Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Probleme casetofon original

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probleme casetofon original

    Mai aduc o problema in atentia dumneavoastra.
    Nu imi merg boxele din spate-portbagaj si nici cea de pe usa stanga spate. Am desfacut fata de usa si nu prezenta vreo problema gen mufa scoasa sau fir rupt. In portbagaj nu am vazut pe unde ajung firele, asa ca nu mi-am dat seama daca sunt conectate.
    Iar casetofonul (mentionez ca este cel original al masinii, adica cel de w210 din 1997) nu stiu cum se scoate din bord, ca sa verific o eventuala problema de legaturi.
    Deci, rog pe cineva care stie cum se scoate, sa-mi spuna si mie.
    Nu stiu daca are vreo legatura, dar masina a fost prevazuta cu CD changer, si in portbagaj am un manunchi de 6 sau 7 fire care sunt taiate. Am banuit ca sunt de la CDC.
    Multumesc de ajutor.

  • #2
    salut maestre. Iti ofer una din variantele care le cunosc pt a scoate cas.ul din bord: scoate ornamentul si vei gasi 4 orifici, 2stanga , 2dreapja. Introdu 4tije, una in fiecare orificiu si va iesi usor. Inainte sa demontezi verifica setarile. Bafta

    Comment


    • #3
      Originally posted by alex.marian View Post
      salut maestre. Iti ofer una din variantele care le cunosc pt a scoate cas.ul din bord: scoate ornamentul si vei gasi 4 orifici, 2stanga , 2dreapja. Introdu 4tije, una in fiecare orificiu si va iesi usor. Inainte sa demontezi verifica setarile. Bafta
      Multumesc.
      Setarile le-am verificat.

      Comment


      • #4
        Originally posted by mos.neagu View Post
        Iar casetofonul (mentionez ca este cel original al masinii, adica cel de w210 din 1997) nu stiu cum se scoate din bord, ca sa verific o eventuala problema de legaturi..
        Din cate stiu , la w210 iti trebuie niste lamele speciale pentru scos casetofonul ...

        Eu am avut nevoie zilele trecute sa scot la un Audi A6 si neavand lamele alea , a trebuit sa merg in autovit la aia de pe acolo. Altfel nu reuseam sa scot casetofonul.

        Astea sunt :



        1. Mercedes w210 - demontare consola centrala (partea de sus) - clubmercedes.ro

        Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.




        2. Mercedes AC Control and Radio Removal

        Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.


        Last edited by w124researcher; 09-02-2011, 21:18 PM.
        Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

        Comment


        • #5
          Multumesc.
          Se pare ca este nevoie de cele 2 lamele. O seara buna.

          Comment


          • #6
            Confirm ca este nevoie de cele 2 lamele.Eu am un set de genul asta pentru marcile europene dotate cu casetofon din fabrica.Fix pentru tipul ala de CDplayer gasesti si pe ebay la bani putini.Cauta pentru Becker Audio 10 .Un exemplu http://www.ebay.co.uk/itm/Mercedes-A...item2a0f8c6145
            Daca vrei sa folosesti alte ustensile cel mai sigur vei deteriora fata casetofonului.

            Comment


            • #7
              Originally posted by mos.neagu View Post
              Multumesc.
              Se pare ca este nevoie de cele 2 lamele. O seara buna.
              eu am despicat o penseta in doua , de la prietena mea, si a mers !

              Comment

              Working...
              X
              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF