Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Stie cineva unde e "Dihania" ?

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stie cineva unde e "Dihania" ?



    Stie cineva unde a ajuns aceasta masina ? Fostul proprietar nu mai are informatii .
    Impotriva vinatorii,impotriva asasinilor de animale !

    bergen_b13empfang@yahoo.de

  • #2
    S-a gasit "Dihania",nu s-a mai mers de mult cu ea se pare,e demontata prin interior ,si mai grav a inceput sa rugineasca binisor. Dar inca e frumoasa !
    Attached Files
    Impotriva vinatorii,impotriva asasinilor de animale !

    bergen_b13empfang@yahoo.de

    Comment


    • #3
      Pacat de ea. De ce o mai fi cumparat-o actualul proprietar, sa isi bata joc de ea?

      Comment


      • #4
        Masina era intr-o stare foarte buna acum 2 ani, Andu a investit mult peste suma ceruta de el pe masina. Interiorul nu era al ei, probabil ca cel ce a luat-o a vrut sa-l schimbe. Oricum masina nu e de tinut afara.
        Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
        http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
        http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

        Comment


        • #5
          Ai dreptate,si Andu a fost surprins de cum "a imbatrinit",am vazut masina ieri impreuna .
          Impotriva vinatorii,impotriva asasinilor de animale !

          bergen_b13empfang@yahoo.de

          Comment


          • #6
            Pacat de bietul "bot" .

            Comment


            • #7
              Buna seara

              Stati linistiti "Dihania'' o sa renasca)

              1. pt 13 todesengel....... nu am mai mers cu ea de 6 luni aproximativ
              2. 3 mil.... cu ce crezi tu ca mi-am batut joc de ea ..ai vazut cum arata cand am cumparat-o ? Masina nu am luat-o de la muzeu in stare perfecta si am inceput sa o distrug , avea probleme cu interiorul. inceput de rugina care a avansat in timp.
              3.carmine.....da, interiorul nu era al masinii si nu mai era in stare prea buna, scaiul de pe scaune era rupt in diferite locuri iar celelalte erau imbatranite de vreme (plafonul, bord crapat)etc , Noul interior complet imbracat in piele sta in mijlocul sufrageriei si nu le montez pana nu fac tabla.Vopseaua ...deja incepuse sa fie inflorita pe la aripi fata ,spate si praguri de cand am luat-o de la andu ,deci era compromisa si trebuia refacuta .Masina o fi aratand bine la inceput vopsita nou , polishata )
              DAR cine i-a facut masina lui andu nu a dat atentie prea mare ruginei care a reaparut . Imi pare rau pentru banii dati de andu dar cam 2 ani a tinut reparatia facuta de tinichigiu.Oricum daca ai damblaua sa bagi banii in vechituri suma nici nu mai trebuie calculata iar ca banii sa nu fie complet aruncati pe fereastra reparatiile trebuie facute ''ca la carte '' sa tina mai mult de 2 ani

              Sanatate voua si ne mai auzim.......

              Comment


              • #8
                Originally posted by 1lco
                2. 3 mil.... cu ce crezi tu ca mi-am batut joc de ea ..ai vazut cum arata cand am cumparat-o ? Masina nu am luat-o de la muzeu in stare perfecta si am inceput sa o distrug , avea probleme cu interiorul. inceput de rugina care a avansat in timp.
                Sper ca nu te-ai suparat pe mine. Eu stiu masina de cand era la colegul Andu, iar in poze arata foarte bine. Cand am vazut-o cum arata acum (ruginita, nemiscata de ceva timp) asta a fost prima reactie. Ma bucur ca vrei sa o reconditionezi si iti urez multa bafta! Sper sa iasa ceva frumos.

                Comment


                • #9
                  Spor la treaba,dorim sa o vedem pe strada cit mai curind. E o masina frumoasa .
                  Impotriva vinatorii,impotriva asasinilor de animale !

                  bergen_b13empfang@yahoo.de

                  Comment


                  • #10
                    Ma bucur sa vad un nou membru clubmercedes pasionat de astfel de bijuterii si de restaurari.

                    Comment


                    • #11
                      Buna seara

                      Am ajuns intr-o situatie in care trebuie sa iau o hotarare asupra viitorului celor 2 "botoase" pe care le detin .Dihania o stiti si mai am inca un 'bot' 2.2 benzina iar problema este urmatoarea: am stat si am calculat si cum banii nu ma dau afara din casa ''poate doar nevasta mea daca nu ma hotarasc ce fac cu ele ''si ea totusi ma iubeste si ma sustine sa bag bani in fiare , dar trebuie sa decid: care pleaca, care ramane dintre cele 2 ''botoase''.
                      DIHANIA...masina este 100% functionala. Problema ei sunt acum punctele de rugina care au reaparut prin unele parti si singurul lucru care care atarna in favoarea ei este trapa... cam atat.
                      2.2-u.......... puncte forte .... motor pe benzina nu tacane ca cel diesel + nu este asa puturos ,tinichigeria e mult mai ok decat la dihanie, interiorul este bun dar oricum nu ma intereseaza ca il am reconditionat.
                      Eu tind sa raman cu 2.2-u iar acum trebuie sa ma gandesc ce fac cu Dihania pentru care va trebui sa ii gasesc stapan sau varianta ..piese....pe care insa nu o iau in considerare deoarece mai poate inca sa intoarca capete) .Inca nu sunt 100% hotarat care ramane si incepe reconditionarea si care pleaca. Astept si parerile voastre de iubitori de masini ''vechituri '' deoarece nu vreau sa iau o hotarare aiurea .Stiu ca ultimul cuvant o sa fie al meu dar doresc sa aud si chiar sa tin cont si de parerile voastre.

                      Va multumesc

                      Comment


                      • #12
                        Daca vrei sa le vinzi pune-le pe bursa. Stiu ca Pneu cauta asa ceva.
                        Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                        http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                        http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by 1lco View Post
                          Buna seara

                          Am ajuns intr-o situatie in care trebuie sa iau o hotarare asupra viitorului celor 2 "botoase" pe care le detin .Dihania o stiti si mai am inca un 'bot' 2.2 benzina iar problema este urmatoarea: am stat si am calculat si cum banii nu ma dau afara din casa ''poate doar nevasta mea daca nu ma hotarasc ce fac cu ele ''si ea totusi ma iubeste si ma sustine sa bag bani in fiare , dar trebuie sa decid: care pleaca, care ramane dintre cele 2 ''botoase''.
                          DIHANIA...masina este 100% functionala. Problema ei sunt acum punctele de rugina care au reaparut prin unele parti si singurul lucru care care atarna in favoarea ei este trapa... cam atat.
                          2.2-u.......... puncte forte .... motor pe benzina nu tacane ca cel diesel + nu este asa puturos ,tinichigeria e mult mai ok decat la dihanie, interiorul este bun dar oricum nu ma intereseaza ca il am reconditionat.
                          Eu tind sa raman cu 2.2-u iar acum trebuie sa ma gandesc ce fac cu Dihania pentru care va trebui sa ii gasesc stapan sau varianta ..piese....pe care insa nu o iau in considerare deoarece mai poate inca sa intoarca capete) .Inca nu sunt 100% hotarat care ramane si incepe reconditionarea si care pleaca. Astept si parerile voastre de iubitori de masini ''vechituri '' deoarece nu vreau sa iau o hotarare aiurea .Stiu ca ultimul cuvant o sa fie al meu dar doresc sa aud si chiar sa tin cont si de parerile voastre.

                          Va multumesc
                          Sfatul meu este sa le pui la vanzare pe amandoua si o sa vezi pe care reusesti sa o vinzi. Iti spun asta pentru ca si eu am incercat sa vand o astfel de masina

                          In trei saptamani au sunat in total 4-5 oameni si a venit sa o vada doar unul.
                          Pana la urma, masina va ajunge la un prieten pentru o suma mai mica de 500 de euro.
                          M-am convins - nu exista cerere pentru astfel de masini. Mai stiu inca 2-3 boturi de cal ale unor batranei care se asteapta sa incaseze aprox 2000 de euro pe masina (masini originale, nemodificate, primul proprietar, sub 150000km). Si nu cred ca le vor vinde, vor rugini in parcare in continuare...

                          Comment


                          • #14
                            Salut

                            Stie cineva de unde pot procura usi spate stare cat mai buna nu tin sa fie echipate si 2 praguri astea noi .Orice informatie este utila)

                            Va multumesc

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by 1lco View Post
                              Salut

                              Stie cineva de unde pot procura usi spate stare cat mai buna nu tin sa fie echipate si 2 praguri astea noi .Orice informatie este utila)

                              Va multumesc
                              Eu am cumparat praguri noi de la Unix. Au mai multe magazine in Bucuresti, cauta pe google.
                              Usi se mai pot gasi doar second hand. Am un amic care are toate cele 4 usi...
                              Hai sa vorbim, sa vedem. Astept pm de la tine.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF