Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Sfat achizitie S - klasse

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sfat achizitie S - klasse

    Buna, numele meu este Alex am 21 de ani si as dori sa achizitionez un MB s - klasse... as dori sa imi recomandati o motorizare... plusuri ...minusuri ale acestui model (daca exista)... Multumesc !

    P.S. : vreau sa o achizionez noua...cine are w221 si imi poate da cateva detalii...vreau sami spuneti plusuri si minusuri despre motorizarile pe care le detineti...a..si excludem S250CDI pt ca e un motor prea mic pentru ditamai masina

    edit : motorizarea de la profil e a masinii tatalui meu pe care o conduc din cand in cand...e un w220 S500L

  • #2
    Am avut w221 , s550 4matic model USA.
    Consumul urban era undeva intre 16L-18L/100KM.
    Probleme nu am intampinat cu el , comfort maxim si putere avand in vedere motorizarea. Am avut candva si w220 500L dar ca si comparatie w220-ul era puturosenie fata de w221 ( 306 vs 370 CP + 7g-ul minunat care ajuta la consumuri record de 11 inafara! )
    Poti incerca si un 350... impozitul aberant de la 1 iulie te va ustura din orice pozitie.
    Toate cele bune!
    pasiunea NU cunoaste limite !
    My project - click! MBUNIVERSE

    Comment


    • #3
      La 21 ani vrei sa-ti cumperi S-Class ?
      sigpice60 525d

      Comment


      • #4
        Originally posted by T_o_r_q_u_e View Post
        La 21 ani vrei sa-ti cumperi S-Class ?
        Am mai intalnit cazuri din astea.....Am 17 ani si vrea sa-mi iau skyline sau silvia pt drift. Puteti da detalii despre aceste masini si ce consum are? Sau pe alte forumuri, am 18 ani si trebuie sa dau pt carnet. Dar, aveti ideie cat consuma un M3 si ce model sa-mi iau ca ,dupa ce-mi dobandesc carnetul.....o sa cumpar unul nou....

        Comment


        • #5
          Cea mai buna varianta : W221 S 350 CDi Long 4matic ... parerea mea

          Cu :
          Exterior : Vopsea metalizata rosu carneol si Jante AMG 20" din aliaj usor, design spite duble
          Interior : Piele in 2 culori, negru / maro castana


          Si are un pret .... ma ia ameteala )))))
          La o configurare facuta in 2 minute :
          Intră pe site-ul oficial Mercedes-Benz România. Descoperă cele mai noi modele din universul Mercedes Benz, cu sisteme de tehnologie avansate, È™i o gamă întreagă de produse 100% electrice sau plug-in hybrid. Programează un test-drive, configurează-È›i modelul preferat È™i solicită o ofertă.


          Daca ai atatia bani , eu cred ca pe asta ar merita sa mergi.
          Last edited by w124researcher; 11-13-2010, 00:21 AM.
          Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

          Comment


          • #6
            Cred ca voi alege modelul S 350L 4M blueEFFICIENCY ..benzina..inca nu sunt sigur...
            300zxtt, nu inteleg ce importanta are varsta mea.

            Multumesc mult pentru informatii !

            Comment


            • #7
              Tu stii ce vrei .

              Daca iti iei asa ceva , asteptam topic de prezentare.

              Eventual , pana atunci , poti face si cu w220 S 500L de acum.

              Bafta.
              Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

              Comment


              • #8
                Poze cu masina nu am si momentan tata e plecat cu ea in Germania. Promit sa-i fac o prezentare cand se intoarce.
                Sincer l-a cum merge masina asta...m-ar tenta un w220 dar cu motorizari mari gen S500 ca al tatei, de ce nu chiar S600, chiar daca impozitele sunt imense

                Comment


                • #9
                  Eu as merge pe S65 daca tot nu conteaza banii..ori te incorzi ori nu te mai incorzi
                  W203 C180K Wetterauer Stage 1|K&N Intake|MAE Rims|H&R Spacers|CL Smoked Taillights|Llumar|Stein Springs
                  E93 335i COBB V3|BBS Rims|H&R Spacers|HiFlo Gas Pump|Catless X Pipes|NGK Iridium|BMS Dual cone intake|V-max On|Performance Grills
                  YFZ 450 5V|DOHC|HMF Stage 4 DynoJet|HMF Race Spec Exhaust|K&N Intake|ProTaper HandleBar|ÀDX Nerfbars|White Brothers Spacers|NGK Iridium IX Spark|Smoked Headlamps|DID Chain|ZipTie Mod
                  GRAND CHEROKEE 4.0 Ironman

                  Asphalt F*ck*r

                  Comment


                  • #10
                    Conteaza banii SergiuMB...si chiar daca sunt tanar si am ganduri prostesti tot nu m-as avanta la un AMG...

                    Comment


                    • #11
                      Tare...... Pun pariu ca daca pustiul asta isi cumpara w221 nou, eu nu mai postez vreodata pe forumul asta ) ) )

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by 300zxtt View Post
                        Tare...... Pun pariu ca daca pustiul asta isi cumpara w221 nou, eu nu mai postez vreodata pe forumul asta ) ) )
                        Nu pune, fiindca vei pierde. Sunt o gramada ca el, iar unii cu banii lor personali (nu ai parintilor) - dar astia din urma sunt mai putini si nu tocmai curati.
                        1979 Mercedes 200D, manual - fosta mea batranica
                        1993 Mercedes 200CE-16, automat - armasarul #1
                        dar si alte sase roti, grupate doua cate doua: Honda, Vespa si Electra

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by 200ce_marius View Post
                          Nu pune, fiindca vei pierde. Sunt o gramada ca el, iar unii cu banii lor personali (nu ai parintilor) - dar astia din urma sunt mai putini si nu tocmai curati.
                          Stii cate fraze de genul asta am auzit? Iar cine are posibilitatea materiala pt a achizitiona asa ceva, are si putere cenusie sub streasina si nu pune intrebari pe forum despre motorizari. Pt ca stie de la inceput ce vrea.

                          Oricum, succes in achizitionarea modelului w221.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by 300zxtt View Post
                            Stii cate fraze de genul asta am auzit? Iar cine are posibilitatea materiala pt a achizitiona asa ceva, are si putere cenusie sub streasina si nu pune intrebari pe forum despre motorizari. Pt ca stie de la inceput ce vrea.

                            Oricum, succes in achizitionarea modelului w221.
                            Cunosc pusti la mine in oras care la 19 ani se da cu CL 65 AMG si Brabus-uri......deci ma arde si pe mine invidia ca pe tata nu-l cheama Bill Gates

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Lascau M View Post
                              Cunosc pusti la mine in oras care la 19 ani se da cu CL 65 AMG si Brabus-uri......deci ma arde si pe mine invidia ca pe tata nu-l cheama Bill Gates
                              Scuze de off topic.
                              Am pe cineva in cartier cu mine (suntem de aceiasi varsta, am copilarit in acelasi cartier, am invatat la aceiasi scoala) care a primit la 18 ani un SL 63 AMG (este o poza si aici pe forum cu el) iar pe urma au urmat: un GMC foarte MARE (unicat in Cta, si decat 2 in toata Romania), si de anul asta un BMW 750Li F02 (cred) Individual.
                              Asta este SL-ul...
                              On topic.
                              Eu as merge pe un S 350L benzinar.
                              Attached Files

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF