Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedes w116

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mercedes w116

    Buna ziua tuturor.As dori sa stiu daca stie cineva mercedesul w116 cu numarul BH-02-CAF din oradea.Masina am gasit-o pe mobile.de si am discutat cu proprietarul si are motor de 2000d de cobra trecut in acte si nu ar avea probleme majore de tinichigerie.Postez linkul poate ma ajuta cineva. Mercedes w116. Va multumesc in avans.

  • #2
    Oho, frumusica purcica la anii ei.
    Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
    http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
    http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

    Comment


    • #3
      Alte pareri va rog?Sunt foarte decis pe un mercedes vechi si vreau sa stiu si de la voi mai multe pareri.

      Comment


      • #4
        Masina arata foarte bine. Si interior si exterior. Problema ar fi cu motorul...e lent pe W123 asa ca asta fiind mai mare nu stiu cum se va misca...banuiesc ca foarte lent.
        Una peste alta nu-ti iei masina asta ca sa faci raliu cu ea. Eu as lua-o la banii astia, mai ales daca mai ai ceva fonduri ca sa mai bagi ce trebuie in ea.

        De verificat compresia, si actele, chiar sa fie in regula.
        De avut in vedere ca de la anul s-ar putea sa platim impozite in functie de norma euro. Deci pentru non euro va fi multisor.
        E220 cdi W210, 2001

        E320 W210, 1997
        C180 W202, 1994
        W123 200D, 1978 cu inima de W124


        Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

        Comment


        • #5
          Nu ma intereseaza ca o sa mearga ca o caruta.Cu timpul planific un coupe w123 pentru curse.Mersi de intelegere si inca astept pareri.

          Comment


          • #6
            Originally posted by razor View Post
            Nu ma intereseaza ca o sa mearga ca o caruta.Cu timpul planific un coupe w123 pentru curse.Mersi de intelegere si inca astept pareri.
            Orienteaza-te de la 280 E in sus...

            Daca o iei, asteptam o prezentare.
            Totusi s-ar putea, live sa vezi multe defecte la masinuta fata de poze. Am mai facut si eu poze la ceva masini si dupa cum sunt facute alea, imi imaginez ca sunt unele defecte care nu se vad.
            E220 cdi W210, 2001

            E320 W210, 1997
            C180 W202, 1994
            W123 200D, 1978 cu inima de W124


            Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

            Comment


            • #7
              Daca si in realitate arata ca in poze eu zic sa o iei,dar vezi actele sa fie ok,cu timpul gasesti si un motor original si o inscrii ca si vehicul istoric si ai scapat si de impozit.
              Ai grija cum te comporti cu copii tai fiindca ei iti vor alege azilul.

              Comment


              • #8
                Asta depinde de multe treburi. Odata schimbat motorul nu mai e al ei iar cei de la RETRO nu sunt asa bucurosi sa taie de la impozit o masina de genul asta. Va fi un razboi pierdut din feshe (sa nu se inteleaga altceva). Cu tot respectul sunt si eu in cauza si scuze de offtopic.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by stefan350se View Post
                  Odata schimbat motorul nu mai e al ei iar cei de la RETRO nu sunt asa bucurosi sa taie de la impozit o masina de genul asta. Va fi un razboi pierdut din feshe (sa nu se inteleaga altceva)..
                  Asa este, odata schimbat motorul masina nu mai este originala, deci incadrarea ei ca autoturism de epoca e exclusa din start. Pretul este bun daca arata asa si in realitate, mai ales ca modelul e din ce in ce mai rar, si cred ca mai poti sa negociezi, sunt convins ca nu e bataie pe ea. 200 D e un cacat de motor la cat de mare este barca, o sa mergi maxim cu 100 la ora si o sa ai demaraj de rata sateasca. Schimbarea lui cu un benzinar presupune omologare, acte , batai de cap, iar daca iesi din asta atrage dupa sine un impozit care la non euro va fi din ce in ce mai mare. Bafta!
                  Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                  http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                  http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                  Comment


                  • #10
                    Cu motorul de 2000 merg ca la parada da nu imi fac griji.Am si o cutie in 5 pentru el.Deci problema e pe jumatate rezolvata.

                    Comment


                    • #11
                      Uite alta dracie de w116 .

                      In Satu-Mare w116 3.0 D 90 cp din 1997 la 800 euro .

                      Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

                      Comment


                      • #12
                        Alte pareri despre inculpata?Haideti ca am luat permisul si caut ceva frumos.Poate ma ajuta cineva din oradea.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by razor View Post
                          Alte pareri despre inculpata?Haideti ca am luat permisul si caut ceva frumos.Poate ma ajuta cineva din oradea.
                          Ai mesaj privat colegu.
                          Mercedes W202 C180 Sport
                          Mercedes W245 B180 cdi

                          Comment


                          • #14
                            Cum am vorbit la telefon iti pun pozele cu aripile masinii:
                            Attached Files
                            Mercedes W202 C180 Sport
                            Mercedes W245 B180 cdi

                            Comment


                            • #15
                              Multumesc mult de poze colegul.Acum sa vad cum ma hotarasc.Aripile sunt vrajeli si parbrizul dupa cum am vorbit la telefon.Pentru piese pot vorbi cu Stefan V8 sau cu dom DOK.Acum sa adun cascavalul gramada si sa o iau.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF