Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Multiple probleme w213

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multiple probleme w213

    Buna,imi spune si mie careva va rog daca a avut probleme cu E 220 Amg din 2017 ?
    1.Geamurile nu se inchideau de tot,ba apasam sa le ridic si ele coborau
    2.luminile ambientale ba nu mergeau pe spate ori doar fata
    3.arcurile pe spate se aud de la 30.000km
    4.engine light on
    5.senzor ulei zice ca e prea mult,sau pompa de ulei cu probleme
    6.azi si uleiul si engine light on lumina galbena si toate astea dupa ce am fost in service la dealer,acum o saptamana
    7.consumul de motorina de la 5,5l/100km a ajuns la 9l/100km
    Am fost de 4 ori in 6 luni la Service
    Sunt satul de masina asta pana peste cap..
    Doar eu sunt asa de ghinionist?

  • #2
    Salut! Da, am avut si eu multe probleme cu el.
    1.Geamul din dreapta fata face destul de des asa.
    2. Mi au fost schimbate displayurile ca au aparut pe ele pete albe
    3. Mi s a mancat un cheder la trapa
    4. Difuzor stanga fata inlocuit de 3 ori, bazaie in continuare
    5. Aveam un click in volan la viraj la viteze mici, au rezolvat partial, trebuie sa revin
    6. Si mie mi s a mai aprins senzorul de ulei
    7. Mi s au ars becurile de sub oglinzi
    Au mai fost ceva chestii, dar nu mai retin exact. Are f multe bug`uri masina, si pe forumurile de afara se plange foarte multa lume.

    Comment


    • #3
      Bună seara,
      Sint posesorul unui E 220 AMG. În afara faptului ca am fost nevoit sa-i schimb parbrizul și nu mai are conexiune la internet, nu am avut nici o problema. Menționez ca are aprox. 60000km.

      Comment


      • #4
        Buna,toate le-am rezolvat,doar arcurile pe spate tot se aud,desi la Mercedes imi tot spuneau ca nu au nimic si ca au mai strans suruburile.Nu mai vreau Amg Line...

        Comment


        • #5
          Buna,
          Cu puntea spate, e belea rau. Schimbate amortizoare si tot bate. De noua !!! Ce sa-i mai fac ?

          Comment


          • #6
            Eu am un W213 avantgarde cu aceiasi situatie la suspensia spate nu e doar linia amg cu problema asta , eu am crezut ca e de la bieletele antiruliu si le`am schimbat dar cam la fel, alte idei a remediat cineva ?
            Perfection is everything , Perfection is Mercedes-Benz` !!!

            Comment


            • #7
              Din auzite , amortizoarele cad foarte devreme pe generatia asta , inlocuite pe garantie.

              Comment


              • #8
                și după schimbarea telescoapelor sa remediat ¿ linkul acela nu merge
                Perfection is everything , Perfection is Mercedes-Benz` !!!

                Comment


                • #9
                  Asta e primul lucru pe care il schimba ....amortizoarele.
                  Asa procedeaza ei :

                  Imi aduc aminte ca la fel au facut si la w204-le meu . Mi-au inlocuit amortizorul fata la 5000 km , dupa inca 10.000 km iar a inceput sa poc/poc amortizorul nou.
                  M-am ofticat si am inlocuit in regie proprie flansa ...liniste totala.

                  Asa ca incearca de la simplu spre complicat ....

                  Comment


                  • #10
                    am înțeles la mine pe față e ok ,spatele pe drum mai denivelat la pusă in D și să meargă singură se aude ca sunet de bieleta ,o să încerc și eu spre primăvară, mulțumesc de sfat
                    Perfection is everything , Perfection is Mercedes-Benz` !!!

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Logan | Dacia Logan |Anulare DPF