Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Ce ziceti de asta ?

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Pozitia farurilor este simetrica, lumina le pune in dezavantaj, lucru vizibil la colturile sus st/dr ale grilei.
    Ca toate masinile de "romanica" a suferit mici efecte ale griblurii de pe sosea (a se vedea spoilerele fata)--dar nu este un impediment, e doar un moft la urma urmei.
    Pozele sunt ca idee, cel mai bine e sa o vezi live.
    Vand jante A class cu anvelope vara 600lei.
    https://diagnoza-auto-cta.blogspot.r...255517-ms.html

    Comment


    • #92
      Dezamagire toatala din nou.
      O s-o iau cu inceputul; dupa ce mi-am vandut al meu W211 (http://www.autovit.ro/mercedes-benz-...C20557925.html) am mers pe ideea ca o sa-mi iau un E 200 kompresor care l-am gasit eu la medias model avangard ceva de vis pentru mine. Motor 1.8 benzina 163 cai cutie automata.Am vb cu omu a zis ca are 127.000 de km reali masina doar in garaj sta.Am cerut VIN am verificat la rep. si mi-a zis ca anul trecut avea 118.000.OK mi-an luat un tovaras (bisnitar de masini de apr. 10 ani ) omu aduce masini din germania numai pe comanda si am plecat.
      sa luam acel ,,superb,, Kompresor vopsea originala; km reali; fara acident; a zis omu ca doar o aripa are revopsita.Am plecat pe 5 dimineata am facut vre-o 320 de km de SV la medias si am ajuns, masina de la o aripa revosita de fapt era toata; a fost lovita in fata ; bara statea pe o parte ; kit pe ea la greu interior scaun sofer pasager varza volan la fel ... nu stiu cum au zis ca are km reali nu pot sa inteleg ca arata de peste 280.000; pret cat as fi dat pe ea 8500 maxim.Aceasta e ,,frumusetea,, SB 53 JES

      Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


      Urmatoare care am vazut-o am gasit-o la BT aproape de mine; un E 270 negru avangard
      Dupa ce am stabilit o int. masina aceasi treaba in afara de cupola revopsita toata, usa de la sofer a fost lovita serios km dati inapoi.. aceasta este

      Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


      Azi am hotrat sa merg pana la Iasi sa mai vad 2.Mi-am luat tovarasul asta a meu si am plecat.Eu am avut classic si acuma vreau modelul W211 avangard preferabil automat si negru.Am ajuns la primul

      Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


      Exterior ca si la anterioarele revopsit in totalitate lac sarit kit pe ea prin unele locuri,in anut scrie 2003 ea normal e 2002,geamuri a avut sparte din ele. Interior ingrijit. Dar e la sectiune E 220 si de fapt e E 200 de 122 cai,el a pus-o la 180 de cai.

      Am mers si la urmatoarea care nu reuseam sa inteleg cum un avangard poate sa aiba interior de classic.Acesi treaba revopsita toata si interiorul am reusit sa dezleg
      ,, misterul,, a fost schimbat de pe un clasic cu tot cu bord,fete de usi,volan,schimbator,in afara de cotiera.Masina era luat de firma de lizing de la unu care nu a mai putut-o platii si a dat in ea de a rupt-o inainte sa i-o ia.Asta e si cea de-a 2 epava de la iasi; si a 4 din lista mea de gunoiae vazute pentru ca mi-am cheltuit aproape 8 mil.sa le vad si toti zic la fel nu cred ca e revopsita, nu stiam , nu cred totusi..
      km ? are reali !!

      (nu mai este la vanzare cred ca expirat anuntul )

      Am scris aceste randuri in ideea daca mai este cineva interesat de aceste ,, masini,, sa nu-si piarda ziua degeaba si sa cheltuie niste bani. Incerc sa-mi gasesc in cont. un E 220 cdi sau E 200 kompresor sau chiar si un E 270, sa fie avangard ;cutie automata
      si preferabil negru.

      Comment


      • #93
        In cazul in care stiti ceva frumos pe la cineva astept cu interes...

        Comment


        • #94
          mersi spike2002, e un review foarte interesant! si eu caut un W211 din 2007-2008 dar cred ca o sa ma duc pana in Germania. Bafta

          Comment


          • #95
            Cel mai bine ....

            Comment


            • #96
              Salutare colegii! Am si eu nevoie de un mic ajutor:am luat acu' vreo 3 luni un e200cdi din bv.i-am facut tester dar nu la reprezentanta si a iesit ok.probleme mari nu am avut inca cu ea dar as vrea s stiu si eu daca ma puteti ajuta sa stiu si eu ce e d ea pt k aceasi nelamurire o am si eu cu interior d classic si pachet exterior d avangarde,desi interiorul nu arata totusi d classic.nu am poze dar daca ma poate ajuta kreva doar cu VIN-UL as fi recunoscator:WDB2110041A216436 multumesc anticipat!

              Comment


              • #97
                interior d classic si pachet exterior d avangarde,desi interiorul nu arata totusi d classic.

                Nu inteleg cum adica nu arata chiar de classic; poate este elegance? Ai geamuri albastre ? Daca ai geamuri albastre inseamna ca e avavntgard cu interiorul schimbat.Daca is normale inseamnna cum mi-a zis ala de la iasi ,, e un classic imbunatatit,, =)), o fi pus body-kitul de avantgard. Spaltorul la faruri iti merge? Cesurile din borb cum sunt; cu inele fara inele cromate; is albe ? Da-ne mai multe detalii , ce nu-ti iese ?

                Comment


                • #98
                  Originally posted by mihai.c View Post
                  Salutare colegii! Am si eu nevoie de un mic ajutor:am luat acu' vreo 3 luni un e200cdi din bv.i-am facut tester dar nu la reprezentanta si a iesit ok.probleme mari nu am avut inca cu ea dar as vrea s stiu si eu daca ma puteti ajuta sa stiu si eu ce e d ea pt k aceasi nelamurire o am si eu cu interior d classic si pachet exterior d avangarde,desi interiorul nu arata totusi d classic.nu am poze dar daca ma poate ajuta kreva doar cu VIN-UL as fi recunoscator:WDB2110041A216436 multumesc anticipat!
                  211.004 E 200 CDI


                  vin WDB2110041A216436
                  whc WDB
                  chassbm 211004
                  chass_ident 1A216436
                  type 211
                  subbm1 004
                  subbm2
                  auxiliary_drive
                  body
                  body_code
                  delivery_date 030128
                  engine 646951 30 048988
                  front_axle1
                  front_axle2 BE606131030859
                  heater
                  interior 131A
                  lights
                  model_idx 0
                  odometer
                  order_num1 0236253267
                  paint1 623U
                  paint2
                  paint3
                  paint4
                  paint5
                  platform
                  production_num1 8213600
                  production_order_ref N
                  rear_axle1
                  rear_axle2
                  release_date 030116
                  retarder 1 030128
                  rims
                  service_num
                  steering
                  trailer
                  transfer_case
                  transmission 722699 04 221526
                  vin_dc
                  vinwhc
                  winch
                  wiper

                  Code


                  130A Unknown
                  131A Unknown
                  202B OWNERS MANUAL AND SERVICE RECORD - GERMAN
                  220 PARKTRONIC SYSTEM (PTS)
                  230B CUSTOMER SERVICE - STATION EUROPE
                  248 REAR SEAT WITH INTEGRATED CHILD SEAT
                  260 TYPE DESTINATION ON TRUNK LID - ELIMINATION
                  275 MEMORY PACKAGE (DRIVER SEAT, STRG. COL., MIRROR)
                  280 LEATHER STEERING WHEEL AND LEATHER GEAR SHIFT KNOB
                  287 THROUGH-LOADING FEATURE
                  2XXL FEDERAL REPUBLIC OF GERMANY
                  337 Unknown
                  342 CONNECTION FOR TAXI ROOF SIGN
                  356 ROOF ANTENNA, REAR CENTER FOR TAXI-RADIO ETC.
                  362L LUEG, BOCHUM
                  423 5-SPEED AUTOMATIC TRANSMISSION
                  433 Unknown
                  450 TAXI - INTERNATIONAL
                  527 Unknown
                  623U LIGHT IVORY - UNI-COLOR
                  669 Unknown
                  673 HIGH-CAPACITY BATTERY
                  803 AEJ 06/1/M/X
                  910 DYNAMO WITH HIGHER CAPACITY (FFO)
                  934 TAXI EMERGENCY ALARM SYSTEM
                  937 TAXI - STRENGTHENING KIT
                  941 Unknown
                  988 REG. DOC. AND COC CERTIFICATE WITH EC TYPE LABEL
                  M22 DISPLACEMENT 2.2 LITER
                  623U LIGHT IVORY - UNI-COLOR
                  131A Unknown
                  Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

                  Comment


                  • #99
                    Poi sa fiu mai explicit: geamurile nu stiu daca initial au fost albastre pt k eu am luat-o cu ele infoliate,in exterior are spalator faruri si crom la geamuri,usi si pe spoilere iar in interior ziceam ca nu stiu daca e varianta classic pentru ca desi pe schimbator scrie CLASSIC,asta are urmatoarele dotari:scaune piele,electrice,memorie +masaj in scaune,navi mare cu dvd si tv,parktronic,de aceea zic k la classic nu are dotarile astea.scuze daca ma insel,sa ma corecteze cineva.Eu unu nu stiu ce model am,tocmai d aceea as vrea s ma lamureasca cineva.Ce stiu sigur e ca masina a fost revopsita in totalitate iar toate insertiile d lemn p care le are mercedesu inauntru,asta le are din fibra de carbon.astept parerile voastre si scz daca ma insel cu ceva.

                    Comment


                    • Merci colegu W124researcher si as dori daca stie cineva ce varianta e.

                      Comment


                      • Originally posted by mihai.c View Post
                        Merci colegu W124researcher si as dori daca stie cineva ce varianta e.
                        Masina este Classic , ca toate taxiurile.

                        Pune si tu poze cu masina ta .

                        Ce stiu sigur e ca masina a fost revopsita in totalitate
                        Pai da , pentru ca original a venit in culoarea crem(taxi) .
                        Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

                        Comment


                        • Poate fi taxiu avantgard ? E regula sa fie doar classic ?

                          Comment


                          • Stie cineva?

                            Sunt in continuare in cautare unui W211 care sa arate cat de cat ok. Pana in mom. de fata nu am gasit nimic decat masini revopsite in totalitate ;5 pana acum.Ma gandesc serios sa-mi aduc de afara,am mai avut un W210 adus din afara la 116 000 km reali din 2001.. si acuma pomenesc masina aia.Acuma, stie cineva sigur din ce an intra cu euro 4 - W211 ? MULTUMESC .

                            Comment


                            • Originally posted by spike2002 View Post
                              Sunt in continuare in cautare unui W211 care sa arate cat de cat ok. Pana in mom. de fata nu am gasit nimic decat masini revopsite in totalitate ;5 pana acum.Ma gandesc serios sa-mi aduc de afara,am mai avut un W210 adus din afara la 116 000 km reali din 2001.. si acuma pomenesc masina aia.Acuma, stie cineva sigur din ce an intra cu euro 4 - W211 ? MULTUMESC .
                              Toate benzinarele sunt euro 4.

                              La diesel , doar cele cu filtru de particule . (sau dupa 2005 , cand norma euro 4 a devenit obligatorie pentru toti fabricantii din Europa)
                              Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

                              Comment


                              • De ex am gasit ceva in germania 04 2005 ( http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...n&pageNumber=1)
                                iese euro 4 ? acolo zice ca are euro 3 .....

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF