Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Xenon w211

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Xenon w211

    Buna ziua si Hristos a inviat. acum o saptamana am dat intr-o groapa din orasul Giurgiu,este plin orasul de gropi,pe langa pneul care a facut galca pe dreapta fata,am observat ca nu se mai aprinde xenonul pe partea dreapta,bazaie si da un flash scurt,intrebarea mea este ,ce poate fi?,daca este afectat decat becul sau trebuie schimbat intreg sistemul?.Multumesc frumos

  • #2
    Adevarat a inviat! E posibil sa fie dus becul , daca ai vreunul de rezerva sau sa-l imprumuti de la cineva pentru proba, daca nu este posibil sa fie si releul instalatiei de xenon sau cum ii zice ca nu mai retin. Nasoala treaba cu gropile, eu am dat acum 2 ani intr-o groapa de am rupt cauciuc nou de 125 de euro, imi venea sa ma duc la primarie sa il pun primarului pe post de fular, in Romania trebuie sa ai multa rabdare in trafic.

    Comment


    • #3
      Schimbi becul de pe o parte pe cealalta. Daca e la fel atunci schimbi modulul.

      Comment


      • #4
        Adevarat a inviat!! daca esti interesat de becuri sau balast-uri originale de w211 poti sa ma suni .tel:0748814302

        Comment


        • #5
          model bec

          Am un mercedes w211 din 2007 airmatic.
          Farul cu bec xenon din dreapte lumineaza rozaliu. Cred ca s-a dus.
          Ce model bec trebuie sa comand ? Si ce marca ?
          Ps., celalat lumineaza alb rece. Trebuie sa le schimb pe amandoua ?

          Multumesc.

          Majuscula, ajunge un semn de intrebare, nu grabesti niciun raspuns cu cate trei...
          Last edited by Zeus; 07-12-2013, 12:17 PM.

          Comment


          • #6
            Originally posted by catacam66 View Post
            Am un mercedes w211 din 2007 airmatic.
            Farul cu bec xenon din dreapte lumineaza rozaliu. Cred ca s-a dus.
            Ce model bec trebuie sa comand ? Si ce marca ?
            Ps., celalat lumineaza alb rece. Trebuie sa le schimb pe amandoua ?

            Multumesc.

            Majuscula, ajunge un semn de intrebare, nu grabesti niciun raspuns cu cate trei...
            Cred ca e d2s phillips.Daca celalalt bec e ok poti sa il schimbi doar pe asta si sunt cam de 200 ron in sus.Culoarea o vezi in functie de ,,K''.Ideal ar fi amandoua schimbate odata ca sa nu apara o usoara diferenta .

            Comment


            • #7
              multumesc frumos de raspuns.Parerile sunt impartite D1S sau D2S si am gait orig. la un pret bun si nu stiu ce varianta sa comand !!!!!!!!!!!!!

              Comment


              • #8
                Originally posted by catacam66 View Post
                multumesc frumos de raspuns.Parerile sunt impartite D1S sau D2S si am gait orig. la un pret bun si nu stiu ce varianta sa comand !!!!!!!!!!!!!
                Se pare ca nu ne intelegem. Ai WARN.

                https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by catacam66 View Post
                  Am un mercedes w211 din 2007 airmatic.
                  Farul cu bec xenon din dreapte lumineaza rozaliu. Cred ca s-a dus.
                  Ce model bec trebuie sa comand ? Si ce marca ?
                  Ps., celalat lumineaza alb rece. Trebuie sa le schimb pe amandoua ?

                  Multumesc.

                  Majuscula, ajunge un semn de intrebare, nu grabesti niciun raspuns cu cate trei...
                  Eu le-as schimba pe amandoua.

                  Mai jos ai un tabel cu modele de becuri pentru fiecare model.

                  Bafta.
                  Attached Files

                  sigpic

                  "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by catacam66 View Post
                    multumesc frumos de raspuns.Parerile sunt impartite D1S sau D2S si am gait orig. la un pret bun si nu stiu ce varianta sa comand !!!!!!!!!!!!!
                    Pai nu comanzi varianta care iti place tie cum suna ,ci comanzi modelul de bec pe care il ai pe masina.Daca nu stii ce model ai exact,dai becu jos din far si citesti pe el.

                    Comment


                    • #11
                      Salut.
                      La mine w211 pe partea dreapta faza lunga xenon, face figuri la drum rau. Se stinge se aprinde dar asta se intampla foarte foarte rapid.
                      Si pe partea stanga n.am deloc e mort. Parca am observat o data ca a facut un blink scurt de tot, adica a dat sa se aprinda, foarte putin.
                      iubesc omenia.

                      Comment


                      • #12
                        Buna ziua, dupa lungi cautari si intrebari la magazinele de specialitate ,intampinat cu preturi de peste 100 euro bucata,am luat decizia sa achizitionez pe cont propriu becurile xenon.Am sa atasez link-ul si astept ca defiecare data o parere din partea voastra, eu si becurile H11 pentru proiectoare le-am achizitionat de pe ebay si sunt ok ,foarte multumit.


                        Multumesc si o zi frumoasa.

                        Comment


                        • #13
                          Tin destul de mult chinezariile astea,eu am de 6 luni si vad ca nu a murit,oricum si daca se intampla ceva cu el am rezerva ca am luat cu 60 ron 2 d2s.

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Logan | Dacia Logan |Anulare DPF