Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Cumpar E klasse

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cumpar E klasse

    Salut.
    Ma poate ajuta cineva?sa gasesc un E klasse,ingrijit si intretinut?simplu cum a iesit de la mama lui,fara tiganii.Am cautat mult timp pe net,dar nimic interesant,poate are cineva vreo cunostinta,vreun vecin!!!???

    W210 E220 m-ar interesa in mod special
    Va multumesc!!


    asta imi place mult,ce ziceti de ea?

  • #2
    W210 ok sunt cam greu de găsit în ţară în condiţii bune. Adică maşina ok şi preţ rezonabil. Vezi că are colegul mircea unul de vânzare, maşină super bună. Poţi să arunci o privire aici: Vand sau schimb cu W211
    ...

    Comment


    • #3
      Originally posted by ediskan89 View Post
      Salut.
      Ma poate ajuta cineva?sa gasesc un E klasse,ingrijit si intretinut?simplu cum a iesit de la mama lui,fara tiganii.Am cautat mult timp pe net,dar nimic interesant,poate are cineva vreo cunostinta,vreun vecin!!!???

      W210 E220 m-ar interesa in mod special
      Va multumesc!!


      asta imi place mult,ce ziceti de ea?
      Iti propun masina mea : E220 CDi 85 kw/116cp ,08/2000, cutie automata tiptronic, proaspat vopsita-negru metal (o manca rugina cand am luat-o), fost taxi in germania, in proces de recarosare (iese mai ieftin decat inmatriculata ) .

      Dotari : navi (audio 30 APS+ 2 CD originale) , tapiserie piele neagra perforata, scaune cu reglaj electric fara memorie, trapa electrica pe 2 pozitii, faruri ceata, webasto, cotiera fata-spate piele, volan piele, nuca schimbator piele, oglinzi heliomate cu incalzire,reglaj electric oglinzi, 4 geamuri electrice (doar 3 functioneaza),folie autorizata spate+luneta, cutie automata tiptronic 5+1 ,clima manuala, pilot automat, Jante aliaj originale Mercedes 215/55/R16, km 228000 si care cica is si reali (au fost verificati cand am cumparat masina).
      Stiu ca pare ciudat (fiind in trecut taxi) sa aiba asa putini km, dar are o poveste in urma destul de credibila. Eventual mai multe detalii + poze la id.mess Ionut.tripon

      Masina, cand am luat-o arata jalnic. Am investit pana in acest moment in piese, manopere, vopsea in jur de 2000 + de euro. Mai am foarte putin de pus la punct pe ea, dar oricum, pana nu le pun la punct nu ti-o dau (nici mie nu mi-ar placea sa primesc o masina cu probleme cand cumpar ceva SH). Recarosarea ma costa undeva pana la 1000 de euro, dar daca ai rabdare inca un pic pana termin (1 saptamana, maxim 2), ti-o dau gata inmatriculata, cu taxele la zi. Masina a fost intretinuta din momentul in care a intrat in posesia mea. Intretinere motor, suspensii, cutie de viteze la zi . Oricum, daca iti doresti sa aflii mai multe despre defectele pe care le-a avut masina, poti cauta pe acest forum topicurile deschise mine, care pana in acest moment au fost si rezolvate. Daca doresti mai multe informatii, contacteaza-ma pe mess sau email. O zi buna!
      Last edited by SirDeadline; 03-19-2011, 16:25 PM.

      Comment


      • #4
        Cam la ce pret vrei sa o dai?Sincer,eu imi doresc un w210 gri metalizat,de preferat motorul 2.2 de 143 cp,dar acum,ce s-o gasi,am o oferta un E 320 gri metalizat tot,masina e buna rau,dar mi-e frica de taxe si consum,un e 270 parca ar mai merge.Acum nu stiu nici eu ce sa fac,sa ma duc in germania?apoi unde o inmatriculez?bulgaria?asta e tiganie,nu merita o semenea masina asa ceva.

        Aaa E320 il dadea cu 6500, mi l-a lasat la 5000!
        Last edited by Luxian; 03-19-2011, 22:17 PM.

        Comment


        • #5
          Originally posted by ediskan89
          Aaa E320 il dadea cu 6500, mi l-a lasat la 5000!
          Nu m-am gandit la pret inca pentru ca mai am de lucrat la ea. Un pret corect la o masina w210 intretinuta si inmatriculata e undeva la 6500-7000 de euro cu usoare negocieri. Nu vreau sa comentez despre E320, dar ma gandesc ca aceasta negociare tine direct de intretinerea masinii si nu de nevoia de bani pe care o are omu'. Ar fi ok, dar gandeste-te la consum, taxe, inmatriculare etc. La mine impozitul pe masina e 840 RON daca mai tin eu minte bine, asigurarea 550 RON pe an. Eventual tinem legatura ca sa apuc si eu o sa pun la punct si dupa aia o poti viziona masina. Bafta!
          Last edited by SirDeadline; 03-19-2011, 19:46 PM.

          Comment


          • #6
            E320 cdi are un impozit de vreo 4700 lei / an. E foarte mult, şi nu cred că merită bani, numai dacă e vreo raritate din punct de vedere al opţiunilor. Consumul la drum lung prin România cred că e undeva în jur de 7l/100km (+/- în funcţie de talpă).

            E270 cdi te costă vreo 1900 lei /an. E mai acceptabil, dar tot mi se pare cam mult. Partea bună că ai consum mult mai ok. Dacă mergi încet (la consum), poţi să scoţi medii foarte aproape de 220 cdi, dar în acelaşi timp ai şi putere. Dacă mergi agresiv, ajungi şi cu E270 la consum de 7l/100km la drum lung prin România (dar mergi ca turbatu).

            E220 cdi e cel mai ok ca şi costuri de întreţinere. Problema majoră e că majoritatea sunt taxi, sau au kilometrajele date peste cap de atâta mers.

            Eu zic să rămâi la E220 sau E270, şi vezi ce găseşti în condiţii bune: maşina în stare ok, preţul onorabil şi să nu aibă doar dotări standard.
            ...

            Comment


            • #7
              Originally posted by ediskan89 View Post
              ,un e 270 parca ar mai merge


              0723 798 596 Mircea

              sigpic

              "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

              Comment


              • #8
                Originally posted by mircea600sel View Post
                Foarte frumoasa masina. Mna colegu, ai deja 2 variante de masini frumoase. Ce mai astepti? . Spor la vanzare colegu Mircea ..

                Comment


                • #9
                  Sper ca nu va suparati pe mine,dar eu caut o masina exact cum era cand a iesit din fabrica,fara a se schimba ceva la ea,simpla,a lui colegul mircea imi place,dar nu destul,ma atrag in special alea gri,una ca aia vreau!

                  Comment


                  • #10
                    e klasse

                    Originally posted by ediskan89 View Post
                    Salut.
                    Ma poate ajuta cineva?sa gasesc un E klasse,ingrijit si intretinut?simplu cum a iesit de la mama lui,fara tiganii.Am cautat mult timp pe net,dar nimic interesant,poate are cineva vreo cunostinta,vreun vecin!!!???

                    W210 E220 m-ar interesa in mod special
                    Va multumesc!!


                    asta imi place mult,ce ziceti de ea?
                    Am eu unul de vanzare
                    Last edited by Luxian; 03-21-2011, 23:01 PM. Reason: Literă mare...

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by meca2002 View Post
                      Am eu unul de vanzare

                      Este a doua oara cand te rog sa dai detalii despre masina care vrei sa o vinzi.Din nou esti scump la vorba.

                      sigpic

                      "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by mircea600sel View Post
                        Este a doua oara cand te rog sa dai detalii despre masina care vrei sa o vinzi.Din nou esti scump la vorba.
                        mercedes e200 2008 95000,aproape full fara piele,carte service si acte la zii,pret 16500 e

                        Comment


                        • #13
                          Am gasit 3 bucati intr-un parc la Constanta,pacat ca nu E220,erau E280,E270si E320,w211 pana in 2006,cel fara facelift,mi s-au parut ok masinile,2 avantgarde si 1 classic,nu am cum sa fac poze,dar o sa incerc.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by ediskan89 View Post
                            Am gasit 3 bucati intr-un parc la Constanta,pacat ca nu E220,erau E280,E270si E320,w211 pana in 2006,cel fara facelift,mi s-au parut ok masinile,2 avantgarde si 1 classic,nu am cum sa fac poze,dar o sa incerc.
                            Cam greu de gasit o masina 'originala' din cap in cap. Oricum, iti doresc spor la gasirea frumusetii, si cand o gasesti sa pui pe forum poze sa ne minunam si noi. Bafta inca odata!

                            Comment


                            • #15
                              Salutare,am gasit un E290 turbodiesel,pret 2000 euro "si mai discutam"zice omu',masina e ok,numere germania,a stat muuult pe dreapta.Ce spuneti?merita?nelovita,mici zgarieturi,automata!rog posesorii de E290 td sa spuna o parere de motor,masina per ansamblu!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF