Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Manual Reparatii W115

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Manual Reparatii W115

    Manualul cuprinde tot , de la motor la instalatia electrica . . . . nu sariti in sus de fericire pt ca este in lb germana.
    0743 380 900 , ne intalnim si va las sa va uitati pe el

  • #2
    o fi ...doar ca nu l-ai atasat ...
    nu il ai in format electronic?
    | Anulare DPF, Anulare EGR, Chiptuning |

    Comment


    • #3
      nu , din pacate nu il am in format electronic...

      Comment


      • #4
        Originally posted by Black_Rider_GVG View Post
        nu , din pacate nu il am in format electronic...
        Pai fa cumva si baga sa vedem si noi!!!

        Comment


        • #5
          Manualul Este Diesel Sau Benzina?

          Comment


          • #6
            manuale, instructiuni, liste piese+preturi

            Buna seara,

            pot procura in lb. germana in format digital:

            -cataloage piese motor desen, nr. si pret pt. OM615(200D si 220D pt W115 si W123); 616(240D pt W115 si W123); M130 (280SE 6 cil. in linie pt. 108/109/111/113) - ajunge cam la 5MB o fila

            -lista actuala de pretzuri(2008) cam pt. tot ce misca 107/108/109/110/ponton/W113/W111/W114/W115/W123/W201/W116 - corelatia intre nr. piesei si pret. Daca nu cunosti numarul piesei cautate(din catalogul "piese" - nu ai nici o sansa sa-l folosesti

            -instructiuni de montare ulterioara clima/aer conditionat pe W110 coada de rindunica
            -instructiuni de conservare a caroseriei (cu wachs sau alte fluide)pt. mai multe modele
            -modul de functionare a unui clima/aer conditionat pe W108/W109
            -carburatorul Zenith 35/40 modul de functionare / reglaj pt motoarele 220/230/250/280

            -brosuri, prospecte, reclame si teste contemporane scanate pt. diferite modele (germana, franceza, engleza)

            -sfatuitor pt. cumparatori W108/109/110/111/114/115/116/123

            -manual tehnic pt. W115/W114 benzinar 6 cil.

            -plan gresare model "Ponton" (in mai multe limbi) si W110 "coada de rindunica"

            -scheme electrice diferite modele

            Mai am in hartie tot in lb. germana :

            -catalog piese auto originale - W115 si W123 (desene/denumiri/nr/pret)
            -manual tehnic (reparatii) W115 diesel si W123 diesel

            Va rog sa-mi scrieti doar in caz ca va intereseaza cu adevarat. Poate are careva un filespace virtual unde s-ar putea depune central toate datele - accesibil pt. toti interesatii.

            Comment


            • #7
              Nene hai sa facem cumva sa il avem si noi....Pe mine ma intereseaza,daca stie careva cum ar fii mai usor de uploadat undeva sa dea o idee,daca nu se poate scrie pe un cd si trimis prin posta

              Comment


              • #8
                Si pe mine ma intereseaza.
                Am putea sa gasim o adresa de FTP unde s-ar putea pune cele digitale.

                Comment


                • #9
                  Vad ca ai o adevarata comoara. Pana acum nu am gasit mai nimic despre w114/115. Sunt interesat si eu. Nu prea ma pricep intr-ale share-ului, asa ca nu stiu ce sa propun, dar ajut cu drag daca se poate

                  Comment


                  • #10
                    Putem incerca pe yahoo messenger...tot vin ele pan la urma.Mai greu este cu berea care trebuie sa o dam pt docomente )

                    Comment


                    • #11
                      Salut! Ma intereseaza ,pe hartie , manualul de reparatii (tehnic ) pt w115 diesel motorul de 200.AM O MASINA DIN 1972. Cred ca singura posibilitate este prin posta contra cost. Daca crede-ti ca este posibil suna-ti la 0723.607.600. sau alege-ti d-vostra o alta varianta. Va multumesc anticipat !

                      Comment


                      • #12
                        Atunci mai bine imi trimiti adresa ta de mail iar eu iti trimit catalogul cu piese pt. motorul diesel om615. Poate te ajuta mai departe. Si pt. restul masinii iti trimit manualul de reparatii pt. benzinarul cu 6 cilindrii. Partea mare se aseamana. Nu prea am timp sa copiez pe hartie sau sa scannui toata cartea pt. modelul 200/220 diesel.
                        ok?

                        Comment


                        • #13
                          E mult mai simplu sa intrebi manualul de reparatzii ambulant, cu mustatza, pony-tail si ochelari fumurii, cunoscut in lumea larga sub supranumele de dok. Adica je... Mai ales ca eshti si capitalist...

                          Comment


                          • #14
                            Multumesc mult! adresa mea este : cvladcostin@yahoo.com

                            Comment


                            • #15
                              Salut!
                              Ti-am trimis vreo 20MB impartiti in 6 mailuri, sper sa ajunga fara probleme.
                              Sa-mi scrii daca este o.k.
                              la re

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF