Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Cat ati da pe asa ceva?

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Nu renteaza s-o dau cu 1000 pentru ca pot lua 2000 prin programul Rabla.

    Comment


    • #17
      Masina asta nu arata a rabla clar, un carburator nou ar face o impecabila!
      W110-2.0 D 1966
      W115-2.0 D 1971
      W123-2.4 D 1982

      Comment


      • #18
        Originally posted by shadow View Post
        Nu renteaza s-o dau cu 1000 pentru ca pot lua 2000 prin programul Rabla.
        Programul Rabla este o mare pacaleala.Pt ca masinile noi sunt oricum supraevaluate,de ex toyota yaris pe care se cere 15000 euro?!?Hai sa fim seriosi.Am o amica care un Yaris,m-am plimbat cu asa ceva,sincer mai mult imi place Logan.Daca masina aia face 15000,inseamna ca s-a intors lumea pe dos.
        Din cauza asta masinile noi se pot si trebuiesc negociate.Fie ca le cheama megane,astra sau yaris.Si se negociaza cam 2000 euro.Deci in timp ce unu se poate duce cu 13k euro sa cumpere o masina care are pretul cerut de ei 15k,tu te duci si dai botul si 13k pe aceeasi masina.Rezultat: dai botul pe degeaba!
        MÃREAȚA COBRA

        Comment


        • #19
          Omu' a intrebat, eu am raspuns. Oricum e un pretz mare pt. model si an, in afara de sandilai putini s-ar incumeta asa ca ar fi mai bine s-o tii. La mine pragul maxi de achizitie la o cobra e de 400. Stiu un bot (mie personal nu-mi place modelu' neam) abandonat si intr-o stare acceptabila,poate ma interesez pt. pasionati.
          Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
          http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
          http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

          Comment


          • #20
            nu te lua dupa unu si altul!Tine-te pe pozitie si daca vrei sao vinzi nu o da sub 3000E!!!In Germania ar face banii astia,de ce la noi nu!?La stare ei nici nu te gandi la programul Rabla,e pacat.Ai rabdare caci se va gasi vreodata cineva sa-ti ofere pretul corect.Asa un w 115 mai rar vezi la noi!

            Comment


            • #21
              Ai dreptate,masina valoreaza 3000E pe putin,tinanc cont si de valoarea ei istorica.Dar problema e ca nu cred sa gasesti cumparator la pretul asta,si atunci,ce faci?
              MÃREAȚA COBRA

              Comment


              • #22
                Sigur ca aici in tara e mai greu sa gasesti pe cineva sa-ti ofere un pret la nivelul starii masinii,dar nu e imposibil.Daca e ingrijita te bucuri de multi kilometri cu ea.

                Comment


                • #23
                  Masinile de genul asta se vand greu clar, si cumparatorii trag de pretz ca e firesc, insa masina asta valoreaza si asta e, vrei bot glantz scoti banu, nu ai bani, ramai cu visuri!
                  W110-2.0 D 1966
                  W115-2.0 D 1971
                  W123-2.4 D 1982

                  Comment


                  • #24
                    Mai bine sariti cu banul, asa este usor sa-ti dai cu parerea, ca nu costa nimic.

                    Iti ofer eu 1500 Euro si iti las si instalatia de gaz ca nu vreau sa o las pe masina
                    Pur si simplu asta este oferta mea, nu vreau sa te simti jignit, sau sa crezi ca este o oferta data la misto.

                    Pentru ceilalti colegi, nu sariti cu gura pe mine, nu sunt samsar si nici speculant de masini.
                    Acesta este pretul pe care pot sa-l ofer eu ca sa-mi satisfac un moft (Am avut un bot de cal dar pe care am fost nevoit sa-l vand si de atunci tot oftez dupa el).
                    www.glx.ro

                    Comment


                    • #25
                      Pretul unui astfel de moft este mai mare
                      Eu am dat 3000 de euro pe masina si am mai investit spre inca 1000.

                      Comment


                      • #26
                        Eu am dat pe coada 1400 euro, si m-a costat putin peste 5000 de euro pana azi cu tot cu pretul de achizitie si cu tot cu pretul de achizitie al inca unei cozi de piese, intra multi bani si cand tragi linia nu te prea bucuri, daca vrei mercedes 'special' scoti banul!!!
                        W110-2.0 D 1966
                        W115-2.0 D 1971
                        W123-2.4 D 1982

                        Comment


                        • #27
                          De acord ca valoreaza mai mult de 1500 EUR. Eu aveam posibilitatea sa cumpar chestiunea din imagine, total originala, 220D, cu nitica rugina dar nu ceva grav, pastrata bine, la 1900 EUR. Omul a vandut-o acum o luna cu 2000 EUR unuia care zicea ca a gasit mana cereasca. Masina nu arata atat de bine precum a lui Shadow, dar avea si ea linie. Si mergea foarte bine.
                          Attached Files
                          1979 Mercedes 200D, manual - fosta mea batranica
                          1993 Mercedes 200CE-16, automat - armasarul #1
                          dar si alte sase roti, grupate doua cate doua: Honda, Vespa si Electra

                          Comment


                          • #28
                            Nu se compara cu a lu Shadow, in primul rand faptu ca e cu masca mare asta galben pe care l ai aratat, cele cu masca mica sunt mai rare, deci...!
                            W110-2.0 D 1966
                            W115-2.0 D 1971
                            W123-2.4 D 1982

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by pneu View Post
                              Nu se compara cu a lu Shadow, in primul rand faptu ca e cu masca mare asta galben pe care l ai aratat, cele cu masca mica sunt mai rare, deci...!
                              Cunosc. Ideea era ca masina era pastrata asa cum a iesit din fabrica, ceea ce se poate spune despre foarte putine exemplare de pe aici, cum ar fi cea din Dorobanti care sta de 6 ani neatinsa, si n-ai zice asta cand te uiti la ea. A lui Shadow e frumoasa, dar e atinsa de romani. Fara sa vreau sa fiu rau. Chiar admir masina pentru cum arata.
                              1979 Mercedes 200D, manual - fosta mea batranica
                              1993 Mercedes 200CE-16, automat - armasarul #1
                              dar si alte sase roti, grupate doua cate doua: Honda, Vespa si Electra

                              Comment


                              • #30
                                disponibili 1700e cash ..........

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF