Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Piese Mercedes 200 W110

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Piese Mercedes 200 W110

    Salutare am si eu o intrebare ,unde as putea gasi componente de caroserie pentru randunica mea cum ar fi praguri si podele astea imi trebuiesc.,,?

  • #2
    Dupa cum am mai vorbit poti pune petice nu cred sa gasesti praguri de cumparat cel putin nu la noi in tara
    Attached Files
    W110-2.0 D 1966
    W115-2.0 D 1971
    W123-2.4 D 1982

    Comment


    • #3
      Uite unu de si-a restaurat W 111 cu petice si-ti mai trimit daca vrei si alte exemple ... lumea pune petice sa stii ...
      Last edited by pneu; 08-28-2007, 10:24 AM.
      W110-2.0 D 1966
      W115-2.0 D 1971
      W123-2.4 D 1982

      Comment


      • #4
        Colegu uite poze benzinar ca al tau la 8000 euroi
        Attached Files
        W110-2.0 D 1966
        W115-2.0 D 1971
        W123-2.4 D 1982

        Comment


        • #5
          benzinarele sunt mai multe decat astea diesel mie imi place diesel mai mult recunosc
          Attached Files
          W110-2.0 D 1966
          W115-2.0 D 1971
          W123-2.4 D 1982

          Comment


          • #6
            Asta e 190 cu un singur carburator 200 are 2 carburatoare.

            Comment


            • #7
              Aha mai este si 220 benzinar si este 230,300 care era cel mai mare
              Last edited by pneu; 02-04-2008, 11:29 AM.
              W110-2.0 D 1966
              W115-2.0 D 1971
              W123-2.4 D 1982

              Comment


              • #8
                Originally posted by Matrixxx View Post
                Salutare am si eu o intrebare ,unde as putea gasi componente de caroserie pentru randunica mea cum ar fi praguri si podele astea imi trebuiesc.,,?
                Poti sa faci o incercare si la magazinele de piese auto. Poate ai noroc. Eu am gasit pt w115 si pragurile si mai multe elem. de caroserie noi, unele originale, altele patentate la Paneuro si la un magazin de nu dadeam 2 bani pe el. Asa ca pune ointrebare ca nu te costa nimic.

                Comment


                • #9
                  Pentru W110 si W111, in Ro cam greu. Cam trebuie sa urmaresti E-bay mai des. Poate ai noroc.

                  Comment


                  • #10
                    Original nerestaurat!! diesel 25.800. euroi
                    Attached Files
                    W110-2.0 D 1966
                    W115-2.0 D 1971
                    W123-2.4 D 1982

                    Comment


                    • #11
                      Pentru cei din Bucuresti este un magazin pe Lizeanu (prima la dreapta dupa Obor cum te duci in directia Dinamo).Acolo am intrebat de planetara si a zis ca in cateva zile o am daca las un avans...Aveau si embleme bucsi pivoti de randunica si orice altceva la comanda ( cel putin asa se laudau ei) .Incearca poate aduc si tablaraie.

                      Comment


                      • #12
                        Uh dar ceva numar de tel? nu sunt din Bucuresti!!
                        W110-2.0 D 1966
                        W115-2.0 D 1971
                        W123-2.4 D 1982

                        Comment


                        • #13
                          Am vazut ca esti din orasul unde m-am nascut! Cand mai trec pe acolo le cer o carte de vizita ceva...

                          Comment


                          • #14
                            Incearca la http://www.elit.ro

                            Au pe prima pagina, in partea stanga linkuri catre 2 cataloage online de piese, nu stiu daca gasesti de W110, dar de W114/115 sigur au
                            www.glx.ro

                            Comment


                            • #15
                              Am intrat pe elite acolo si surpriza!! aia habar nu au ce capacitate cilindrica are un heckflosse

                              190 DC (110.110) 06/61 - 08/65 40/54 1990cmc OM 621.912 limuzina
                              200 D (110.110) 07/65 - 02/68 40/55 1971cmc OM 621.918 limuzina
                              (http://www.elitecat.cz/CarSelection.aspx)

                              cand de fapt 190 DC, 200 D si 200 benzinar au 1988 cmc si doar 190 C are 1897 cmc !!!

                              Cum sa cumperi piese de la ei daca nici ei nu stiu ce vand?? hai sa vindem neste treburi la basca asa!!
                              Last edited by pneu; 10-23-2007, 09:29 AM.
                              W110-2.0 D 1966
                              W115-2.0 D 1971
                              W123-2.4 D 1982

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF