, dar altele au ramas .

    Motorul merge bine acum in relanti, dar in sarcina intrerupe si parca nu trage cat ar trebui - suspectez si filtru de benzina cu pompa, DAR pe GPL face la fel - pe langa pocnituri in toba.

    Leave a comment:


  • Bugs Bunny
    replied
    Originally posted by altho View Post
    Firele de la bobine erau coapte si faceau scurt.
    Tipic pentru generaþia asta sã crape mizeria de varneº biodegradabil care acopera firele. E primul lucru pe care trebuie sã îl verifici - integritatea cablajului de la motor (cel mai expus la schimbãri de temperaturã).

    Leave a comment:


  • altho
    replied
    Originally posted by nino View Post
    Furtunii acela negru de langa cutia de sigurante, merge la un rezervor de vacum care se aflã sub aripa !
    Am gasit o poza care confirma ce ai spus.
    Attached Files

    Leave a comment:


  • adidc
    replied
    ...iecs!!!
    Totusi bine ca ai gasit problema si ai reusit. Pana la urma i-ai facut o super-revizie .

    Leave a comment:


  • altho
    replied
    Multumesc de raspuns. Verific luni si sper sa ai dreptate.
    Am reusit sa pornesc motorul. Firele de la bobine erau coapte si faceau scurt. Le-am separat si am pornit motorul. 2 saptamani am demolat jumate de masina ptr o chestie simpla.

    Leave a comment:


  • nino
    replied
    Furtunii acela negru de langa cutia de sigurante, merge la un rezervor de vacum care se află sub aripa !

    Leave a comment:


  • altho
    replied
    Nu are senzor la ax came, probabil se regleaza dupa senzorul de la vibrochen.
    Sunt sigur ca e vorba numai de faptul ca am scos firele de la imobilizatorul chinezesc si l-am dezactivat de a uitat programul. Degeaba am conectat firele la loc, imi arata ca se dezactiveaza imobilizatorul, scanteieste, benzineste dar pare a da aiurea scanteia.
    Referitor la 500 euro in plus, daca nu ma bagam in fire, masina mergea bine pana sa ma apuc eu de inovatii.

    Leave a comment:


  • Sharky
    replied
    Idei de pe rabla mea veche.
    Aia daca era senzorul de temperatura admisie aer decuplat nu o porneai decat cu pedala apasata si abea o tineai pornita.
    Totodata am avut motorasul pas cu pas care regleaza relantiul defect (joc in melcul care il invartea) si ba se ineca, ba nu pornea, ba se oprea din senin.
    Am pus un guler de vreo 3mm asa incat sa mut conul intr-o zona fara uzura.

    DAca suspectezi sonda lambda (in caz ca are) aia sigur nu e, ca fiind pornire, nu tine cont de ea.

    Senzori gen pedala acceleratie?

    Avansul e ok?
    Cum e motorul tau? cu reglaj automat in functie de senzor vibrochen sau came?
    Are nevoie de reglaj initial? Adica sa pui in "Zero" aprinderea, ZERO care va fi luat ca referinta pt calcularea avansului in mers.

    Ca sa scapi de stresul imobilizatorului poate il pot activa sa vezi cum se manifesta.
    Ce face de fapt? Ce anume taie? Cheia? Pompa? Aprinderea?
    Daca toate merg macar stii ca nu e ala.

    Aer fals crezi ca prinde pe undeva?
    Poti baga fum prin admisie, sa vezi pe unde scapa?

    Cand invarti se partzaie macar?
    DAca nu, ori nu ai aprindere, desi tu zici ca da scanteie, ori amestecul e praf, in opinia mea.
    Compresie banuiesc ca auzi ca face, nu se invarte ca prostu in gol, cel putin asa sper.

    Nasol moment, dar la final cand merge satisfactia o sa fie cu atat mai mare.
    PE de alta parte, 500E cheltuiti in plus te scuteau de batai de cap.

    Sper sa o rezolvi sa ne spui ce a fost.

    Leave a comment:


  • Heavy D.
    replied
    Pompa aia de vacuum de sub bancheta spate nu are nimic de-a face cu de-ale motorului, ci se ocupa exclusiv de partea de inchidere centralizata.


    La benzinare, vacuumul se produce in admisie, si de acolo isi ia motorul ce/cat/cum are nevoie, dupa cum l-au gandit parintii lui.




    Dragos

    Leave a comment:

Working...
X
Logan | Dacia Logan |Anulare DPF