Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

W126 350 sdl

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Daca ai bani am dat peste ceva pe net ... e inscrisa , scumpa, piele, clima automata, motor spalat ..dar are jante originale PENTA ..alea fac cam 6-700 de euro pe ebay.de

    `87 W126 EX 420 SE - NOW 250D + WEBASTO - GENERALUL - sold

    now - bicicleta !

    0744 239 949

    WEB
    http://garajautodiag.blogspot.com

    Comment


    • #32
      Originally posted by sovieticool View Post
      Daca ai bani am dat peste ceva pe net ... e inscrisa , scumpa, piele, clima automata, motor spalat ..dar are jante originale PENTA ..alea fac cam 6-700 de euro pe ebay.de

      http://mercedes.anunturi-auto.4tunin...0-9330505.html
      Sincer masina mi se pare un cazan "mult prea supraevaluat"...

      Comment


      • #33
        Eu am bugetul limitat la 2000 euro pentru masina. Nu imi permit sa ma intind mai mult de atat. Daca as avea 4000 euro as opta pentru masina lui prudom. Al lui parca este acel SEL cu motor de 2.5D in stare foarte buna. Maine ma intalnesc cu omu si o sa pot sa va dau un verdict in functie de cat cere pe masina.

        Comment


        • #34
          Originally posted by cipa View Post
          Sincer masina mi se pare un cazan "mult prea supraevaluat"...
          Masina a fost acum 2 ani MASINA, acum e un gunoi, avea motorul original si se cerea pe ea 6000 si ceva de catre Dl. Pop din TM (pe numele lui a si ramas).
          Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
          http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
          http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

          Comment


          • #35
            Originally posted by carmine View Post
            Masina a fost acum 2 ani MASINA, acum e un gunoi, avea motorul original si se cerea pe ea 6000 si ceva de catre Dl. Pop din TM (pe numele lui a si ramas).
            Merci pt. confirmare... deci am nimerit`o... nu stiu cum mai are tupeu sa ceara atatia bani pe ea?!

            Comment


            • #36
              eh... Degeaba ii masina cu 950 euro daca: motorul nu este omologat, interiorul este din velour, o gramada de prostii nu merg pe ea, iar usa si aripa sunt usor lovite. NU ajungi niciodata la amin cu ea si ajungi sa dai cat pe masina lui carmine spre exemplu care eu o stiu drept o masina in stare buna si originala nu cu improvizatii.

              Comment


              • #37
                Originally posted by crstn_savu View Post
                si ajungi sa dai cat pe masina lui carmine spre exemplu care eu o stiu drept o masina in stare buna si originala nu cu improvizatii.
                Masina mea e un gunoi, cred ca sunt singurul care are puterea sa recunoasca asta, ma ia capul cand vad obraznici care cer 4000 mii pe un 126 (nu e prost cine cere), adevarat e ca merge f. bine si are optiuni care functioneaza (majoritatea), dar nu vreau s-o vand unui membru / coleg club MB. Eu nu fac bijnita de masini.
                Last edited by Carmine; 03-29-2010, 23:04 PM.
                Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                Comment


                • #38
                  Incetul cu incetul se duc si sperantele in ceea ce priveste masina asta. Varianta cu America pica din cauza asigurarii care este ceva peste 100$ pe luna pt fratemeu (varsta, nr. de accidente). Am tot asteptat sa fiu pus in legatura cu proprietarul, dar nimic si nici nu am mai insistat avand in vedere vestile date de fratemeu si de faptul ca ar pretinde undeva la 3000 euro pe masina.

                  Comment


                  • #39
                    Salutam.Ramane varianta pe Bulgaria si vezi exact cat costa chiar sunt curios.Pretul se pare ca este totusi un pic cam mare(daca asta este).
                    Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva.De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare.(Sigmund Freud)

                    Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit!

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by carmine View Post
                      Masina mea e un gunoi, cred ca sunt singurul care are puterea sa recunoasca asta, ma ia capul cand vad obraznici care cer 4000 mii pe un 126 (nu e prost cine cere), adevarat e ca merge f. bine si are optiuni care functioneaza (majoritatea), dar nu vreau s-o vand unui membru / coleg club MB. Eu nu fac bijnita de masini.

                      Stai linistit ca si a mea saraca a inceput sa gafaie si ma doare sufletul ca trebuie sa recurg uneori la diferite artificii de ordin mecanic sau estetic pt a putea sa o folosesc in continuare zi de zi fara sa ma opreasca Garcea pe strada .sunt sigur ca anumiti membrii de pe forum daca ar putea si-ar readuce masinile la starea lor initiala doar ca vremurile de rahat in care traim ne cam pun piedici peste piedici .Poate o rasarii si pe strada noastra soarele vreodata ...

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by crstn_savu View Post
                        ... pretinde undeva la 3000 euro pe masina.
                        Ar fi prea mult si pentru ambele masini cumparate "la pachet" dat fiind faptul ca nici macar nu sunt inmatriculate in Romania.

                        Nu prea ai multe optiuni viabile...Eventual Bulgaria sau sa o folosesti pentru a transplanta de pe ea pe alta masina. Bineinteles, daca scoti un pret rezonabil!
                        W123 280E Blue Green Metallic

                        W126 280SE Champagne Metallic
                        W126 280SE Black Blue Metallic
                        W126 500SE Lapis Blue Metallic
                        W126 500SE Midnight Dark Blue

                        W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
                        W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

                        Comment


                        • #42
                          Da... in sfarsit a revenit in tara asta si am aflat un pret pentru cea aurie. 3000 de coco si imi scoate numere dealea de autovehicul istoric din state si poate ramane pe el sau pe fratemeu. Trebuie neaparat sa ma intalnesc cu el sa vad daca nu o da pe asta gri la un pret mai bun si sa vad ce si cum. As prefera asa decat sa dau pe mortaciunile astea de la noi 1800, 2000 si sa mai bag inca atat ca toate sunt varza.

                          Comment


                          • #43
                            Sa vedeti ce carlig am eu la agatat echipaje cand ies in RO cu SLK rosu si nr de parc de Germania...iau politistii startul cu scartait de bocanci de pe trotuar si jumatate ma ameninta ca imi iau numerele si imi fac dosar...dar m-am obisnuit si umblu cu geanta de acte dupa mine, deranjanta fiind doar pierderea de timp cand le axplici ca sant vai de capul lor si habar nu au de lege si de regimul special al acestor numere...
                            W126 500SEC
                            W124 200CE
                            W210 280 4MATIC

                            Comment


                            • #44
                              Ma gandeam si eu la treaba asta, dar pot sa suga acadeaua cat esti legal cu hartzogaraiele. In schimb disconfortul creat de acele opriri repetate este imens.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF