Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Crash test dezamagitor w210

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Sunt langa tine Ionutz_ng!
    DON'T DRIVE FASTER THAN YOUR GUARDIAN ANGEL CAN FLY !!!

    Comment


    • #32
      Originally posted by ionutz_ng View Post
      Sunt intrutotul de acord.Raspunsul tau este exhaustiv.Iar referitor la factorul "preferintele individuale ale cumparatorului",eu unul as prefera in loc sa dau 5-6000 pe un w124,sa mai pun 2-3000 de euro si iau un ochios sau un cinciar.Dar asta e opinia mea singulara...poate si a altora ca mine.
      eu as mai pune 5000 si as lua E500 w124 din germania

      Comment


      • #33
        gasisem ieri un E500 vroia 3300 euro,perfect

        Comment


        • #34
          Originally posted by 300zxtt View Post
          eu as mai pune 5000 si as lua E500 w124 din germania
          Da,foarte tare,pt Bucuresti fara 320 HP nu faci nici o treaba la cum se circula aici,s-ar justifica sa dai 11-12k euro pe un astfel de w124 si un impozit de 1000 de euro anual.Sa nu mai vb de Constanta unde se circula si mai tare ca in Bucuresti,ai peste tot plaje sa ii dai blana(mai ales plaja Mamaia).
          MÃREAȚA COBRA

          Comment


          • #35
            Originally posted by ionutz_ng View Post
            Da,foarte tare,pt Bucuresti fara 320 HP nu faci nici o treaba la cum se circula aici,s-ar justifica sa dai 11-12k euro pe un astfel de w124 si un impozit de 1000 de euro anual.Sa nu mai vb de Constanta unde se circula si mai tare ca in Bucuresti,ai peste tot plaje sa ii dai blana(mai ales plaja Mamaia).
            daca ar fi dupa tine masina ideala ar fi tico sau matiz ca au consumul mic.
            eu de fel imi cumpar masina strict pt placerea personala...lucru ce tu nu o sa-l intelegi...in viziunea ta masina e strict un obiect pt a te deplasa din punctul A spre B

            sunt unele masini ce sunt cumparate cu sufletul si nu cu mintea.si E500 w124 e exact acel gen de masina.si iti spun sincer ca vad acest model ca o masina la superlativ.poate e unul din cele mai perfecte si mai frumoase masini construite de mercedes pana in acei ani dupa 300SL.

            p.s. are 326 cp

            Comment


            • #36
              Originally posted by 300zxtt View Post
              daca ar fi dupa tine masina ideala ar fi tico sau matiz ca au consumul mic.
              eu de fel imi cumpar masina strict pt placerea personala...lucru ce tu nu o sa-l intelegi...in viziunea ta masina e strict un obiect pt a te deplasa din punctul A spre B

              sunt unele masini ce sunt cumparate cu sufletul si nu cu mintea.si E500 w124 e exact acel gen de masina.si iti spun sincer ca vad acest model ca o masina la superlativ.poate e unul din cele mai perfecte si mai frumoase masini construite de mercedes pana in acei ani dupa 300SL.

              p.s. are 326 cp
              Si cam ce ar avea asa de senzational acest w124 fata de alte w124-uri,in afara de un demaraj super puternic?
              Daca vrei sportivitate cred ca ti-ai gresit marca....este una din 3 litere care incepe cu B pt asa ceva.Fanii Mercedes iubesc comfortul in primul rand.
              MÃREAȚA COBRA

              Comment


              • #37
                Cred ca e500 e o exceptie... .. care cam pune capac oricarui BMW din aceeasi perioada sau chiar mai nou..

                In alta ordine de idei.. titlul topicului e cu totul altul..
                Last edited by Danny_bb; 01-17-2008, 22:54 PM.

                Comment


                • #38
                  Originally posted by ionutz_ng View Post
                  Si cam ce ar avea asa de senzational acest w124 fata de alte w124-uri,in afara de un demaraj super puternic?
                  Daca vrei sportivitate cred ca ti-ai gresit marca....este una din 3 litere care incepe cu B pt asa ceva.Fanii Mercedes iubesc comfortul in primul rand.
                  pai exact asta e...imbina confortul si sportivitatea in acelasi timp.are toate dotarile posibile ce le puteau monta pe o masina la vremea respectiva si un monstru de motor ce deja la 2000 rotatii avea cat cuplul maxim al unui V8 obisnuit. sunt fff multe de spus despre aceasta masina si nu-si are rostul sa le enumar aici.pot spune ca e declarata printre cele mai perfecte sedan-uri pana in zilele noastre.

                  mai multe informatii le poti gasi daca ai cauta pe net

                  Comment


                  • #39
                    Da,asa este,dar eu in primul rand apreciez comfortul si luxul.Uite de exemplu acest frumos okios care face doar 6000 euro(nu fac reclama nimanui)

                    Sau,daca vreau o masina si mai tare...mai pun un ban in plus si iau w124-ul lui prudom(care evident ca daca este mai scumpa este si mai valoroasa),la fel cum sunt toate 124-urile niste super meseriase de masini,frumoase,luxose si super rezistente la caroserie.
                    MÃREAȚA COBRA

                    Comment


                    • #40
                      Nu e numai confortul. Nu itzi iei bemveu daca vrei sa fugi, itzi iei 129 cu 560 pe el. D-aia am botu ala de cal cu 6 in linie, doua carburatoare cit palaria de tzigan gabor d-ala de pune burlane pe casa, d-aia l-am cumparat si am muncit juma de an sa-l fac, ca sa-i rup si eu dintzii la 180 cind am chef, fara sa ma intereseze consumul. Ca dizel 200 ratat de zi cu zi aveam. Si am si in ziua de azi. Si tot d-aia tzin la usha catacomba aia de Cobra 280, care valoreaza mai mult pe bucatzi decit intreaga (ca mashina nu face doi bani, cine a vazut-o live shtie...). E 500 (sau 500E, la modelul vechi) a fost virful e gama pentru W124, cum la vremea lor W123 280E, w114 280E, W116 450SEL 6.9 si exemplele pot continua, au fost. Pentru mine, Cobra mea 280 e senzatzionala fatza de alte Cobre. Pur si simplu pentru ca e...
                      Fiecare dintre noi cumpara cu sufletul, nu cu mintea, dupa cum bine a zis colegul meu de la malul marii, anumite mashini pe care shi le permite. Diferentza intre mine si el e de buget. Pe el atita il tzine plapuma, pe mine altfel. Cind mi-am luat Plymouth-ul, majoritatea au zis ca sint idiot. Taxe, alea, vrajeala, singelatava... Oi fi, da il am si in ziua de azi. Las' sa fiu io idiot...
                      Daca e sa o luam pe considerente de viteza, si W124 300D e de prisos. Fuge prea tare, n-ai unde sa il foloseshti, n-ai unde fugi cu el. 200 dizel ar fi suficient, nu ?
                      Si sa nu judecam altzi fani ai marcii dupa ce ne place noua in mod personal. Eu, de exemplu, nu iubesc la Mercedes confortul in primul rind. Asta inseamna ca ies din tipare ? Depedeve al confortului, singura mashina in care ma simt bine e botul de cal (daca mai are si scaune...). In Cobra nu stau asha grozav, si totushi am Cobra. Pertinentza in opinii, cind e vorba de preferintzele altcuiva, strica...

                      Da parca in titlu era vorba de altceva, nu ? Iar am ajuns la scaietzi...

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by doktor4carz View Post
                        Pertinentza in opinii, cind e vorba de preferintzele altcuiva, strica...
                        .
                        Asta e f adevarat.Dar eu am intrebat ceva si nu mi s-a raspuns:
                        Si cam ce ar avea asa de senzational acest w124 fata de alte w124-uri,in afara de un demaraj super puternic?Si nu vreau sa mi se raspunda cu detalii ci doar cu "da" daca mai are si altceva in plus sau cu "nu" in caz ca este exact acceasi masina dar mai puternica.
                        MÃREAȚA COBRA

                        Comment


                        • #42
                          Si ai primit raspuns.. acum va rog sa reveniti la subiect

                          Comment


                          • #43
                            Ionutz_ng acel E 230 care zici tu ca arata bine nu arata deloc asa! L-a avut o cunostinta de-a mea din Cta si l-a vandut prin vara asa cu 8000 de euro! Probabil cel care l-a luat nu e chiar asa multumit de el daca-l vinde cu 6000! E ruginit peste tot, barele sunt vopsite cu pensula, aerul cond nu merge si multe altele! Dar din avion arata bine in poza!

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by m1hai View Post
                              Ionutz_ng acel E 230 care zici tu ca arata bine nu arata deloc asa! L-a avut o cunostinta de-a mea din Cta si l-a vandut prin vara asa cu 8000 de euro! Probabil cel care l-a luat nu e chiar asa multumit de el daca-l vinde cu 6000! E ruginit peste tot, barele sunt vopsite cu pensula, aerul cond nu merge si multe altele! Dar din avion arata bine in poza!
                              .Ma intreb..oare ce procent din masinile de pe autovit sunt petarde?Probabil ca 99% din alea a caror pret este ciudat de mic pt anul/km/modelul lor.Cum e posibil ca un mercedes de 11 ani sa fie "ruginit peste tot".A fost tinut in vreun acvariu ceva?
                              MÃREAȚA COBRA

                              Comment


                              • #45
                                O masina de varsta aia are ceva kilometrii.. care pot fi facuti in conditii mai putin bune..
                                Si vopseaua aia e vulnerabila la pietre, nisip, sare.. balarii.
                                E cam greu sa inventezi masina indestructibila..

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF