Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

COBRA Rebirth

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by zapp_cosmarul View Post
    Salutare si un an nou perfect va doresc,
    Am noi poze cu masina inainte sa plec la RAR cu ea pt autenticitate!
    Incepand cu 2012 a primit si numere noi. Nu mai este B 17 vob este B 300 ZAP

    Caut pt cobra covorasele de pe jos originale intr-o stare cat mai buna. Daca aveti o pereche in plus si nu aveti ce face cu ea lasati-mi un pm le iau eu!
    Frumoasa masina si vopsitul pare sa fie inregula ! Culoarea e chiar , faina !
    Vad ca nu ai montat la loc, ornamentele de pe aripa , usi, aripa spate ...Grilajul fata.........

    Se vede ca iti pasa de masina !

    An nou fericit ! Spor la treaba !
    Omul invata pina la moarte si cind.............

    Comment


    • #17
      Multumesc Frumos! Grilajul fata ramane asa iar ornamentele laterale astept sa strang bani sa le comand de pe ebay, le vreau noi.

      Comment


      • #18
        E urata fara ornamente. Gasesti si pe bursa ornamente in stare buna, mai ieftine, daca ai rabdare. Iti lipseste "banutul" cu sigla mercedes de pe masca, ti-at mai trebui pe fagurele de plastic de la masca si ornamentele din aluminiu. Masina arata bine, bafta !
        Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
        http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
        http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

        Comment


        • #19
          Foarte frumoasa.....s-o stapanesti sanatos si fara evenimente neplacute.

          Comment


          • #20
            ma gandeam sa ii fac un cadou de an nou. Ce spuneti de jantele astea?
            17 inch 8j
            Attached Files
            Last edited by zapp_cosmarul; 01-04-2012, 17:10 PM.

            Comment


            • #21
              Salut , urmaresc de ceva vreme thread`ul asta , si i-mi place foarte tare ce intentionezi sa faci cu cobra ta si sunt sigur ca va iesi ceva frumos , ceva deosebit. Jantele se potrivesc perfect cu garda masinii , sunt curios ce motor va primi! S-auzim de bine si multa bafta!
              Mercedes w123 200 http://www.clubmercedes.ro/my-merced...0.html?t=24300

              Comment


              • #22
                Sa ne tii a curent cu etapele prin care a trecut masina !

                Jantele sunt frumoase si va arata bine pe masina ( vezi pe youtube ) !
                Am citit pe aici ( de la veterani ) , ca nu ar fi foarte bune ptr. directie si tinuta de drum ! Nu am experimentat fenomenul , dar poate intervin cei care stiu despre ce e vorba !

                Sunt curios cum arata pe masina si poate postezi niste poze sa le admiram si noi !
                Omul invata pina la moarte si cind.............

                Comment


                • #23
                  jantele sunt in curs de achizitionare maine o sa am un raspuns exact asupra lor.
                  Acum masina are niste jante pe 15 cu cauciucuri 205 si pot sa spun ca tinuta de drum sa imbunatatit fata de original(masina este si lasata)
                  Motorizarea in plan este un om 606 turbo de pe un w210 dar asta in vara.
                  Intre timp vanez un w126 ca si prim donator de primavara

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by zapp_cosmarul View Post
                    jantele sunt in curs de achizitionare maine o sa am un raspuns exact asupra lor.
                    Acum masina are niste jante pe 15 cu cauciucuri 205 si pot sa spun ca tinuta de drum sa imbunatatit fata de original(masina este si lasata)
                    Motorizarea in plan este un om 606 turbo de pe un w210 dar asta in vara.
                    Intre timp vanez un w126 ca si prim donator de primavara
                    In ritmul asta devine masinuta ta de ultima generatie !
                    Numai caroseria o sa mai aduca a w 123 !

                    Glumeam , sunt tare curios daca reusesti cu turbo !

                    SPOR.........!
                    Omul invata pina la moarte si cind.............

                    Comment


                    • #25
                      Imi place mult cum a iesit. Eu zic sa pui toate ornamentele cromate inapoi, Cobra este o masina cu mult crom , si asa ii sta bine. Ar arata bine daca i-ai pune si ornamentul cromat de pe chederul de la parbriz. Eu cred ca va arata bine cu jantele AMG. Depinde cum influenteaza tinuta la drum.
                      Mult succes in continuare! Se vede ca esti pasionat.
                      Mercedes Benz w202 C180 Elegance '98

                      Comment


                      • #26
                        multumesc frumos, o sa primeasca inapoi toate ornamentele cromate, pentru cele de la geamuri si laterale strang bani fiindca le vreau noi

                        Comment


                        • #27
                          Mie imi place tare ce ai facut cu ea!N-am mers niciodata cu o cobra ,nici macar nu m-am urcat in una,dar oricum ma uit pe strada dupa ele,chiar daca sunt vechi si ruginite..Tine-o tot asa!
                          W124 E220 din 95

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by dan12101983 View Post
                            Mie imi place tare ce ai facut cu ea!N-am mers niciodata cu o cobra ,nici macar nu m-am urcat in una,dar oricum ma uit pe strada dupa ele,chiar daca sunt vechi si ruginite..Tine-o tot asa!
                            Pai da, merita sa te duca o tura colegul cu cobra !
                            Eu circul zi de zi cu una , cu toate ca mai am si alte marci ( mai noi ),
                            dar ptr. mine cel putin, nu se compara la condus cu alte masini !
                            Omul invata pina la moarte si cind.............

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by zistok View Post
                              Pai da, merita sa te duca o tura colegul cu cobra !
                              Eu circul zi de zi cu una , cu toate ca mai am si alte marci ( mai noi ),
                              dar ptr. mine cel putin, nu se compara la condus cu alte masini !
                              Cum zice si colegul, nu se compara cu alte masini mai noi, si spun asta in conditiile in care colega de parcare a cobrei este o vectra b 98 2.5 v6 i500 194 cai, editie limitata (doar 500 de masini produse in lume) full pt ce insemna full la acea vreme.
                              Attached Files

                              Comment


                              • #30
                                intr-o combinatie buna m-am ales cu jante de vara cu tot cu cauciucuri... Jantele mai trebuiesc indreptate si aranjate dar eu zic ca nu dau rau.
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF