Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Informatii si pareri despre B-64-PCR W140 3.0 TD

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Informatii si pareri despre B-64-PCR W140 3.0 TD

    Salutare,

    Mii de scuze vis-a-vis de mini asaltul forum-ului cu mesaje, dar am capsa pusa rau de tot pe un S300 TD, stiti cum e.

    Momentan in "cursa" a ramas acest B-64-PCR



    Daca stiti ceva despre masina, aveti pareri sau sfaturi, va rog mult sa nu ezitati, apreciez orice ajutor.

    Pe moment din ce am mai citit, a fost acum ceva vreme multa la vanzare la vreo 10 mii, a fost argintie si a fost vopsita alb perlat si detaliile care le-am vorbit cu posesorul (care pare un tip de nota 10).

    Nu prea ma aranjeaza pt. ca vroiam sa iau una neagra iar alb-ul parca nu prea prinde pe S, insa oricum vreau sa fac ceva mai "extrem" din ea si sa imbrac tot interiorul in piele nappa + alcantara. Din nefericire scaunele de textil nu par sa fie la fel de ok profilate ca si cele de piele iar masinii ii lipseste incalzirea scaunelor fata (macar). Daca e o masina foarte buna care merita banii insa, gasesc eu un interior de piele si cu incalzire care sa-l imbrac apoi.

    Pareri ? Sugestii ? Apreciez orice comentariu.

    De asemenea daca stiti alte S300TD-uri (fara 350-uri) care merita cumparate .. nu ezitati

    Toate bune !

  • #2
    Nu stiu ce sa zic,dar mie unu mi se pare cam obosita masina.Faruri,stopuri afumate si din cate se vede pare si lovita.

    Comment


    • #3
      Multumesc de sfat. La faruri nu stiu ce sa spun, stopurile par obosite in poze (cel din dreapta e in umbra), am intrebat special lucrul asta. La faruri .. doar vazut live. De ce spui ca pare lovita ? Sa ma uit si eu mai atent

      Am rugat pe cineva din bucuresti sa o vada ca sa nu fac un drum de pomana si in functie de asta voi vedea ce fac.

      Mai astept pareri.

      Comment


      • #4
        Uita-te atent la distanta dintre far-grila,bara-aripa,far-capota si o sa vezi ca niciuna din cele 3 nu sunt la linie,mie mi se pare toata fata ondulata,cel putin din poze asa pare.

        Comment


        • #5
          Probabil la echiparea de dupa vopsire nu au mai aliniat tot.Si mie imi place masina dar nu am bani acum de asa ceva.Oricum masina arata bine si sper sa te alegi cu ea.

          Comment


          • #6
            Seia de sasiu si dotarile din fabrica:
            VIN WDB1401351A339072
            Model S 300 TURBODIESEL
            Chassis 1401351A339072
            Engine 606961 12 001148
            Transmission 722608 00 106304
            Order 0 6 557 17909
            Lights BOSCH
            Cab 00000
            Delivery date 09.09.96
            Dealer Austria (557)
            Interior cloth black (061)
            Paint
            744 brilliant silver metallic (с 1991)
            Options
            220 parking aid (с 01.10.1993)
            221 left front seat, electrically adjustable (с 01.11.1978)
            222 right front seat, electrically adjustable (с 01.11.1978)
            282 ski bag (inboard loading facility) (с 01.07.1989)
            303 front folding armrest with tray (с 01.01.1990)
            306 activated charcoal filter (odor filter) (с 01.01.1990)
            533 front and rear speakers - without radio (с 01.03.1994)
            551 anti-theft warning system (с 01.11.1978 по 31.03.1998)
            600 headlamp wiper/washer (с 01.08.1971)
            630 ECE warning triangle (с 01.08.1980)
            731 wood trim, burred walnut root (с 01.08.1980)
            807 Change of year of model, last figure shows new model year
            000A Unknown code

            Un plus din punctul meu de vedere ca are cutie model 722.6, la care se lucreaza mai usor.
            A avut 3 proprietari in perioada 2005-2007.

            Comment


            • #7
              S-a mai discutat despre obiect (parca pe mercedesuri de vanzare?), era chiar cineva care stia masina si proprietarul, a fost si pe la neamurile lui Bercea din ce spunea acesta. Masina e de mult pusa la vanzare.... e cheala, personal gasesc pretul mare.
              Last edited by Carmine; 03-02-2010, 21:47 PM.
              Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
              http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
              http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

              Comment


              • #8
                Zicea cineva intr-un post ca masina a fost a unui t***n si i-a ramas mirosul tipic in ea...

                Comment


                • #9
                  Salutare,

                  Multumesc mult de sfaturi, sunt de ajutor.

                  Din nefericire proprietarul a fost ocupat ultimele doua zile si nu a reusit sa se intalneasca cu persoana care am rugat-o sa arunce o privire peste ea deci ... mai astept.

                  Sincer singurul motiv pentru care as lua-o este faptul ca vreau neaparat 300td si sunt relativ rare la vanzare chit ca e o piata a cumparatorilor si daca apar la preturi se poate discuta destul de mult. Asta pentru ca e intr-adevar cheluta saraca si este alba, eu as fi vrut neagra sau gri inchis.

                  Planul este oricum sa imbrac cam tot interiorul in piele nappa + alcantara, insa din cauza ca aceasta are textil va fi nevoie sa gasesc un interior complet de piele pe care sa-l tapitez pentru ca vreau totusi si incalzirea in scaune si cel mai important din ce vad eu (since nu am mers/stat intr-un S cu textil, doar piele) par mai mici scaunele si mai putin profilate, deci probabil mai putin comode, posibil mai tari etc. Din cauza ca nu prea ma intereseaza starea pielii sper sa gasesc un interior ieftinut si atunci sa nu doara asa tare, plus ca il iei cu tot cu incalzire deci dupa pasul asta va fi mai ... medie ca si optiuni.

                  Frica principala este sa fie vopseaua aproape perfecta pentru ca daca intra si un vopsit de 2-2.5 mii nu are nici un rost, mai bine astept, aspectul caroseriei e foarte important pt. mine. Interior si tren de rulare le voi aranja oricum, caroseria, motorul si cutia sper sa fie ok.

                  Evident sper sa fie buna pentru ca vreau un S300TD cat mai repede dar nici nu ma arunc la ea daca nu e o baza suficient de buna pentru ce vreau sa fac. In definitiv nu ma grabesc dar mi-e si groaza sa stau sa caut cateva luni in fiecare zi o masina buna

                  Toate bune si daca mai aveti cunostinte despre masina, apreciez.

                  Comment


                  • #10
                    Salutare,

                    Am fost pe la bucuresti sa vad masina ... am cam regretat ca nu a reusit sa se intalneasca un amic de-al meu cu proprietarul sa o vada inainte. In poze arata extrem de bine fata de realitate. Nu am stat sa o verific prea mult pentur ca era clar ca nu dau banii pe asa ceva. Caroseria nu sta deloc bine, multicele puncte de rugina la vedere, nu se aliniaza multe panouri, accidente a avut suficiente, aripa dreapta fata si spoilerul fata sunt vopsite in alta culoare (restul fiind un alt alb perlat va fi greu sa le pupi daca nu stii ce vopsea s-a folosit initial), interiorul e intr-o stare cam slabuta si intr-adevar cam "miroase" in el, motorul e departe de a fi intr-o stare acceptabila de functionare, sa nu mai vb. de faptul ca am unele informatii cum ca masina ar fi facuta din 2 bucati dupa un accident foarte urat (nu sunt sigure insa si nici nu am stat sa o puric, cert e ca au fost gasite zone cu gri si zone cu alt alb fata de exterior in locurile unde nu s-a vopsit ..).

                    Nu vreau sa fac reclama rea proprietarului pentru ca a fost un baiat foarte okay insa masina nu cred ca merita mai mult de 3500 dupa mine, asta daca vrei neaparat sa o iei.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by XSD View Post
                      Salutare,

                      Am fost pe la bucuresti sa vad masina ... am cam regretat ca nu a reusit sa se intalneasca un amic de-al meu cu proprietarul sa o vada inainte. In poze arata extrem de bine fata de realitate. Nu am stat sa o verific prea mult pentur ca era clar ca nu dau banii pe asa ceva. Caroseria nu sta deloc bine, multicele puncte de rugina la vedere, nu se aliniaza multe panouri, accidente a avut suficiente, aripa dreapta fata si spoilerul fata sunt vopsite in alta culoare (restul fiind un alt alb perlat va fi greu sa le pupi daca nu stii ce vopsea s-a folosit initial), interiorul e intr-o stare cam slabuta si intr-adevar cam "miroase" in el, motorul e departe de a fi intr-o stare acceptabila de functionare, sa nu mai vb. de faptul ca am unele informatii cum ca masina ar fi facuta din 2 bucati dupa un accident foarte urat (nu sunt sigure insa si nici nu am stat sa o puric, cert e ca au fost gasite zone cu gri si zone cu alt alb fata de exterior in locurile unde nu s-a vopsit ..).

                      Nu vreau sa fac reclama rea proprietarului pentru ca a fost un baiat foarte okay insa masina nu cred ca merita mai mult de 3500 dupa mine, asta daca vrei neaparat sa o iei.
                      E bine de stiut. Acum m-am uitat mai bine la poze, vad ca langa butonul de avarie are un abtipild de rogvineta lipit (ca sa mascheze un gol), presul rupt, niste table prin ea, lampile afumate. Jantele au efect. O sa ia 5700 la anu si la multi ani....
                      Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                      http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                      http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                      Comment


                      • #12
                        crede-ma ca in poze arata de 5 ori mai bine ca in realitate. Pur si simplu nu are rost sa listez toate problemele, tot ce pot sa va zic este ca nici nu are rost sa o vedeti daca nu v-o da la un pret fff. mic, e dezastru.

                        Comment


                        • #13
                          Nu va apropiati de masina aceea! masina a fost a mea, am lut-o de la ploiesti, deci va puteti inchipui si singuri ce proprietar avea, i-am facut motorul, am schimbat radiatoarele, vas expansiune, pompa apa, pivoti, capete de bara si nu mai stiu cite dracului! Am incercat sa o curat si sa scot mirosurile din ea si........in final m-a doborit! nu am mai avut bani de bagat in ea si oricit a-si fi bagat tot nu iesea cum vroiam eu. a fost prea distrusa de fostii propietari!!!
                          a cumparat-o un ''rom'' demn de tot dispretul. Nu a mai returnat numerele si..........asta-i povestea, nu mai iese masina din ea in veci si ca idee masina a fost argintie met.

                          Comment


                          • #14
                            Foarte bine dragi colegi. Semnalati orice manarie. Eo unul atat timp cat voi avea habar catusi de putin despre orice masina voi posta, cu riscul de a fi off topic. Respect pentru toti cei care sunt corecti.

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by adi s View Post
                              Nu va apropiati de masina aceea! masina a fost a mea, am lut-o de la ploiesti, deci va puteti inchipui si singuri ce proprietar avea, i-am facut motorul, am schimbat radiatoarele, vas expansiune, pompa apa, pivoti, capete de bara si nu mai stiu cite dracului! Am incercat sa o curat si sa scot mirosurile din ea si........in final m-a doborit! nu am mai avut bani de bagat in ea si oricit a-si fi bagat tot nu iesea cum vroiam eu. a fost prea distrusa de fostii propietari!!!
                              a cumparat-o un ''rom'' demn de tot dispretul. Nu a mai returnat numerele si..........asta-i povestea, nu mai iese masina din ea in veci si ca idee masina a fost argintie met.
                              Foarte interesant. Daca nu a returnat numerele sa inteleg ca ai ramas proprietar in acte si ca se merge cu ea asa?
                              Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                              http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                              http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF