Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

W210 Stopuri,Faruri

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • W210 Stopuri,Faruri

    Ma bate gandul sa cumpar O pereche de faruri cu lupa....si o pereche de stopuri cu Led'uri(sa va arat si poze)....Nu prea am vazut sau auzit de cineva cu un W210 sa aiba asa ceva(ma refer la cei de pe forum)... Ce parere aveti de calitate? de exmplu Led'urile se pot arde repede? Spuneti ce stiti (sper ca nu trebuia sa postez la "Sfarturi Achizitie") Va Salut
    Attached Files
    Oo\=|=/oO

  • #2
    Sunt mortale,si pe mine ma bate gandu de mult la stopurile alea cu led-uri si la faruri cu lentila,oare la ce pret se ridica,stiu ca farurile sunt undeva la 900 lei cele fara lentila,nu stiu stopurile dar sunt foarte OK din punctul meu de vedere,nu ar avea ce sa se arda la ele.Daca sti scorurile da un semn.

    Comment


    • #3
      Si eu sunt interesat de faruri pentru al meu ochios. Desi am xenon, sunt nemultumit de lumini. Sper ca o pereche de astfel de faruri sa remedieze problema.

      Are cumva cineva montat asa ceva, sa ne spuna si noua daca a avut probleme cu asa ceva sau daca se merita investitia

      De asemenea, PapyVicK: Poti sa ne spui si noua preturile? Sau de unde ai de gand sa le cumperi?
      ...

      Comment


      • #4
        Originally posted by Luxian View Post
        Si eu sunt interesat de faruri pentru al meu ochios. Desi am xenon, sunt nemultumit de lumini. Sper ca o pereche de astfel de faruri sa remedieze problema.

        Are cumva cineva montat asa ceva, sa ne spuna si noua daca a avut probleme cu asa ceva sau daca se merita investitia

        De asemenea, PapyVicK: Poti sa ne spui si noua preturile? Sau de unde ai de gand sa le cumperi?
        Pai cam asta incerc si eu sa aflu...daca se merita,daca e la fel de buna calitatea luminii (sau chiar mai buna)....eu am schimbat un far "normal"acum 6 luni si l-am platit 280 de euro de la reprezentanta. Daca stiam mai demult ca sunt asa ieftine astea cu lupa le cumparam de atunci....Ce am gasit eu pe net: farurile ajung amandoua la 300-320 de euro...si stopurile incep de la 170 euro(Led'uri doar pozitie si stop\frana) si ajung pana la 220 euro(complet, fara alea de mashalier) Ce sa zic...sunt al dracu de frumoase
        Attached Files
        Oo\=|=/oO

        Comment


        • #5
          Face ca lumina sa fie focalizata altcumva pe drum,mai bine decat cele fara lupa care e ''imprastiata''sa zic asa si alt aspect comercial,de altfel toate modelele noi au lupa in faruri,deci very nice,de stopuri no comment(first place)

          Comment


          • #6
            Originally posted by PapyVicK View Post
            Pai cam asta incerc si eu sa aflu...daca se merita,daca e la fel de buna calitatea luminii (sau chiar mai buna)....eu am schimbat un far "normal"acum 6 luni si l-am platit 280 de euro de la reprezentanta. Daca stiam mai demult ca sunt asa ieftine astea cu lupa le cumparam de atunci....Ce am gasit eu pe net: farurile ajung amandoua la 300-320 de euro...si stopurile incep de la 170 euro(Led'uri doar pozitie si stop\frana) si ajung pana la 220 euro(complet, fara alea de mashalier) Ce sa zic...sunt al dracu de frumoase

            Uita-ti aici stopurile...



            uite si farurile:




            de fapt luati toata pagina poate gasiti ceva mai bun...http://shop.ebay.de/i.html?_nkw=Sche...W210&_osacat=0
            Last edited by Mertzanu; 01-05-2010, 01:43 AM.

            sigpic

            "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

            Comment


            • #7
              Sa ne traiesti mircea eu nu ma descurc cu germana deloc

              Interesante rau preturile....
              Oo\=|=/oO

              Comment


              • #8
                Sau aici, la noi:

                Mercedes CL 200 Kompressor
                Mercedes C 180 Kompressor

                Diamonds are forever. Mercedes-Benz is working on it.

                Comment


                • #9
                  Am mai gasit si magazinul asta.
                  Pretul pare ok, doar ca nu stiu cat costa transportul cu FedEx.

                  $136 + transportul ($100+ cred)


                  A gasit cineva ceva mai ieftin? Eu cred ca o sa fac investitia in vara (pana atunci mai trebuie sa fac alte chestii cu banii). Pana atunci ar fi insa foarte util sa gasim pe cineva care si-a schimbat, sa ne spuna si noua pareri.

                  Din cate am citit pe alte forumuri, farurile e recomandat sa le schimbi dupa varsta de 4 ani, se matuiesc si oglinzile si geamurile farurilor.

                  Apropo, daca am xenon din fabrica, oare pot monta asa ceva fara probleme?
                  Last edited by Luxian; 01-07-2010, 11:48 AM.
                  ...

                  Comment


                  • #10
                    Salutari la toata lumea. Eu am facut comanda si astept sa vina pentru un w203 la cineva din Targu Mures. Mi-a zis ca pentru w210 sunt doua modele de faruri.
                    Wir haben für Sie alles rund ums Auto. Bei AuCo gibt es Dachträger, Dachboxen, Anhängerkupplungen und vieles Mehr. ab 149€ Kostenlose Lieferung, Hotline

                    asta e la 220 euro

                    Wir haben für Sie alles rund ums Auto. Bei AuCo gibt es Dachträger, Dachboxen, Anhängerkupplungen und vieles Mehr. ab 149€ Kostenlose Lieferung, Hotline

                    iar asta e la 235 euro.

                    Daca va intereseaza dati-mi un pm si va dau id-ul lui.

                    Comment


                    • #11
                      Preturile sunt pt un set sau pt o bucata ? Dai si factura ?? Stopurile cat ar costa ?

                      P.S. Am citit mai bine si am aflat: PRETURILE SUNT PT SET :d !

                      Comment


                      • #12
                        Salut. Nu eu le vand, eu chiar nu am nici o treaba in afacerea asta, am facut doar comanda la el pentru ca pretul mi se pare cam cel mai ok de pe piata.

                        Comment


                        • #13
                          Dar ar mai fi o mica problema cu stopurile....cred eu.Cand am incercat sa pun la pozitie bec cu led imi dadea eroare in bord de bec ars....stopurile vin cu anulator ceva de eroare sau nu dau eroare ? avand tot leduri in loc de becuri....

                          Comment


                          • #14
                            Ideea e ca si eu am pus ochii pe ceva de pe e-bay destul de bun ca pret :
                            http://cgi.ebay.com/ebaymotors/1996-...Q5fAccessories. Intrebarea ar fi daca sunt omologate in europa. Mie mi-au raspuns printr-un e-mail ca in principiu da, dar pentru mine nu e suficient. In Belgia sunt amenzi ucigase pentru modificari neomologate, si n-am chef de surprize!
                            si-a montat cineva????
                            Mentionez ca e vorba de un E220d/96

                            Comment


                            • #15
                              Salut tuturor. Eu mi-am pus un set de faruri cu lupa luate de pe net din tara cu 950 Ron acasa, mentionez ca e vorba de un w124 care are semnalizarea separat fata de far din fabrica iar acestea aftermarket sunt cu tot cu semnalizare incorporata. Ca si luminat sunt foarte bune, focalizeaza bine lumina si se vad parerea mea mai bine decat unele xenoane

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF