Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Sfat achizitie Mercedes E200 kompressor.

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sfat achizitie Mercedes E200 kompressor.

    Buna ziua tuturor membrilor acestui forum.
    Pentru ca a venit timpul sa imi schimb masina si pentru ca imi doream de mult un E Klasse,m-am oprit asupra unui anunt.Stiu ca multi vor recomanda diesel,insa diesel am tot avut si parca vreau o schimbare,sa vedem si benzina.Anuntul este acesta https://www.autovit.ro/mercedes-benz...C35114225.html .Sper ca posesorii acestei marci ma pot ajuta cu ceva sfaturi,poate puteti observa din poze mai multe decat mine.Oricum daca ma hotarasc asupra ei voi merge sa o vad insa momentan nu sunt in tara si va mai dura 2 saptamani.Mai este de asemenea posibilitatea aducerii din Germania.Acest anunt insa mi sa parut cel mai serios din Romania.
    Va multumesc si va doresc o zi buna.
    Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

  • #2
    Salut! Iti recomand sa te uiti peste asta: http://www.clubmercedes.ro/vand-merc...03-t42198.html este masina mea, este benzina, motorul 112, chiar daca este mai veche are dotari mult mai multe decat masina de mai sus si este foarte ingrijita. Imi cer scuze daca am fost insistent.

    Comment


    • #3
      Salut.Orice oferta sau opinie este binevenita.Ai o masina frumoasa,iau in considerare.Multumesc.

      Comment


      • #4
        E un pic ciudat,masina de pe autovit este Avantgarde insa ii lipsesc cateva dotari de pe un Avantgarde.Sau cel putin asa mi se pare mie.

        Comment


        • #5
          Ce ii lipseste,spoilerul este,geamurile albastre da,led frana ,jantele ok?

          Comment


          • #6
            Originally posted by eric_cartman View Post
            E un pic ciudat,masina de pe autovit este Avantgarde insa ii lipsesc cateva dotari de pe un Avantgarde.Sau cel putin asa mi se pare mie.
            E Avantgarde masina.
            Nu stiu ce zici tu ca ii lipseste dar daca ne spui poate identificam ... ca idee un Avantgarde nu are neaparat dotari in plus ci o alta configuratie la care nu poti renunta. Daca nu poti renunta, atunci nu e optional .
            Da zi la ce te referi si analizam.

            PS: Pare tipla masina, imi place, se incadreaza. "Curata", frumoasa, kilometri buni. E dupa bani.
            Faptul ca a fost rulata pe la noi te obliga sa-i verifici incheieturile si partea din fata pentru ciobituri.
            Ce nu imi place mie e culoarea dar asta-s eu ...

            Comment


            • #7
              Da,culoarea si cutia manuala este un minus pt mine(oricum nu e o problema majora,doar ca ma cam saturasem sa mestec in benzina prin oras).Referitor la dotari stiam ca Avantgarde vine cu tapiterie piele sau semipiele,incalzire in scaun(nu ma intelegeti gresit,nu sufar de asta).Multumesc pentru pareri si mie mi se pare o masina ok ce trebuie vazuta.

              Comment


              • #8
                Originally posted by eric_cartman View Post
                Da,culoarea si cutia manuala este un minus pt mine(oricum nu e o problema majora,doar ca ma cam saturasem sa mestec in benzina prin oras).Referitor la dotari stiam ca Avantgarde vine cu tapiterie piele sau semipiele,incalzire in scaun(nu ma intelegeti gresit,nu sufar de asta).Multumesc pentru pareri si mie mi se pare o masina ok ce trebuie vazuta.
                Culoare tine de gust.
                In ce priveste cutia de viteze - si mie imi place cea automata dar ultimul W211 pe care mi l-am luat l-am cautat sa aiba cutie manuala, in mod special .

                Dotarile precum pielea/semi si incalzirea in scaun sunt optionale si se pot scoate.

                Si eu cred ca merita vazuta masina.

                Sa ne spui si noua rezultatul !

                Comment


                • #9
                  Salut tuturor.
                  In sfarsit....am ajuns acasa,mers,vazut,luat.Masina chiar este impecabila.Ultima revizie facuta in urma cu 1000 km,ulei,filtre noi plus full-ul facut .Proprietar serios.Urcata pe rampa,perfecta.Interiorul impecabil si da are si semipiele.Este mult mai frumoasa ca in poze.Chiar si culoarea imi place😄.Pe drum spre Constanta...m-am indragostit.Mi-am dorit mult masina asta si acum e a mea.Scuzati euforia,acum plec sa dorm in ea noaptea asta...😃😃😃.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by eric_cartman View Post
                    Salut tuturor.
                    In sfarsit....am ajuns acasa,mers,vazut,luat.Masina chiar este impecabila.Ultima revizie facuta in urma cu 1000 km,ulei,filtre noi plus full-ul facut .Proprietar serios.Urcata pe rampa,perfecta.Interiorul impecabil si da are si semipiele.Este mult mai frumoasa ca in poze.Chiar si culoarea imi place😄.Pe drum spre Constanta...m-am indragostit.Mi-am dorit mult masina asta si acum e a mea.Scuzati euforia,acum plec sa dorm in ea noaptea asta...😃😃😃.
                    Sa o stapanesti sanatos !

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Logan | Dacia Logan |Anulare DPF