Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Consum W210

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Consum W210

    Iata ce consum mi-a indicat computerul de bord{270 cdi-2002} pe un drum cu serpentine si apoi sosea intinsa{Timisoara-Garana} circa 130km-viteza intre 40-100km/h.
    Tin sa mentionez ca eram 4 in masina si portbagajul plin!
    Attached Files

    sigpic

    "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

  • #2
    Cam prea dragut din partea lui....
    Oo==oO

    Comment


    • #3
      Frumos consum.Eu cu e200 din 2000 am reusit sa scot un consum (indicat pe bord) de 4.3 , dar am mers regulamentar 50 localitate si 90-100 in afara.
      Apropo vad ca si tu ai probleme la ceas si temperatura exterioara.

      Comment


      • #4
        Originally posted by arthur81 View Post
        Frumos consum.Eu cu e200 din 2000 am reusit sa scot un consum (indicat pe bord) de 4.3 , dar am mers regulamentar 50 localitate si 90-100 in afara.
        Apropo vad ca si tu ai probleme la ceas si temperatura exterioara.
        Stii cumva ce pot sa-i fac sa imi apara ceasu' si temperatura?

        sigpic

        "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

        Comment


        • #5
          Eu am reusit sa repar temperatura dar ceasul l-am stricat mai tare.

          Comment


          • #6
            Momentan calculatorul meu de acasa este stricat, doar de la lucru pot scrie.(si nu prea am timp).
            In primul rand demontezi bordul si il desfaci in bucati(am avut si niste poze cu bordul desfacut, dar acum cred ca am pierdut tot ce era pe calculator).
            Am taiat niste fasii mici dintr-un mouse pad(din ala simplu care are mai mult burete) si am introdus fasiile la pandlica lcd -ului , adica acolo unde face pandlica contact cu lcd ul, pentru a face presiune pe contacte.
            In mod normal nu ai ce strica , eu inainte sa aflu de smecheria cu buretele am incercat sa lipesc contactele cu un pistol de lipit dar s-au topit cateva contacte.
            Daca ai intrebari scrie-mi linistit .

            Comment


            • #7
              Uite aici consum la un w210 - E200 cdi - 2001 ! In ambele poze s-a mers cu 3 pers in masina + bagaje si cu o viteza medie de 80km/h .. Dupa cum se vede din poze ... eu o iubesc pe ea ...si ea ma iubeste pe mine !

              Cat pt display-ul la ceas si temperatura din cate stiu eu trebuie mers cu ea la un electrician sa umble la led-urile alea ...sau ce se gaseste acolo.

              Trebuie sa ajung si eu la unul.
              Attached Files

              Comment


              • #8
                Mda....astea sunt consumuri de scuter cu blana de 2 tone !!!
                Frumos !!!

                Comment


                • #9
                  Originally posted by mircea600sel View Post
                  Stii cumva ce pot sa-i fac sa imi apara ceasu' si temperatura?
                  Iti dau un link unde iti arata exact cum se pot repara ceasurile

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by spidermann View Post
                    Uite aici consum la un w210 - E200 cdi - 2001 ! In ambele poze s-a mers cu 3 pers in masina + bagaje si cu o viteza medie de 80km/h .. Dupa cum se vede din poze ... eu o iubesc pe ea ...si ea ma iubeste pe mine !

                    Cat pt display-ul la ceas si temperatura din cate stiu eu trebuie mers cu ea la un electrician sa umble la led-urile alea ...sau ce se gaseste acolo.

                    Trebuie sa ajung si eu la unul.
                    Felicitarile mele!!frumos consum....diferenta dintre 3,6 tau si 4,9 meu sunt aia 54 de cai in plus care erau mai insetati...Bravo!

                    sigpic

                    "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                    Comment


                    • #11
                      Si mie imi vine greu sa cred ca s-au scos consumurile astea,
                      Nu de alta da C ul meu (202) ia 11,5-12 afara,gaz,cei drept nu prea merg sub 90km/h
                      Ce sa zic,bafta la recorduri,in jos...
                      W202..C 200, 100Kw,benzinar din `95
                      http://www.clubmercedes.ro/my-w202-c...51.html?t=8551

                      Comment


                      • #12
                        -> eu am gasit aici un manual DIY (ptr. w210) dar nu m-am incumetat: http://www.megaupload.com/?d=LXT7DL5P

                        LE: e acelasi manual ca al tau! (acum am vazut)

                        -> cat despre consum.... la E 240-u' (2597 cmc V6) meu n-am vazut mai putin de 8.5 % ... insa desi se spune ca sunt lenese, dupa 100-120 km/h se simte ca are ceva de spus!
                        Last edited by vladi_ivans; 09-07-2009, 21:07 PM.
                        Oo==oO

                        Comment


                        • #13
                          AM uitat sa precizez: Consumul afisat (cel putin la mine) nu este identic cu cel real. In functie de aerul conditionat (on/off), de dealurile trecute ( dealul negru, drumul VL- moeciu, etc) poate sa difere fata de cel afisat cu cel mult 1 l din cate am calculat. Deci de la 3,9 poate sari la 5 ..MAXIM 5,5 dar cu multe urcusuri.

                          Pozele sunt facute atunci cand masina era plina dar nu aveam aerul dat drumul.
                          Prima poza 3 pers, fara aer conditionat, samabta dimineata ruta Azuga - Baicoi (DN1 ) si al 2-a poza pe ruta VL- ploiesti - buzau tot fara aer conditionat.
                          Last edited by spidermann; 09-08-2009, 11:50 AM. Reason: am gresit o cifra :)

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by spidermann View Post
                            AM uitat sa precizez: Consumul afisat (cel putin la mine) nu este identic cu cel real. In functie de aerul conditionat (on/off), de dealurile trecute ( dealul negru, drumul VL- moeciu, etc) poate sa difere fata de cel afisat cu cel mult 1 l din cate am calculat. Deci de la 3,9 poate sari la 5 ..MAXIM 5,5 dar cu multe urcusuri.

                            Pozele sunt facute atunci cand masina era plina dar nu aveam aerul dat drumul.
                            Prima poza 3 pers, fara aer conditionat, samabta dimineata ruta Azuga - Baicoi (DN1 ) si al 2-a poza pe ruta VL- ploiesti - buzau tot fara aer conditionat.
                            Nici la mine nu era dat drumul la aerul conditionat si adevarul este ca mai mult am coborat decat am urcat muntii pe la Garana{Semenic}

                            sigpic

                            "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Logan | Dacia Logan |Anulare DPF